Skocz do zawartości

Mały problem z aukcją

Polecane posty

np podczas tworzenia aukcji w interfejsie Allegro

wybierz widok kodu a nie widok edytora graficznego

i wstaw ten znacznik na samym początku

 

bardziej prawidłowo będzie jednak jeśli zmienisz w kodzie linijkę:

<table cellspacing="0" cellpadding="0" width="995" border="0">

na

<table align="center" cellspacing="0" cellpadding="0" width="995" border="0">

Link to postu

Dzięki za pomoc prawie się udaje a dokładniej. Jeśli formułę wpisałem już w allegro w wystawionej aukcji wszystko jest ok ale jeśli chcę wpisać formułkę w sello to wchodzę na szablon w edycję kodu html i wpisuję formułkę i gdy przechodzę w edytor graficzny z powrotem wraca stara formułka i tak cały czas nie chce mi zapamiętać tej nowej. Nawet szablon wyedytowałem w dreamweaver i tam zmieniłem formułkę i wysłałem na serwer ale to dalej nie pomaga co może być przyczyną?

Link to postu

<center> jest już przestarzałym elementem, wychodzącym z użycia, chociaż powinien działać, przypuszczam że edytor graficzny dodaje tyle swojego formatowanie że występują błędy i to blokuje działanie tagu <center>

 

Generalnie strony pisze się tak by oddzielić wygląd od treści

czyli:

<STYLE type=text/css>

#middle

{

    margin: 0 auto;

    width: 995px;

}

</STYLE>

 

<div class="middle">

<table>

</table>

</div>

 

Powyższe gwarantuje centrowanie w każdej przeglądarce, oczywiście o ile element <div> nie znajduje się w innym divie który ma przypisany jakieś szczególne formatowanie elementów wewnętrznych.

Poza tym układu strony nie powinno budować się na tabelkach, a właśnie na <DIV> i stylach CSS.

 

Jeśli chodzi o samo tworzenie kodu to mogę podpowiedzieć żebyś robił wszystko w zewnętrznym edytorze (najlepiej tekstowym, ręcznie), wklej gotowy kod i NIE przełaczaj się w sello na edytor wizualny, bo doda swoje formatowanie i znowu zrobi się sieczka. Poprostu dodaj gotowy kod i odrazu kliknij OK. Efekt obejrzysz na podglądzie.

 

Jeżeli nie masz do tego głowy to polecam zapłacić komuś kto zrobi to porządnie, prawdopobnie wyjdziesz na tym taniej (kalkulując ilość czasu jaki musiałbyś poświęcić)

 

Pozdr.

kmc

 

PS

Jak zrobisz w kreatorze wizualnym to efekt będzie taki że strona będzie wyglądać inaczej w każdej przeglądarce

 

---  EDYCJA ---

Widze że Bartek już o tym napisał, w każdym bądź razie przykład jest nadal aktualny

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...