Skocz do zawartości

Wydruki etykiet

Polecane posty

Witam

Od roku korzystam z MS, ale to Sello jest niesamowite. Dopiero się wdrażam ale widzę potencjał. Mam kilka pytań na które mimo długich poszukiwań na forum nie mogłem odszukać.

 

1. Etykiety adresowe - potrzebuję do mojego projektu naklejki, który przygotowałem sobie, dzięki tutorialowi, informacji o numerze Lp z listy wysyłkowej oraz informacji z pola uwagi np. "PR", czy z bazy można pobrać takie dane.

 

2. W mailach automatycznych chciałem podać informacje do tytułu wpłaty [KLIENT::NICK] oraz numer aukcji np. [AUKCJA::NUMER], nie znalazłem takiego pola jest tylko [TOWAR::DOTYCZY].

 

3. Ćwiczebnie zainstalowałem SGT jest podpięte z Sello, teraz jak powinienem tworzyć bazę towarów, klientów tak aby nie było problemów import/export Sello<->SGT.

 

4. Pracuję jednostanowiskowo, czy inwestycja w serwer dedykowany (jakość sprzętu, bezawaryjność, działanie non-stop) jest uzasadniona, czy lepszy sprzęt "biurowy"+dobre połączenie internetowe jest alternatywą dobrą ???

 

Jeden brakuje mi szczegół w Sello, puli numerów do wykorzystania przy paczkach czy listach poleconych "R". Nie ma możliwości, żeby Sello team wystąpił do poczty o otrzymanie takiej puli w imieniu użytkowników, podobnie jak to jest w MS.

Ale ten problem jest do przejścia w sumie. ;)

Link to postu

1. Dostęp z wydruku bezpośrednio do bazy nie był testowany, mechanizm który działa w tej chwili oferuje tylko dane, które są widoczne  w edytorze na zakładce Field List.

 

2. Proszę sprawdzić w transakcja::dotyczy

 

3. Towary w Subiekcie -> będą ściągane do Sello. W momencie zakupu na allegro i powstania transakcji Sello dla klienta allegrowego wystawia w Subiekcie dokumenty dodając lub aktualizując kontrahenta subiektowego.

 

4. Jeśli ilość "przerabianych" informacji nie jest ogromna to w zasadzie sprzęt biurowy powinien wystarczyć. Serwer SQL lubi dużo pamięci RAM, darmowa wersja SQL server potrafi obsługiwać i tak do 1GB więc 2GB RAMu były by wskazane i wystarczające.

 

Problem z pulami jest taki, że w przypadku Sello każdy użytkownik jest "swoim panem i władcą" :) - baza znajduje się lokalnie. W przypadku MS wszyscy użytkownicy łączą się z jednym serwerem allegro, stąd i numerki do puli mają wspólne niejako z definicji. Coś za coś ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...