Skocz do zawartości

Nie można uzyskać połączenia z serwerem

Polecane posty

Witam

dłuższy czas borykałem się z problemem instalacji sql servera po reinstalce kompa, na sp2 wywalało kompa że się ciągle resetował a na sp3 się nie chciał zainstalować pomogło dopiero to  (usunięcie klucza i wykasowanie folderu z program files)

Zainstalowałem Microsoft SQL Server 2005 poprawnie, sello też się udało zainstalować, zrestartowałem kompa i...

sellop.jpg

 

zainstalowałem 1.5.1 i dalej to samo

dodam że jestem w tym zielony, poprzednio nic nie grzebałem i działało, teraz ani przez "sa" (pole z hasłem puste) ani przez autentykacje windowsa nie chce się włączyć

 

Proszę o pomoc może to coś prostego.

Link to postu

U mnie też czasmi pojawia się ta sytłacja, okazło się że z jakiegoś powodu serwer (a raczej baza danych) jest zastopowana

 

Trzeba dać Start(uruchomić bazę) na serwerze.

Start->Wszystkie Programy->Microsoft SQL Server 2005->Configuration Tools->SQL Server Configuration Manager

 

Teraz trzeba podświetlić w lewym okienku ->SQL Server 2005 Service , i teraz przechodzimy do prawyego okienka i dajemy Start (prawy klawisz myszy) na naszj bazie danych ->SQL Server (INSERTGT)

 

I teraz od nowa odpalamy Sello

Link to postu

Przy ręcznym instalowaniu SQL serwera trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Sprawdzić czy usługa serwera jest uruchomiona (proces sqlserv.exe). Jeśli nie jest to należy ją ustawić tak aby się uruchamiała automatycznie (jak na zrzutach powyżej).

2. Domyślna nazwa serwera instalowanego ręcznie (wersji Express) to SQLEXPRESS. Natomiast serwery instalowane z naszym oprogramowaniem mają nazwę INSERTGT. W powyżzym przypadku widać, że Sello próbuje się logować do serwera o nazwie KRZYSIEK\INSERTGT podczas gdy powinno być KRZYSIEK\SQLEXPRESS.

 

To jest prawdopodobnie wina nieudanego połączenia.

Link to postu

Przy ręcznym instalowaniu SQL serwera trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Sprawdzić czy usługa serwera jest uruchomiona (proces sqlserv.exe). Jeśli nie jest to należy ją ustawić tak aby się uruchamiała automatycznie (jak na zrzutach powyżej).

2. Domyślna nazwa serwera instalowanego ręcznie (wersji Express) to SQLEXPRESS. Natomiast serwery instalowane z naszym oprogramowaniem mają nazwę INSERTGT. W powyżzym przypadku widać, że Sello próbuje się logować do serwera o nazwie KRZYSIEK\INSERTGT podczas gdy powinno być KRZYSIEK\SQLEXPRESS.

 

To jest prawdopodobnie wina nieudanego połączenia.

 

To jeszcze proszę podać info. jak zmienić nazwę aby Sello mogło się połączyć.

Link to postu

dziękuję za zainteresowanie tematem ale nie poradziłem sobie z problemem, więc jeśliby można jakoś bardziej łopatologicznie...

 

Przy ręcznym instalowaniu SQL serwera trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Sprawdzić czy usługa serwera jest uruchomiona (proces sqlserv.exe). Jeśli nie jest to należy ją ustawić tak aby się uruchamiała automatycznie (jak na zrzutach powyżej).

2. Domyślna nazwa serwera instalowanego ręcznie (wersji Express) to SQLEXPRESS. Natomiast serwery instalowane z naszym oprogramowaniem mają nazwę INSERTGT. W powyżzym przypadku widać, że Sello próbuje się logować do serwera o nazwie KRZYSIEK\INSERTGT podczas gdy powinno być KRZYSIEK\SQLEXPRESS.

 

To jest prawdopodobnie wina nieudanego połączenia.

ad1) jest otwarty proces sqlservr.exe (uruchamia się automatycznie bo ja go nijak świadomie nie uruchamiam), sqlserv.exe nie ma w zakładce 'procesy'. Drugiego zdania piewszego punktu nie umiem wykonać.

ad2) Po zmianie przy uruchomieniu INSERTGT na SQLEXPRESS uruchamia się (tylko przy autentykacji windows) ale nie widzi baz danych.

Tworzę więc nową bazę ale z kolei nie mogę dalej konfigurować bo jak podaję nazwę użytkownika i hasło z allegro to wyskakuje że serwer zwrócił błąd, że nie mam sklepu. No nie mam, i korzystałem do tej pory z sello bez sklepu.

 

Link to postu

1. oczywiście chodzi o sqlservr.exe (pomyłka), jeśli jest taki proces to jest ok.

2. Przy instalacji SQL serwera ręcznie należy podać hasło dla domyślnego użytkownika serwera (sa). Po instalacji serwera dostarczanego z Sello użytkownik sa otrzymuje domyślnie hasło puste. Przy logowaniu na autentykację SQLową trzeba podać własnie tego użytkownika oraz hasło jakie było podane przy instalacji serwera.

 

Błąd ze sklepem jest trochę mylący i oznacza tyle, że login do allegro podany został bez uwzględnienia dużych liter. Po wpisaniu loginu tak jak on widnieje w serwisie powinno być dobrze.

 

Pliki iar są to archiwa (spakowane backupy SQLowe), należy je wskazać przy uruchamianiu Sello zaznaczając opcję dearchiwizuj( najlepiej przy starcie trzymać przycisk ctrl, aby na pewno pojawiło się właściwe okno).

Link to postu

ok dotarłem do takiego okna (używam ciągle tej autentykacji windows, czy muszę odinstalować sqlserwera i zainstalować jeszcze raz aby podać puste hasło domyślnego serwera sa ? nie znam się więc nie pamiętam jak to wyglądało w trakcie instalacji i jakie był domyślnie użytkownik/hasło)

 

sellog.jpg

 

 

niestety po chwili wyskakuje coś takiego:

 

sello1.jpg

Link to postu

użytkownika SQLowego oczywiście można dodać i zdaje się gdzieś na forum było to opisywane.

 

Serwer nie może przeprowadzić dearchiwizacji jeśli:

- aktualnie zalogowany w systemie użytkownik nie ma uprawnień (do zapisu/odczytu) do folderu roboczego wskazanego w pierwszym oknie

- użytkownik nie ma uprawnień do zapisu w folderze SQL servera (c:\program files\Microsoft SQL Server\MSSQL\...) - problem może wystąpić zwłaszcza na Windows7.

- archiwizacja była zrobiona na nowszej wersji serwera SQL (np z 2008 na 2005).

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...