Skocz do zawartości

Lista towarow w paczce na wydruku etykiety

Polecane posty

Witam

 

 

Drukuje etykiety A4x4

potrzebuje stworzyc na nich dodatkowe pole z zawartoscia listy towarow w paczce

niewiem jak to zrobic probowalem poprzez edycje listy magaynowej ale nie mam pojecia jak to przeniesc stamtad

idealnym rozwiazanie bylby gdyby mozna bylo wstawic na wydruku

[Paczka::ListaTowarow]

tak jak to jest w szablonach wiadomosci

 

czy ktos moze mi w tym pomoc?

Link to postu

towary to jest osobne źródło danych, co z punktu widzenia wydruku oznacza, że musi być użyta osobna podsekcja do tworzenia fragmentu wydruku z listą towarów. W przypadku etykiet drukowanie listy towarów może być ciężkie w realizacji gdyż wymaga to aby część wydruku byłą rozszerzalna w zależności od liczby pozycji towarowych w paczce. A z natury etykiety są raczej stałych rozmiarów.

Link to postu

dziekuje za odpowiedz,

a czy jest mozliwe ominiecie tego problemu w inny sposob

a mianowicie:

 

jak mozna sie w wewnetrzym jezyku programowania dostac do zawartosci zmienej towary

w ten sposob mozna by dodac do wydruku pole/zmiena ktore zawieralo by

cos takeigo

 

zawartosc='';
if ilosc_towarow_w_paczce>1 then
for i=1 to ilosc_towarow_w_paczce do
  zawartosc:=zawartosc+' '+'ilosc produktow'+'x'+'kod produktu'

 

to by zalawilo problem

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

samej iteracji po paczkach czy towarach nie robiłem, więc nie pomogę bez wgłębiania się w mechanizm wydruków. W wydrukach sellowych iterowanie po paczkach i towarach jest zrobione za pomocą wbudowanych w bibliotekę drukującą mechanizmów opartych na sekcjach w szablonie. Jeśli istnieje sekcja Detail i jest związana ze źródłem danych paczek to automatycznie zostaną przeiterowane paczki. Jeśli jest sekcja Detail dla towarów to przeiterowane zostaną towary. Taka iteracja po towarach (bez ich drukowania) jest zrobiona na wydruku "zestawienia ilościowego towarów" dostępnego w dziale "Do pobrania".

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Również potrzebuję informacji o towarze na etykiecie.

Udało mi się stworzyć coś co częściowo spełnia moje oczekiwania:

sello_01.png.f88d529db0ca914e541ef3cf83cc94e1.png

Dodane informacje:

nr lp taki sam jak w książce nadawczej,

symbol paczki

notatka

informacja o towarze, cena

koszt przesyłki

 

Wszystko jest ok, jeśli w paczce jest tylko 1 przedmiot.

Do pełni szczęścia brakuje, aby wyświetlały się informacje jak na fotce poniżej,

tylko nie na oddzielnej stronie tylko tam gdzie wskazuje strzałka.

Zrobiłem to za pomocą raportu, ale nie mogę go przenieść na odpowiednie miejsce.

Czy to jest możliwe?

 

sello_02.png.b48a6bb02d616fd0708e5ac78ced2761.png

 

pozdrawiam

krzyzanowski

 

 

Link to postu

Niestety to nie takie łatwe

 

Jedynie co mozna zrobić chyba to przerobić liste magazynowa na naklejki, ale tutaj pojawia się problem

 

ponieważ lista magazynowa nie jest na panelu i niewiem jak ją przerobić przez to na naklejki, page brak działa ale jak zmiejszyć ją by mieściła sie na 4 naklejkach np?

 

 

prosze o odpowiedz administratorów sello

Link to postu

próbowałem zmienić sposobem powyżej wydruk

LIST POLECONY A4/4

 

niestety nie idzie tego zrobić poprawnie a mianowicie

naklejka ma okreslony rozmiar, zrbobilem tak

1. zmiejszylem oryginalno naklejke o 280 punktow wysokosci

2. na dole dodalem pole z lista towarow w paczce

 

ale jest duzy problem mianowicie dodane pole ma zmienna wysokosc wiec wszystko sie przestawia, czy ktos wie jak mozna zrobic by to pole mialo wysokosc 280 znakow, jak dam taka wysokosc to dla 1 elemontowej paczki jest ok, ale dla 2 juz jest 2*280

 

i niestety niemoge tego przeskoczyc :(

Link to postu

coz chyba sie nie doczekamy odpowiedzi,

 

jedynym rozwiazaniem wydaje mi sie w takiej sytuacji

 

stworzenie wzoru by ta lista byla dla kazdego kmlienta na osobnej stronie, wtedy mozna pomniejszyc wydruk uzywajac menadzera drukarki, sam acrobat tez ma funkcje i wtedy juz do woli mozna sobie to pomiejszac jak ktos chce 4 na a4 czy tez 20.....

 

ale czy tedy droga by to robic za kazdym razem zmieniac parametry wydruku....

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...