Skocz do zawartości

Pytanie o SUBIEKT / SELLO

Polecane posty

Zastanawiam się nad zakupem Subiekta. Prosiłbym o opinię forumowiczów. Zastanawiam się nad takimi kwestiami:

 

- co musiałby zrobić, by pracujące od ponad roku sello bezproblemowo połączyć z Subiektem (chodzi o towar, rezerwacje itd...)? czy należało by założyć nową bazę w sello?

 

- czy z sello można, mając Subiekta, wystawiać dokumenty (faktury, paragony fiskalne?) jak to się odbywa?

 

- jak wygląda wystawianie aukcji (wiem, że sello nie ma magazynu aukcji do wystawienia), czy posiadanie Subiekta upraszcza wystawienie aukcji z sello?

 

- co do Subiekta czy możliwe jest wystawienie faktury/paragonu bez posiadania towaru w magazynie Subiekta? (np. gdy wpłata za zamówienie jest ostatniego dnia miesiąca, towar będzie kupiony/dostarczony w następnym miesiącu i należy potwierdzić wpłatę dokumentem księgowym) czy Subiekt wystawi taki dokument i zaakceptuje minusowy stan w swoim magazynie?

 

- czy taki (minusowy) towar można wstawić do dodatkowego magazynu (widzę, że Subiekt może mieć kilka magazynów); przy okazji: jakie funkcje mogą spełniać magazyny?

 

- czy dodatek napisany przez iStore (iStore-Subiekt Agent) pozwala pobierać zamówienia ze sklepu na iStore?

 

- czy kupując Subiekta, mogę go zainstalować na 2-óch komputerach łączących się przez internet?

 

- jakie ograniczenia ma towar jednorazowy w Sello?

 

- o czym warto wiedzieć, jeśli chodzi o ew. trudności w pracy sello>subiekt?

 

Dziękuję za chęć pomocy.

Marcin

Link to postu

Zastanawiam się nad zakupem Subiekta. Prosiłbym o opinię forumowiczów. Zastanawiam się nad takimi kwestiami:

 

- co musiałby zrobić, by pracujące od ponad roku sello bezproblemowo połączyć z Subiektem (chodzi o towar, rezerwacje itd...)? czy należało by założyć nową bazę w sello?

 

Tutaj nie mam pewności, więc się nie wypowiem :)

- czy z sello można, mając Subiekta, wystawiać dokumenty (faktury, paragony fiskalne?) jak to się odbywa?

Synchronizując sello z Subiektem GT, do SGT trafia zamówienie od klienta (ZK), na tej podstawie, wystawiamy dokument końcowy (FS, PA)

- jak wygląda wystawianie aukcji (wiem, że sello nie ma magazynu aukcji do wystawienia), czy posiadanie Subiekta upraszcza wystawienie aukcji z sello?

Zaznaczając w SGT towary "do aukcji" magazyn towarów zostaje w SGT, towary z tym znacznikiem zostają zaimportowane do Sello razem z opisami i zdjęciami oraz stanami magazynowymi (full opis), więc IMHO znacznie ułatwia to sprawę, zwłaszcza jeżeli pracujemy też na oscGT+ osCommerce i mamy już wszystkie interesujące nas towary dokładnie opisane i opatrzone w zdjęcia.

[qoute]

- co do Subiekta czy możliwe jest wystawienie faktury/paragonu bez posiadania towaru w magazynie Subiekta? (np. gdy wpłata za zamówienie jest ostatniego dnia miesiąca, towar będzie kupiony/dostarczony w następnym miesiącu i należy potwierdzić wpłatę dokumentem księgowym) czy Subiekt wystawi taki dokument i zaakceptuje minusowy stan w swoim magazynie?

Nie ma czegoś takiego jak stan magazynowy ujemny. towar albo jest, albo go nie ma. Jeżeli jest sytuacja, że towar jeszcze nie dotarł na magazyn, można w subiekcie, a raczej w FS "odłożyć skutek magazynowy", ale przecież nie wystawiamy dokumentu końcowego zanim nie będziemy realizować przesyłki. Jeżeli jednak jest taka potrzeba to jak najbardziej można to zrobić. Poprostu po przyjęciu towaru na magazyn "wywołujemy skutek magazynowy" edytując FS.

- czy taki (minusowy) towar można wstawić do dodatkowego magazynu (widzę, że Subiekt może mieć kilka magazynów); przy okazji: jakie funkcje mogą spełniać magazyny?

Towar jako taki jest widoczny w całej kartotece, dopiero w momencie przyjęcia na stan, można wskazać na który magazyn chcemy go przyjąć. Jeżeli mamy towar w ilości 1szt na magazynie A, a chcemy żeby znalazł się on na magazynie B, stosujemy przesunięcie międzymagazynowe (dokument MM). Subiekt obsługuje wiele magazynów, a do czego one mogą służyć? To zależy czego od nich oczekujemy. Ja naprzykład mam 4 magazyny:

1)Magazyn usług

- tutaj fakturuje jedynie usługi

2)Magazyn stacjonarny

- tutaj są dokumenty dotyczące sklepu stacjonarnego

3)Magazyn osCommerce

- dokumenty dotyczące sprzedaży na sklepie internetowym

4)Magazyn Sello

- jw. z tym że allegro

Dzięki temu mogę wykonać zestawienie sprzedaży poszczególnych magazynów i widzę jak kształtuje się konkretna "gałąź" firmy

- czy dodatek napisany przez iStore (iStore-Subiekt Agent) pozwala pobierać zamówienia ze sklepu na iStore?

Nie znam tego dodatku, więc się nie wypowiem.

- czy kupując Subiekta, mogę go zainstalować na 2-óch komputerach łączących się przez internet?

]

Standardowa licencja SGT pozwala na pracę na 3 stanowiskach, jeżeli jest to za mało, można dokupić rozszerzenie o kolejne 3, itd

- jakie ograniczenia ma towar jednorazowy w Sello?

NIe tworzę towarów jednorazowych (w SGT można wpisać jednie usługę jednorazową), więc tego też nie wiem.

[qoute]

- o czym warto wiedzieć, jeśli chodzi o ew. trudności w pracy sello>subiekt?

 

Pracuję z Sello od niedawna, więc jeszcze żadnych problemów nie zauważyłem.

Dziękuję za chęć pomocy.

Marcin

Jeżeli choć w części pomogłem to proszę bardzo :), a jeżeli Miałbyś jeszcze jakieś pytania, to "wal" śmiało na PW, albo na biuro@ersoft.com.pl :)

 

Pozdrawiam

Jarek Gołąb

Er Soft Web Design

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za sugestie. Są cenne. Przepraszam, że odpowiadam po tak długim czasie, ale w trakcie "zabawkowego" grudnia nie byłem w stanie na poważnie podejść do spraw innych...

 

Dziękuję za chęć pomocy - chętnie skorzystam.

 

Subiekta chcę uruchomić od stycznia, ale jak widzę jest z tym trochę pracy. Widzę, że nie ma chyba darmowego importu towarów, znalazłem tylko płatne aplikacje...

 

Po chwili przyglądania się SGT i testowania mam jeszcze pytanie:

- wydaje mi się, że do "odłożenia skutku magazynowego" potrzebny jest niebieski +? czy mam rację? czy różni się "odłożenie" od "wycofania skutku" (potem można go wywołać ręcznie)?

 

- co do różnych magazynów: czy można w trakcie przyjęcia dostawy od razu przydzielić towar do różnych magazynów? przy wprowadzaniu faktury czy potem przez MM?

 

- jak 'zatowarować' SGT stanami z remanentu 2009? Jakim dokumentem?

Link to postu

Subiekta chcę uruchomić od stycznia, ale jak widzę jest z tym trochę pracy. Widzę, że nie ma chyba darmowego importu towarów, znalazłem tylko płatne aplikacje...

 

Co do importu towarów... to za "niewielką"opłatą służę pomocą :)

Po chwili przyglądania się SGT i testowania mam jeszcze pytanie:

- wydaje mi się, że do "odłożenia skutku magazynowego" potrzebny jest niebieski +? czy mam rację? czy różni się "odłożenie" od "wycofania skutku" (potem można go wywołać ręcznie)?

Cytat z helpa:

Funkcje Wywołaj skutek magazynowy, Odłóż skutek magazynowy lub Cofnij skutek magazynowy.

 

Wyszczególnione funkcje znajdują się w modułach ewidencjonujących dokumenty handlowe. Efektem działania pierwszej funkcji jest utworzenie dokumentu magazynowego, który wpływa na stany magazynowe.

 

Wybór funkcji Odłóż skutek magazynowy spowoduje, że powstanie dokument magazynowy, ale nie spowoduje on zmian stanów magazynowych. Jest to status chwilowy, wykorzystywany w sytuacji, gdy nie zostały jeszcze zaewidencjonowane przyjęcia magazynowe.

 

Funkcja ta jest dostępna tylko dla tych użytkowników, którzy wykupili licencje na rozszerzenie funkcjonalne, jakim jest niebieski PLUS dla InsERT GT.

 

Wybór funkcji Cofnij skutek magazynowy oznacza, że dokument magazynowy nie zostanie utworzony, co wiąże się oczywiście z tym, że stany magazynowe nie zostaną zmienione. Funkcja Cofnij skutek magazynowy oraz Odłóż skutek magazynowy nie wpływa na płatności i rozrachunki. W systemie dokument handlowy wystawiony bez lub z odłożonym skutkiem magazynowym w dalszym ciągu wpływa na płatności gotówkowe lub odroczone. Jest również uwzględniany w Rejestrach VAT. Dokumenty magazynowe dopisywane w modułach Wydania i Przyjęcia magazynowe mogą być zapisywane z wywołanym skutkiem magazynowym (stan normalny) lub z odłożonym skutkiem magazynowym (stan przejściowy).

 

 

- co do różnych magazynów: czy można w trakcie przyjęcia dostawy od razu przydzielić towar do różnych magazynów? przy wprowadzaniu faktury czy potem przez MM?

wybór magazynu następuje po naciśnięciu przycisku"aktualnie pracujesz z magazynem..." FZ wprowadzamy tam gdzie wybierzemy, jeżeli na FZ mamy kilka pozycji, z kótrych każda idzie na inny magazyn, niestety pozostaje MM

- jak 'zatowarować' SGT stanami z remanentu 2009? Jakim dokumentem?

do przyjęć z inwentaryzacji służą dokumenty PW-przychód wewnętrzny i RW-rozchód wewnętrzny

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...