Skocz do zawartości

wygląd strony Strefy Sello

Polecane posty

Chciałbym zgłosić kilka sugestii odnośnie wyglądu strony transakcji.

 

1. Banner górny nagłówkowy

Banner ten jak zauważyłem jest systematycznie zmieniany, nawiązuje zawsze do pory roku i jest w sumie nawet intrygujący, tylko że ...

Kupujący odwiedzający tą stronę nie wie w ogóle po co on tam jest i co oznacza, jaki jest jego sens istnienia.

Nie jest to przecież logo sprzedawcy u którego coś zakupił, nie nawiązuje też w żaden sposób do niczego z czym Kupujący skojarzyć by go mógł.

Przykład:

March.jpg

Ja rozumiem że kontekst miesiąca (marzec), że ten stworek symbolizujący Sello, ale ...

ta strona nie jest dla mnie !  ona jest dla Kupującego, i on niestety sensu tego nie zrozumie.

 

Poza tym rysuneczek jest może owszem i zabawny a może i ładny, tylko że raczej nie pasuje do designu strony będącej przecież aplikacją biznesową a nie stronką o Pokemonach.

Z aplikacji tej korzystają poważne raczej firmy a nie sprzedawcy okazjonalni i moim skromnym zdaniem ten element designu po prostu nie przystoi do sytuacji.

 

2. Tytuł na bannerze: "Strefa Sello"

Nazwa ta nic nie mówi Kupującemu bo i skąd ma on wiedzieć co to jest Sello i po co to mu właściwie jest potrzebne, czy nie lepiej było by by pisało:

"Strefa obsługi transakcji"

 

3. Banner dolny czyli:  sello_foot2.gif

Uważam, że zapłaciliśmy za usługę, i jako takowa nie powinna zawierać bannerów reklamowych z odnośnikami innych firm. Banner reklamowe umieszczają na stronach swoich użytkowników hostingi oferujące darmowe miejsce na strony, w przypadku opłacenia usługi praktyk takich nie stosuje się.

 

 

Pisząc swoje uwagi nie miałem zamiaru nikogo urazić ani krytykować, z usługi generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni więc nie to było celem, lecz chęć utworzenia czegoś jeszcze lepszego z czegoś co dobre jest. Koniec kadzenia ;D

Link to postu

Bardzo dobra propozycja zmiany zaraz po miniaturkach w Sello.

Jesteśmy poważną firmą i klienci dostają szoku wchodząc na strefę Sello, do tego stopnia jest to szok, że szybko ją zamykają myśląc chyba, że to jakiś żart, jakiś ludek i obrazeczki, tak nie może być.

Jest to utrudnienie dla nas ponieważ klienci nie wypełniają tam adresu do wysyłki jeżeli jest zmiana i uparcie posyłają FOD z Allegro

Strona strefy powinna wyglądać znacznie profesjonalniej

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najprawdopodobniej niebawem będą jakieś zmiany w wyglądzie stron na Strefie Sello.

 

Nie wiem jakie zmiany szykujecie, ale chciałbym dodać swoje 5gr.

 

A) Moim zdaniem możnaby poprawić layout i dostosować szerokość strony już do rozdzielczości 1024x768, obecna wydaje się być już prehistorią. Ułatwi to przeglądanie długiej listy zakupów.

 

B) Ważniejszym jednak (przynajmniej dla mnie) jest poprawienie formularza ułatwiającego zmianę danych. Dla przykładu:

Osoba kupuje przedmiot, ma jakiś (1) adres w Allegro, chce FV na dane z (2) adresem, ale wysyłkę na inny (3) adres np. oddziału/sklepu.

Zmiana danych do FV - prosta sprawa, ale ja nie widzę kolejnego miejsca do zminay adresu wysyłki. Może jakieś dodatkowe pola albo checkbox'y...

 

C) Jak wspominał mój przedmówca, dla bardziej profesjonalnego wyglądu tej strony przydałaby się personalizacja - chociaż własne logo firmowe jakiś banner.

 

Pozdrawiam

/HQTechnics

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Chyba nic w tej sprawie nie ruszyło, a przynajmniej niczego się nie doszukałem.

Czy temat upadał i został wypisany z prac nad programem?

 

Najprawdopodobniej niebawem będą jakieś zmiany w wyglądzie stron na Strefie Sello.

 

Nie wiem jakie zmiany szykujecie, ale chciałbym dodać swoje 5gr.

 

.....

 

C) Jak wspominał mój przedmówca, dla bardziej profesjonalnego wyglądu tej strony przydałaby się personalizacja - chociaż własne logo firmowe jakiś banner.

 

Pozdrawiam

/HQTechnics

 

 

Myślę ze to by wystarczyło.

Link to postu

Strefa Sello była stworzona zanim Allegro wprowadziło formularze opcji dostaw jako alternatywa dla powiadomień mailowych. Teraz jej przydatność zmalała. Myślę, że większość użytkowników stwierdzi jednak, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia/poprawienia. Sondę można zrobić, ale odpowie na nią kilka osób zapewne zainteresowanych, co będzie stanowić mniej niż 1% wszystkich użytkowników. Niestety nie dysponuję w tej chwili statystykami użycia Strefy Sello ale zapewne stąd można wysnuć ciekawsze wnioski.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...