Skocz do zawartości

Sello - Subiekt problem z wyłączeniem synchronizacji !!!

Polecane posty

Witam serdecznie :)

 

Mam dość nietypowy problem, gdyż przeglądając forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu z reguły natykałem się na problem z ustawieniem synchronizacji Sello - Subiekt.

 

Ja mam problem dokładnie odwrotny, tj. z wyłączeniem synchronizacji.. chcę aby Sello nie łączyło się z Subiektem! W tym celu w Parametrach wysyłania i odbierania wybieram Subiekt GT: nie synchronizuj automatycznie. Ponadto w parametrach połączenia z Subiektem (Zewnętrzny system sprzedaży) widnieje informacja - Status połączenia: Niepołączony.

 

Mimo to, Sello usilnie próbuje synchronizować się z Subiektem i przy każdym wysyłaniu i odbieraniu wiadomości oraz danych z serwisu aukcyjnego (co 30 minut) w raporcie widnieje denerwujący oko błąd - Synchronizacja towarów: Błąd..

 

 

Zakończono: synchronizacja towarów

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży: Nieudane łączenie: Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne: Brak połączenia z systemem SubiektGT (0x80004003) Błąd!

Wystąpił Błąd (kod błędu: 80004003) Brak połączenia z systemem SubiektGT Błąd!

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne Błąd!

Brak połączenia z Systemem InsERT GT. Prawdopodobnie nie zainstalowano oprogramowania. Błąd!

Rozpoczęto synchronizacja towarów

 

Dlaczego Sello próbuje się synchronizować z Subiektem skoro ta opcja jest wyłączona? ???

 

Proszę o pomoc w tej materii. Z góry dziękuję.

 

Z poważaniem,

Rafał Rogula

 

PS. W kartotece towarów w Sello mam kilka produktów, które kiedyś synchronizowałem z Subiektem, ale w chwili obecnej nie mogę ich usunąć (są powiązane z pewnymi transakcjami), wszystkie mają wyłączoną opcję Kontroluj stany magazynowe. Nie mogę jednak odznaczyć opcji Synchronizuj cenę z systemem sprzedaży.. czemu? ???

Link to postu

Prawdopodobnie w transakcjach pozostały wpisy, które mówią o tym, że należy zaktualizować dokumenty. Można te błędy usunąć modyfikując bazę danych.

 

Jest to jednak faktycznie złe, że Sello próbuje synchronizować. Czy wcześniej była ustawiona automatyczna synchronizacja z Subiektem?

Link to postu

Witam ponownie,

 

Tak wcześniej była ustawiona synchronizacja z Subiektem. Wiem już jednak gdzie tkwił błąd.. jeden z towarów miał ustawioną opcję "Kontroluj stany magazynowe".. po jej odhaczeniu oraz wyczyszczeniu raportu wszystko jest już na 5!

 

Nie mniej jednak dziękuję za pomoc.

 

Z poważaniem,

Rafał Rogula

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...