Skocz do zawartości

Problem z wystawianiem aukcji

Polecane posty

Witam,

 

Nieuchronnie zbliża się koniec QL więc postanowiłem przerzucić sie  zwystawianiem aukcji na sello, ale krew mnie zalewa bo od miesiaca, ani razu nie odbyło się to bezproblemowo.. albo wystawi kilka aukcji z przygotowanych albo nic.. albo wystawi ale pokazuje ze nie wystawiono.. wszsytko to mam miejsce przy wystawianiu aukcji w sklepie, przy wystawianiu na "Kup Teraz" nie ma problemu.

W raporcie jest albo:

"SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

The operation timed out (12002)"

albo niepoprawna kategoria w sklepie.

 

Czy ktoś może mi pomóc? co mam zrobić?( synchronizacja parametrów z allegro nic nie daje)

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Timeout oznacza po prostu, że nie udało się wysłać danych w zakładanym czasie (domyślnie około 20 sekund na wywołanie webApi). Powodem może być np słabe łącze internetowe, lub zbyt duże obciążenie allegro.

 

Czas ten można zwiększyć dodając odpowiedni wpis do rejestru windows:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Allegro\1.0\Allegro]
"SendTimeout"=dword:0000001E
"ReceiveTimeout"=dword:00000012
"ConnectionTimeout"=dword:0000001E
"AcceptTimeout"=dword:0000001E

 

Powyższy kod można zapisać jako plik z rozszerzeniem reg i uruchomić, lub dodać te wpisy ręcznie za pomocą narzędzia regedit (zachowując należytą ostrożność).

 

Wartość 1E Hex - szesnastkowo jest to 30 (sekund), 12Hex - 18 sekund.

 

Czy błąd dotyczący niepoprawna kategoria w sklepie pojawia się dla każdej aukcji sklepowej?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam również problem z wystawianiem aukcji. Początkowo, miałem podobny problem co Daniels (z 50 przygotowanych w Sello aukcji wystawiła się w Allegro połowa, a reszta nie chciała się wogóle wystawić), ale rzeczywiście wygląda to na winę obciążenia serwisu allegro i po dwóch dniach samo się automatycznie wszystko wystawiło, jednak nie do końca poprawnie...

 

Wystawiam wszystko z opcją "kup teraz" - na 30 dni z wznawianiem (czyli wszystko w sklepie allegro). Używam również jednego z szablonów Sello.

 

Wszystkie aukcje wystawione przez Sello są widoczne w sklepie Allegro,

niestety przy wyszukiwaniu z głównej strony allegro wpisując nazwę sklepu w wyszukiwaniu zaawansowanym z zaznaczeniem opcji "Szukaj w tytułach i opisach", nie wyświetla się żadna aukcja wystawiona poprzez Sello. Wyświetlane są tylko stare aukcje wystawiane jeszcze przez allegro (które były wystawione dokładnie z tymi samymi opcjami).

 

Zgodnie z poleceniami w "Pomocy" allegro wyczyściłem pliki tymczasowe i pliki cookies, próbowałem również wyszukiwania na różnych komputerach, ale nadal nie wyświetlają się aukcje wystawione przez Sello...

 

Sprawdziłem dodatkowo, że jeśli spróbuję powielić już przez Allegro aukcję z szablonem Sello i wystawioną z programu Sello, to ona również pojawia się w sklepie, ale nie jest widoczna przy wyszukiwaniu opisanym wcześniej.

Link to postu

Problem w tym, że w Sello i na stronie sklepu wszystkie aukcje są poprawnie widoczne, tylko nie wiem dlaczego aukcje wystawione przez Sello nie wyświetlają się w wynikach wyszukiwania Allegro, szukając po nazwie sklepu.

 

Jeśli na stronie głównej Allegro wpiszę w szukaniu zaawansowanym nazwę sklepu zaznaczając oczywiście opcję "szukaj również w opisach", pokazują się tylko aukcje ze sklepu wystawione przez Allegro - te wystawione w sklepie przez Sello i z szablonu Sello tutaj się nie pokazują.

 

Żeby było ciekawiej szukając w Allegro po nazwach sprzedawanych przedmiotów wszystkie aukcje znajdują się prawidłowo... dziwacznie.

 

Wchodząc w "pokaż inne przedmioty sprzdającego" lub klikając w aukcji na nazwę sklepu, również pokazuje się wszystko prawidłowo... więc tak naprawdę tylko to jedno filtrowanie szwankuje.

Link to postu

to chyba trzeba zgłosić błąd wyszukiwania allegro a nie sello?

http://www.allegro.pl/phorum/list.php?f=301

 

cieszę się, że się podzieliłeś obserwacją, ale skoro aukcje pojawiły się na allegro i są widoczne w jakikolwiek sposób oferowany przez allegro to allegro musi zająć się błędem wyszukiwania bo sello nie wyszukuje tych aukcji tylko allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...