Skocz do zawartości

komunikat - Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży

Polecane posty

Witam,

 

od paru miesięcy borykam się z wpisami w raporcie "Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży" - nabroiłem, bo usunąłem towary z Subiekta-błąd początkującego.

Większą część raportu odchudziłem, bo pousuwałem powiązania w zakładce "Dokumenty". Zostało ponad 30 wpisów stale się powtarzających, których nijak usunąć nie mogę. Znalazłem na forum informację, że taki problem tylko "od środka" Sello można usunąć http://forum.sello.pl/index.php?topic=1909.msg12650

Zainstalowałem Management Studio Express i mimo, że inne aplikacje nie stanowią dla mnie bardzo dużego problemu, tutaj utknąłem. Fakt gra toczy się o sporą stawkę-baza zajmująca kilka tysięcy transakcji.

Proszę o jakieś wskazówki jak zacząć z tym programem, w którym miejscu i czasie wpisać polecenie sugerowane we wspomnianym wątku

SELECT *  FROM  tr__Transaction WHERE tr_Grouped = 0 AND  tr_InitDocDirty=1

 

Jestem pewien, że jak już "ruszę" to dalej sobie poradzę (przynajmniej dotychczas tak było :(

 

Link to postu

już problem rozwiązałem - pierwsze koty za płoty; umiem już wysyłać zapytania do bazy.

Raport (przynajmniej ten) oczyściłem. Niestety nadal nie mogę zbiorczo wystawiać dokumentu końcowego, pojedynczo można wystawić ale zbiorczo niestety nie, "żółty raport" informuje, "dokument musi zostać wystawiony ręcznie" ale 70 lub 80 dokumentów ręcznie wystawiać to spora strata czasu.

W administracji ustawione dokumenty końcowe: paragon imienny, dokumenty początkowe: ZK z rezerwacją. Proszę o pomoc

Link to postu

Prawdopodobnie w tych trasnakcjach na zakładce dokumenty jest oznaczony sposób wystawiania dokumentu - z możliwością edycji. Trzeba przestawić na zbiorczo.

 

Podobnie też należy ustawić w administracji w parametrach transakcji Sposób wystawiania dokumentu na zbiorczy

Link to postu

dzięki.

W parametrach ustawiłem sposób wystawiania dok.końcowego na "zbiorczo" ale nijak nie znajduję w zakładce Dokumenty niczego na temat "sposobu wystawiania dokumentu - z możliwością edycji" i nie mam jak przestawić na "zbiorczo".

Korzystam z wersji 1.36 (podaje na wszelki gdyby miało to znaczenie)

Link to postu

o to chodziło, dziękuję.

chciałbym jeszcze kwestię raportu poruszyć; po synchronizacji z Subiektem wyskakuje mi 685 błędów - po sprawdzeniu wybiórczo kilku wiem, że to odwołania do transakcji z towarami, które usunąłem  z Subiekta - teraz bym tego tak nie zrobił ale parę miesięcy temu zrobiłem i do dzisiaj się to ciągnie.

Czy można to jakoś (może przez Management Studio Express jeśli nie przez Sello) odznaczyć aby te akurat transakcje nie były już sprawdzane?

Błędy wyskakują takie:

"Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie. Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z towarami w programie sprzedaży"

"Towar "x" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży"

ręcznie próbowałem ale raz, że tego jest tak dużo, dwa że nie w każdej transakcji da się podmienić towar na specjalnie to tego stworzony w Subiekcie a trzy nie jestem przekonany czy więcej błędów w ten sposób nie narobię.

 

Link to postu

raport się tworzy kiedy Sello automatycznie wysyła i odbiera dane z Subiekta. W raporcie przeważają takie wpisy

 

"Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji "x": Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie.

Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z towarami w programie sprzedaży."

tak jak wspomniałem

"nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)"

i są jeszcze wpisy

"Towar "x" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży" i "Brak informacji o towarze (x) w programie sprzedaży" ale te dwa już ze statusem 'Uwaga'

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...