Skocz do zawartości

synchronizacja towarów z subiektem

Polecane posty

witam,

 

posiadam towary w sello zsynchronizowane z systemem subiektgt (klikam "pokaż" i towar pokazuje się w subiekcie)

 

W statusie towaru w sello widnieje powiązany z subiekt gt - dalej wystawiam te towary z szablonu na allegro.

 

Kiedy towary się sprzedają wchodzę w transakcję i tu zaczyna się problem - kiedy klikam na towar sello podaje "operacja niedostępna dla towarów jednorazowych"

 

gdy próbuję wystawić dokument końcowy sello podaje błędy:

Towar "xxxx" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

 

nie rozumiem co się dzieje... niby dany towar jest powiązany z subiektem - wystawiony na aukcji z poziomu sello - następnie coś zawodzi

 

czy ktoś mógłby mi pomóc?

Link to postu

hmm nie jest powiązany :) to jest z pewnością źródło mojego problemu. Wydawało mi się po prostu, że jeżeli wystawiam towar powiązany z subiektem w sello (za pomocą funkcji wystaw z szablonu) to będzie on automatycznie powiązany z aukcją. Jeżeli tak nie jest to w takim razie

 

jak wystawiać towary w sello z szablonów tak aby były powiązane z aukcją?

Link to postu

info z pomocy sello

W Sello istnieje kilka sposobów na wystawienie towaru na aukcji:

 

1.W module Towary należy zaznaczyć towar, który ma zostać wystawiony na aukcji i wybrać funkcję Wystaw na aukcji. Podczas tworzenia aukcji zostaną uzupełnione takie pola, jak: tytuł, opis czy cena aukcji na podstawie informacji zawartych w towarze. Zostaną również uwzględnione informacje zawarte na zakładce Serwisy w oknie Towar.

2.W module Towary należy zaznaczyć towar lub towary i wybrać funkcję Wystaw na aukcji z szablonu. 

 

korzystam ze sposobu numer 2 i nie rozumiem dlaczego aukcje które wystawiam nie są powiązane z towarem

Link to postu

update2

 

ok dokładnie tak jak pisałem powiązanie z towarem na aukcji znika w momencie wystąpienia sprzedaży. Jednak nie jest to związane ze stanem zerowym towaru w subiekcie. Wiem o tym ponieważ niektóre towary są w subiekcie wprowadzone a ich sprzedaż powoduje, że aukcje przestają być powiązane z towarem. Efektem tego jest to co napisałem w pierwszym poście

 

Proszę o pomoc

Link to postu

Problem z aukcjami, które tracą powiązanie z towarami występuje jeśli wystawiane aukcje zmieniają numer. Dzieje się tak np przy wystawianiu aukcji z planowaniem na konkretną godzinę korzystając z rozwiązania allegrowego. Także aukcje przedłużane automatycznie przez serwis mogą powodować ten problem.

Link to postu

tak. Ale między innymi właśnie po to ta funkcja została dodana. Po pierwsze nie będzie sytuacji, że na allegro zabraknie wolnych "slotów" na aukcje, po drugie, powiązania z towarami nie są tracone, a po trzecie - jest za darmo.

 

minusy są w sumie 2: komputer musi być włączony o tej godzinie oraz jeśli na aukcji będzie błąd to nie wyśle się ona - o czym dowiemy się dopiero następnego dnia rano.

Link to postu

już wiem dlaczego nie wystawiałem aukcji z opóźnieniem czasowym poprzez sello. Bo ten program lubi problemy!!! :P

 

Teraz zwyczajnie nie ma zamiaru wystawić aukcji o wybranej porze. Mija zaplanowana godzina i ... jak gdyby nic sie nie stało sello bezczelnie nie robi NIC.

 

Mam zaznaczone aukcja gotowa do wystawienia - mam ustawioną odpowiednia godzine oraz zaznaczone zaplanowane przez sello. W oknie Parametrów wysyłania i odbierania  włączyłem opcję Wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie. A nawet Automatycznie wysyłaj gotowe aukcje i komentarze.

 

Ten program doprowadza mnie do szału - z pewnościa nie zaznaczyłem jeszcze jakiejś genialnej jednej z 1000 opcji która wyklucza zaplanowane wystawianie a o której nic nie jest wspomniane w pomocy.

 

Generalnie program działa tak, że posiada 1000000 opcji z których połowa wyklucza drugą połowę a nikt z użytkowników o tym nie wie bo nie ma o tym nic w instrukcji. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce (sytuacja z tego tematu) z planowanym przez allegro wystawianiem i powiązaniem towaru. Skąd miałem wiedzieć, że wystawienie towaru jako planowanego przez allegro usunie powiązanie z towarem ? No skąd ? Straciłem na tym 2 dni!!!!

 

a wystarczyło dodać do programu chmurkę ----- kiedy użytkownik próbuje wystawić poprzez planowane wystawienie przez serwer allegro program informuje, że aukcja straci powiązanie z towarem, czy to takie trudne ????

 

Teraz pozostaje mi uprzejmie prosić o wyjaśnienie jakiej to jeszcze opcji nie zaznaczyłem, że aukcje nie wystawiają się poprzez sello - co niniejszym czynię

 

 

Link to postu

Z tego co mi wiadomo, więcej opcji nie ma :). A musi być tyle opcji, bo każdy ma inne potrzeby. (dlatego niektórzy wolą firefoxa, bo ma więcej pluginów i opcji niż opera ;) ).

 

Instrukcja obsługi będzie poprawiona i bardziej (mam nadzieję) dostosowana do potrzeb użytkowników.

Zapewniam też, że nie ma powodu żeby krzyczeć (na mnie), bo jaka jest instrukcja dobrze wiem :).

 

Utrata powiązania jest czymś co wyszło "w praniu" - nie było to celowo zrobione, stąd też nie ma tam chmurki. Z kolei dawanie chmurki było by zabiegiem jak łatanie dziur w polskich ulicach - zamiast naprawić ulicę kładzie się znak "uszkodzona nawierzchnia".

 

Jeśli synchronizacja o określonej godzinie nie rusza, być może jest to wina użycia wcześniej przycisku (x) do zatrzymania wykonywanych czynności. Niedawno się okazało, że opcja ta zatrzymuje wszystkie działające wątki, w tym wątek pilnujący automatycznej synchronizacji - tym samym wystawiania planowanego.

Link to postu

"Utrata powiązania jest czymś co wyszło "w praniu" - nie było to celowo zrobione, stąd też nie ma tam chmurki. Z kolei dawanie chmurki było by zabiegiem jak łatanie dziur w polskich ulicach - zamiast naprawić ulicę kładzie się znak "uszkodzona nawierzchnia"."

 

Program jest dziurawy i idąc dalej tym porównaniem jest znacznie gorszy niż polskie drogi. Właśnie tak, jeżeli nie macie możliwości, pieniędzy, czasu na załatanie programu potrzebne są środki doraźne w postaci szybkiego informowania użytkowników. Kiedy widzę ostrzeżenie na ulicy zwalniam i wszystko jest oki. Na waszym programie natomiast urwałem koło!

 

Dodatkowo Panie Bartku ja nie krzyczę na jedną osobę tylko na cały zespół sello. Może czas zmienić strategię? Może zamiast dążyć do całkowitego rozwiązania problemu (co często trwa powyżej pół roku) lepiej stosować również wiele środków doraźnych które, przygotowane będą w kilka chwil a znacznie poprawią pracę z programem. Mówię tu o ciągłym udoskonalaniu instrukcji i różnego rodzaju ostrzeżeniach(ale działanie natychmiastowe a nie po roku denerwowania się i czekania na sello 1,5)

 

I rzecz chyba najważniejsza - pewnie i tak sobie nie weźmiecie tego do serca ale i tak to powiem - nie wprowadzajcie już NIC nowego - tylko się zakopujecie - ja odnosze wrażenie, że sello działa coraz gorzej. Jak dla mnie powinno działać szybko, przemyślanie, bez pułapek o których pisałem wcześniej, wtedy można wprowadzać nowe gadżety.

 

Aby utrzymać się w kanonie porównania - macie 100 km dziurawej drogi i z każdym patchem budujecie kolejne 10 km dziurawca.

 

Wracając natomiast do tematu - nie wcisnąłem krzyżyka - poprostu uruchomiłem kompa zrobiłem swoje wg instrukcji i nie zadziałało - może jest jeszcze jednak coś innego?

Link to postu

Zgodnie z tym co pisałem, isntrukcja (pomoc do programu) jest aktualnie udoskonalana. Problem jest jednak taki, że mało kto czyta instrukcje obsługi.

 

Zmiana strategii raczej nie wchodzi w grę, bo nie to jest problemem. Problemem jest wybranie z "tysiąca" zgłoszeń tych kilkunastu, które można zrealizować w najbliższej wersji. I tutaj zawsze będzie ktoś niezadowolony.

 

Doraźna zmiana raczej nie wchodzi w grę, no bo co z tego, że pojawi się chmurka informująca, skro o i tak pojawi się "za pół roku" w nowej wersji. Małe szybkie rozwiązania nie pojawią się szybciej niż nowa wersja.

 

W 1.5 nie ma żadnych nowości, czyli zgodnie z sugestią powyżej - co niestety nie spodobało się innym użytkownikom :). I jak tu wybrnąć z sytuacji. Jeden użytkownik chce tak, drugi chce odwrotnie. Kogo słuchać?

 

Wychodzi na to, że prócz bycia deweloperem muszę być jeszcze "dobrym" politykiem :)

 

Niestety poprawa wielu błędów jest podyktowana wprowadzeniem pewnych zmian/nowości. Niektóre rzeczy trzeba gruntownie przebudować bo łatanie nie ma sensu. Stąd pojawianie się nowości jest w pewnym sensie podyktowane też poprawą błędów.

 

Jeśli chodzi o problem w wysyłaniem: Administracja->parametry wysyłania i odbierania->ustawienia komputera z przeznaczonego do automatycznej synchronizacji - co tu jest wybrane?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...