Skocz do zawartości

SQL - nieprawidłowe hasło lub brak uprawnien na serwerze dla uzytkownika 'sa'

Polecane posty

Witam,

Jak w temacie jeśli chce się połączyć przez sello z sql to muszę przez autentykacje windows ... zaś jeśli chce skożystać z użytkownika sa to dostaje informacje jak w temacie ... co należy zrobić, poprawic by serwer dopuszczał połaczenia z użytkownikiem sa. dziękuje za pomoc

Link to postu

Korzystając z SQL Management Studio Express, należy się zalogować na serwer poprzez autentykację windows lub login sa.

 

1. Rozwinąć foldery Security\Logins, powinien tam być użytkownik sa

2. Kliknąć na niego prawym i Properties

3. Wybrać User Mapping

4. Odnaleźć bazę Sello i zaznaczyć pole Map oraz na dole w polu Database role membership: wybrać rolę db_owner

5. zapisać, powinno działać.

 

Jeśli wystąpią jakieś problemy z użytkownikiem sa, można zawsze dodać nowego w folderku Security\Logins, przydzielając mu nazwę, hasło, mapowanie do danej bazy z uprawnieniami db_owner.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

 

Od wczoraj próbuję połączyć się z bazą na innym komputerze:/

Wczoraj:

Instalowałem na czystym kompie  Sello z bazą SQL2005  (instalka pobrana ze strony Sello)

- bez problemu uruchomiłem Sello na serwerze z zainstalowaną bazą SQL (autonotyfikacja)

- przy próbie podłączenia się do tej samej bazy z innego komputera wyskakiwał błąd:

"SQL - nieprawidłowe hasło lub brak uprawnien na serwerze dla uzytkownika 'sa'"

 

Próbowałem zrobić to o czym pisze BarteK:

Korzystając z SQL Management Studio Express, należy się zalogować na serwer poprzez autentykację windows lub login sa.

 

1. Rozwinąć foldery Security\Logins, powinien tam być użytkownik sa

2. Kliknąć na niego prawym i Properties

3. Wybrać User Mapping

4. Odnaleźć bazę Sello i zaznaczyć pole Map oraz na dole w polu Database role membership: wybrać rolę db_owner

5. zapisać, powinno działać.

 

Jeśli wystąpią jakieś problemy z użytkownikiem sa, można zawsze dodać nowego w folderku Security\Logins, przydzielając mu nazwę, hasło, mapowanie do danej bazy z uprawnieniami db_owner.

 

niestety po zaznaczeniu db_owner, kliknięciu OK wyskakuje błąd:

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------

Create failed for User 'sa'.  (Microsoft.SqlServer.Smo)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.50.1600.1+((KJ_RTM).100402-1540+)&EvtSrc=Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExceptionTemplates.FailedOperationExceptionText&EvtID=Create+User&LinkId=20476

------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:

An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch. (Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo)

------------------------------

Cannot use the special principal 'sa'. (Microsoft SQL Server, Error: 15405)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.50.1600&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=15405&LinkId=20476

------------------------------
BUTTONS:

OK
------------------------------

 

próbowałem dodać nowego użytkownika ale również wyskakuje podobny błąd.

 

 

Dziś:

Odinstalowałem Sello, zainstalowałem SQL 2008, zainstalowałem klienta Sello, wykrył SQL2008,  Sello na serwerze uruchamia się gdy włączę "autnotyfikację" (czy jakoś tak).

Niestety nadal nie mogę połaczyć się z bazą SQL z innego komputera

- zapory powyłączane

- edytowałem plik Sello.xml i wygląda on tak:

<startup>
  <sql_server>192.168.1.1\SQLEXPRESS</sql_server>
  <auth_mode>sql</auth_mode>
  <sql_login encrypted="0">sa</sql_login>
  <database>meblech</database>
  <login encrypted="0">Szef</login>
</startup>

- SQLEXPRESS - takie coś się instaluje domyślnie podczas instalacji SQL2008

 

Po uruchomieniu Sello klient  z  w/w  ustawieniami wyskakuje błąd:

"Nie możan uzyskać połaczenia z serwerem......."

 

Znów próbowałem tego:

Korzystając z SQL Management Studio Express, należy się zalogować na serwer poprzez autentykację windows lub login sa.

 

1. Rozwinąć foldery Security\Logins, powinien tam być użytkownik sa

2. Kliknąć na niego prawym i Properties

3. Wybrać User Mapping

4. Odnaleźć bazę Sello i zaznaczyć pole Map oraz na dole w polu Database role membership: wybrać rolę db_owner

5. zapisać, powinno działać.

 

Jeśli wystąpią jakieś problemy z użytkownikiem sa, można zawsze dodać nowego w folderku Security\Logins, przydzielając mu nazwę, hasło, mapowanie do danej bazy z uprawnieniami db_owner.

Na bazie 2008  ale wyskakuje taki sam błąd.

 

 

Tutaj jeszcze błąd przy bazie 2008 podczas dodawania nowego użytkownika:

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------

Create failed for Login 'lee'.  (Microsoft.SqlServer.Smo)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.50.1600.1+((KJ_RTM).100402-1540+)&EvtSrc=Microsoft.SqlServer.Management.Smo.ExceptionTemplates.FailedOperationExceptionText&EvtID=Create+Login&LinkId=20476

------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:

An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch. (Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo)

------------------------------

The MUST_CHANGE option is not supported by this version of Microsoft Windows. (Microsoft SQL Server, Error: 15195)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.50.1600&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=15195&LinkId=20476

------------------------------
BUTTONS:

OK
------------------------------

 

 

Sorry  za trochę chaotycznie napisanego posta...jestem głodny,zły  itp.

 

Dzięki za pomoc

Link to postu

Rozumiem, że chodzi o opcję autentykacji windows - wtedy domyślnie na komputerze na którym jest zainstalowany SQL będzie możliwość zalogowania się do tego serwera.

 

Drugi błąd wskazuje na to, że zainstalowany system operacyjny (zapewne XP) nie umożliwia wykonania zmiany hasła przy przy pierwszym logowaniu. Proszę zatem przy tworzeniu użytkownika na zakładce General wyłączyć opcję User must change password at next login.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...