Skocz do zawartości

Jak należy ponownie wystawiać aukcje aby ich nie dublować?

Polecane posty

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak należy ponownie wystawiać aukcje przez Sello?

 

Aukcje wystawiam jako zaplanowane przez Sello i sa powiązane z towarem z Subiekta. Po zakończeniu aukcji niezależnie czy mają oferty czy nie trafiają na zakładkę zakończone. I teraz mam problem bo jeżeli klikam na wystaw ponownie na zakładce zakończonych aukcji to aukcja się odrazu wysyła na allegro w związku z tym nie mogę zaplanować ponownego wystawienia przez Sello. Jedyne co skutkuje to jest opcja powiel, wtedy mogę zaplanować wystawienie ale w ten sposób dubluję sobie aukcje (wtedy musze wchodzić na allegro skasować ta zakończoną aukcję a następnie to samo zrobić w sello. Inaczej aukcje będa dublowane na zakładce zakończone i w ten sposób zachodzi ryzyko wystawienia aukcji, które nie maja pokrycia w towarze. Jak temu zapobiec i jak powinno sie planować ponowne wystawienia aukcji zaplanowanej przez sello? Czy gdzieś musze zaznaczyć jakąś opcję?

  Ponadto przez przypadek mogę wystawić ponownie aukcję z zakładki zakończone do której była oferta a ja już nie mam towaru. Czy selo mogłoby informować że na tej zakończonej aukcji towar jest juz niedostępny (zaznaczam że w Subiekcie mam jedną kartotekę np. buty a dopiero w sello są one opisywane dokładnie w rozbicu na różne aukcje)

Link to postu

Jeśli aukcje wysyłają się od razu to prawdopodobnie zaznaczona jest opcja Administracja > parametry wysyłania i odbierania > Automatycznie wysyłaj gotowe aukcje.

 

wtedy musze wchodzić na allegro skasować ta zakończoną aukcję a następnie to samo zrobić w sello

Tego zdania za bardzo nie rozumiem. Po co kasowane są aukcje zakończone? Na zakładce zakończone widnieją wszystkie aukcje które się zakończyły i jest to normalne, że aukcje wystawiane okresowo są tam nie tyle zdublowane, co zdziesiątkowane. To jest po prostu historia wystawionych aukcji, a dodatkowo do tych aukcji są powiązane transakcje, wiadomości, etc, tak aby było wiadomo jakiej aukcji dotyczyła transakcja.

 

W tym wypadku pomocne może być wystawianie towarów na aukcji z szablonów a nie tworzenie, powielanie aukcji z towarem - bo wtedy trzeba stan towarów kontrolować ręcznie. Stan towarów synchronizowanych z Subiektem jest widoczny w module towary, więc widać, który towar można wystawić na aukcji a który nie.

Link to postu

Problem w tym że w Subiekcie mam jedynie kartotekę Odzież i tam ileś sztuk. Natomiast w Sello każda aukcja jest opisywana indywidualnie i powiązana własnie z tą kartoteką w Subiekcie. Nie tworzę indywidualnych kartotek dla każdej sztuki odzieży w Subiekcie bo oferta jest bardzo zmienna/niepowtarzalna i proces tworzenia oddzielnych kartotek w Subiekcie jest pracochłonny i tak naprawdę tylko raz do momentu sprzedania rzeczy do wykorzystania. W związku z tym "Stan towarów synchronizowanych z Subiektem jest widoczny w module towary, więc widać, który towar można wystawić na aukcji a który nie." jest synchronizowany ale ja widze tylko jedną kartotekę "odzież" i nie wiem który towar z tej odzieży jest wystawiony a który nie.

"Po co kasowane są aukcje zakończone?"

Aukcje zakończone są kasowane tylko te które nie miały ofert po to abym nie zdublował/wystawił dwa razy tego samego towaru.

Mam nadzieję że bardziej przybliżyłem problem. Czy nie można by było zrobić tak że z aukcji zakończonych bez ofert po kliknięciu wystaw ponownie aukcja ta była niedostępna do ponownego wystawienia, dopiero znów byłaby dostępna do ponownego wystawienia po jej zakończeniu kiedy trafi jako odrębna aukcja o innym numerze?

Link to postu

Jest to bardzo niestandardowy scenariusz pracy, który po prostu nie był w Sello uwzględniony.

 

Zastanawiam się czy nie da się zrealizować wspomnianych wymagań za pomocą filtrów listy. Wprowadzanie dziwnych zależności do logiki działania programu przeznaczonego dla wielu użytkowników nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Link to postu

Dla nas nie jest to niestandardowy scenariusz. gneralnie jesteśmy zadowoleni z Sello oprócz zakładki zakończone. Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby aukcje zakończone bez ofert mozna było wystawić ponownie z mozliwością własnego zaplanowania czasu wystawienia. W chwili obecnej na zakładce zakończone klikam wystaw ponownie i aukcja wystawia się automatycznie bez mozliwości zaplanowaniaczasu jej wystawienia. Pozatym aukcja wystawiona ponownie nadal zostaje na zakłace zakończona w związku z tym mam aukcję na ten samo towar w zakładce zakończone i trwająca. Takie działanie powoduje ryzyko zdublowania aukcji. Bo co jeśli aukcja się kończy bez ofert po raz 10-ty i ja te wszystkie zakończone wystawiam przez wystaw ponownie a mam tylko jedna sztuke towaru? Jeżeli byłoby to mozliwe proponuję/wnioskuje o naniesienie zmiany w Sello aby aukcja zakończona po kliknieciu wystaw ponownie przenosiła sie do zakladki przygotowane z mozliwością własnego ustawienia czasu wysłania jej do serwisu aukcyjnego z jednoczesnym jej albo usunięciem z zakładki zakończone albo żeby pozostawało w zakładce zakończone bez mozliwości jej ponownego wystawienia ponieważ gdy ponownie zostanie zakończona znów sie pojawi na zakładce zakończone i bedziemy mogli ja ponownie wystawić.  Tutaj dodałbym równiez filtr dostepne do ponownego wystawienia 9czyli bez opfert i bez wyszarzonych).Tym sposobem zachowamy w zakładce zakończone całą historię i jednoczesnie minimalizuje sie ryzyko wystawienia dubla.

 

Nie widze mozliwości wykorzystania takiej funkcjonalności z uzyciem filtrów. Jesli to mozliwe to prosze o wskazanie drogi postępowania.

Link to postu
W chwili obecnej na zakładce zakończone klikam wystaw ponownie i aukcja wystawia się automatycznie bez mozliwości zaplanowaniaczasu jej wystawienia.

 

Co jest ustawione w

Administracja > parametry wysyłania i odbierania > Automatycznie wysyłaj gotowe aukcje

?

 

Co do zakończonych - jak nazwa wskazuje są tam aukcje zakończone.

Podobnie działa MS allegro, choć tam można usuwać zakończone z listy...

 

Filtr typu Aukcje w stanie "bez ofert(niesprzedane)" i z określonej daty zakończenia powinie wystarczyć - ale trzeba dość mocno uważać

 

Ja bym na przykład wolał inne rozwiązanie.

Czekamy od pewnego czasu na wznawianie przez Sello aukcji.

Najchętniej widziałby opcje automatycznego wznawiania dla każdej aukcji:

- wystawiaj ponownie ze wszystkimi (dla towarów powtarzalnych, stale dostępne)

- wystawiaj niesprzedane.

Podejrzewam dla Ciebie taki mechanizm byłby wystarczający bez grzebania w sprzedane/niesprzedane.

Link to postu
Jeżeli byłoby to mozliwe proponuję/wnioskuje o naniesienie zmiany w Sello aby aukcja zakończona po kliknieciu wystaw ponownie przenosiła sie do zakladki przygotowane...

Takiej zmiany raczej nie będzie, ponieważ opcja wystaw ponownie faktycznie tworzy nową aukcję (jako kopię) a nie wystawia starej ponownie. Stąd żywot aukcji kończy się w zakończonych i aukcja taka nie jest przenoszona do przygotowanych - jest kopiowana.

 

... z mozliwością własnego ustawienia czasu wysłania jej do serwisu aukcyjnego

Taka możliwość jest, trzeba tylko wyłączyć automatyczne wysyłanie aukcji przygotowanych.

Link to postu

Jeżeli byłoby to mozliwe proponuję/wnioskuje o naniesienie zmiany w Sello aby aukcja zakończona po kliknieciu wystaw ponownie przenosiła sie do zakladki przygotowane...

Takiej zmiany raczej nie będzie, ponieważ opcja wystaw ponownie faktycznie tworzy nową aukcję (jako kopię) a nie wystawia starej ponownie. Stąd żywot aukcji kończy się w zakończonych i aukcja taka nie jest przenoszona do przygotowanych - jest kopiowana.

 

Prawdopodobnie wprowadzenie funkcjonalności wystawiaj ponownie niesprzedane załatwiłoby sprawę.

 

Mam jeszcze jedną sugestję. Może jest szansa na wprowadzenie w transakcjach zakończonych znacznika który po kliknięciu wystaw ponownie blokowałby tą aukcję do ponownego wystawienia(oczywiście mozliwe by było jego ręczne zdjęcie) a na liście aukcji zakończonych byłoby to sygnalizowane że taki znacznik jest zaznaczony.  Do tego dołożenie filtra który umozliwiałby pokazanie aukcji bez takiego znacznika. Wtedy moznaby przefiltrowac zakładkę zakończone i wyświetlić tylke te które nie były wystawione ponownie czyli te bez znacznika blokady. To załatwiłoby sprawę.

 

Stoję przed wyborem czy przedłużac licencję na Sello i obecne funkcjonowanie Sello mnie zadawala oprócz ryzyka wystawiania dubli co mnie przeraża i chyba przekreśla w moim przypadku Sello bo muszę śledzić ręcznie czy daną aukcję wystawiłem juz ponownie czy nie na allegro co zabiera mnóstwo czasu.

 

 

 

Link to postu

Jeżeli byłoby to mozliwe proponuję/wnioskuje o naniesienie zmiany w Sello aby aukcja zakończona po kliknieciu wystaw ponownie przenosiła sie do zakladki przygotowane...

Takiej zmiany raczej nie będzie, ponieważ opcja wystaw ponownie faktycznie tworzy nową aukcję (jako kopię) a nie wystawia starej ponownie. Stąd żywot aukcji kończy się w zakończonych i aukcja taka nie jest przenoszona do przygotowanych - jest kopiowana.

 

To skoro żywot aukcji kończy się na zakładce zakończone, to po co w takim razie z każdą sesją są pobierane dane z allegro na ich temat? Jeżeli wystawię aukcję ponownie z zakładki zakończone, to najrozsądniej byłoby, gdyba ta aukcja, któa tam zostaje (w zakończonych) w żaden sposób nie dała się edytować. Z resztą jak wystawiam aukcję ponownie, to staram się ją usunąć z zakończonych, z allegro też , bo po co mi ona. Tylko niestety sello odświeża dane i z uporem maniaka przywracam mi aukcje, które zostały przeze mnie usunięte. W ten sposób ponowne wystawianie aukcji jest praco - i czasochłonne, bo muszę jednocześnie kontrolować zakładkę zakończone w sello, na allegro oraz zakładkę przygotowane. Oprócz tego jeszcze kartoteki towarowe, żeby nie wystawić za dużo w stosunku do fizycznej ilości towaru. 

Moim skromnym zdaniem bardziej funkcjonalne, przynajmniej dla mnie, byłoby gdyby jednak aukcja zakończona - wystawiana ponownie, na zakładce "zakończone" stawała się nieaktywna, bądź łączyła się z tą wystawioną ponownie.

Link to postu

niektórym aukcje zakończone się przydają, robisz promocję na jakiś towar i widzisz jaka miałeś poprzednio cene itp w zakończonych aukcjach, ilu obserwujących etc. szukasz dziury w całym, taka jest logika że aukcja zakończona to zakończona i powinna pozostać w zakładce zakończone, poza tym aukcje zakończone nie dają się edytować..można wystawić je ponownie i w trakcie wystawiania zedytować...

Link to postu

Tak tylko na liście zakończonych nie moge przefiltrowac które z nich juz wystawiłem ponownie a których nie. Jak to rozwiązać?

Dlatego proponowałem wprowadzenie znacznika przy aukcjach zakończonych który pojawiałby się przy aukcjach ponownie wystawionych i po którym mozna by przefiltrować listę (z tym znacznikiem lub  bez niego czyli dodatkowy filtr).

Link to postu

Aukcje zakończone nie pamiętają, czy były powielane/wystawiane ponownie, stąd nie da się tego wyfiltrować.

 

Wprowadzanie takiego znacznika dla jednej osoby było by raczej nadużyciem, bo program z natury jest pudełkowy. Być może problem rozwiążą grupy do jakich można aukcję przypisać?

Link to postu

Aukcje zakończone nie pamiętają, czy były powielane/wystawiane ponownie, stąd nie da się tego wyfiltrować.

 

Wprowadzanie takiego znacznika dla jednej osoby było by raczej nadużyciem, bo program z natury jest pudełkowy. Być może problem rozwiążą grupy do jakich można aukcję przypisać?

 

Dlaczego nadużyciem? Czy nie mozna wprowadzić tego znacznika na takich samych zasadach jak przy np.paczkach? W momencie kiedy dana aukcję z zakładki zakończone wystawię ponownie przy tej aukcji pojawiałaby się jakaś ikonka/znacznik. Wtedy można by było przefiltrować listę zakończonych po tym znaczniku i wszystko stało by sie jasne które z aukcji zakończonych były ponownie wystawione a które nie.

 

Myślę że taka funkcjonalność znalazła by szerokie grono użytkowników.

Link to postu

Niestety w moim przypadku wystawianie aukcji z zakładki Towary nie ma zastosowania ato dlatego że w Subiekcie mam wszystko zaprzychodowywane na jedną kartoteke ODZIEŻ. Wszystkie aukcje mam powiązane z tą jedną kartoteką. Ponieważ mam towar który się nie powtarza musiałbym tworzyć dla każdej sztuki kartoteke która po sprzedaży nie byłaby ponownie wykorzystywana. Dla mnie to byłaby praca bez sensu dlatego też mam jedną kartotekę a w Sello każda aukcja jest przypisana do tej kartoteki. Dopiero w Sello opisuję wszystkie poszczególne sztuki odzieży jako aukcje. W związku z tym mam na zakładce Towary jedną kartoteke towaru.Może gdyby tu była kolumna zakończone i mozna było sie wkliknąć w ilość żeby pokazało te aukcje wtedy znalazłoby to u mnie zastosowanie. Czy jest taka mozliwośc aby dodać na zakładce Towary kolumnę zakończone?

Na tą chwile musze sobie radzić w ten sposób że wystawiac ponownie aukcje z zakończonych i starą aukcję na zakładce zakończone wykasować jak również wykasować tą aukcję z zakończonych na allegro. Dlatego też barzdo prosze o rozważenie mozliwości wprowadzenia znacznika przy aukcjach które zostały ponownie wystawione na zakładce zakończone!!!!!!!!

Link to postu

mam taką samą sytuację, ponad 3 tys wystawionych towarów i każdy jest inny

zamiast opisywać "wszystkie poszczególne sztuki odzieży jako aukcje" jak to Ty napisałeś

to po prostu opisuję je w kartotece, a potem wystawiam jednym klikiem wszystkie te co mają stan "niezerowy" i status "niewystawione"

 

nie muszę nawet zaglądać do zakładki Zakończone

Link to postu

Jeśli znajdzie się szerokie grono to zostanie taka opcja dodana. Aczkolwiek kiedy taki znacznik zaznaczać.. wszak samo powielenie aukcji nie oznacza, że została ona faktycznie wystawiona.

 

Powielenie nie powinno zaznaczać znacznika.Tylko wystawienie ponownie. W momencie kiedy kliknę wystaw ponownie powinien sie taki znacznik pojawić. Powielenie przecież oznacza stworzenie kompletnie nowej dodatkowej aukcji, natomiast wystaw ponownie powinno wystawiać ponownie zakończona aukcję, o ile nie została już wystawiona ponownie. Żeby natomiast to wiedzieć czy została wystawiona ponownie musi być jakiś znacznik.

Z kolei co się stanie, jak aukcja znów nie zejdzie?

Jak aukcja znów zejdzie jako niesprzedana do zakończonych będzie miała inny numer więc nie będzia miała zaznaczonego znacznika, to z kolei będzie oznaczało że można ją wystawić ponownie.

Link to postu

Ale przy wystawianiu aukcja nie wie, że pochodzi od jakiejś innej aukcji. W momencie powielenia powstaje kopia aukcji zakończonej. Wystaw ponownie robi dokładnie to samo co opcja powiel, z tym że bez edycji. Wybranie obu tych opcji nie gwarantuje jednak, że taka aukcja będzie wystawiona - bo wystawienie na serwis odbywa się dopiero przy wysyłaniu danych do serwisu.

 

Reasumując, wystaw ponownie tworzy nową aukcję (kopię) a nie wystawia faktycznie starej aukcji.

Link to postu

Ale przy wystawianiu aukcja nie wie, że pochodzi od jakiejś innej aukcji. W momencie powielenia powstaje kopia aukcji zakończonej. Wystaw ponownie robi dokładnie to samo co opcja powiel, z tym że bez edycji. Wybranie obu tych opcji nie gwarantuje jednak, że taka aukcja będzie wystawiona - bo wystawienie na serwis odbywa się dopiero przy wysyłaniu danych do serwisu.

 

Reasumując, wystaw ponownie tworzy nową aukcję (kopię) a nie wystawia faktycznie starej aukcji.

 

I właśnie tu jest pies pogrzebany że tak czy siak aukcje są w ten sposób dublowane. Ponieważ moge kilka razy przez przypadek wystawić z zakładki zakończone ta sama aukcję co do której nie mam pokrycia w towarze.

Link to postu

Ja jestem jak najbardziej za jakims znacznikiem, ktory bedzie informaowal czy zostalo to wystawione ponownie czy tez nie.

 

Co do sprawy technicznej, to mysle ze starczylo by jakies powiazanie miedzy ta kopia (stworzona z zakonczonych) i tylko tworzenie znacznika podczas wysylania.

W sumie przydaly by sie dwa znaczniki w tym wypadku: powielona i ponownie wystawiona, bo przeciez mozna powielic, a nie wystawic lub powielic dwa razy i jeszcze nie bedzie o tym wiadomo, bo nie zostanie wystawiona :)

Link to postu

Moim zdaniem znacznik typu "wykonano wystaw ponownie" powinien być łatwy do wprowadzenia i zadowalający dla większości użytkowników.

Co prawda rzeczywiste wysłanie aukcji na allegr jest osobną operacją ale nad tym powinien już użytkownik panować - korzystać z wystaw ponownie tylko wtedy gdy rzeczywiście planuje wystawienie.

 

Link to postu

No dobra skoro jest większe zapotrzebowanie na taki znacznik to można by o nim pomyśleć. Ale prosiłbym jeszcze o zebranie informacji, które ułatwią jego wprowadzenie, m.in. proponowana nazwa, kiedy ma być oznaczany automatycznie, czy jego stan ma być do czegoś używany.

 

Link to postu

Ja proponuję nazwę dla znacznika "wykonano wystaw ponownie"

Znacznik powinien byc zaznaczany w chwili wykonania operacji przeniesienia aukcji na zakładkę przygotowane.

Mógłby pokazywać kilka stanów:

-kliknięto w wystaw ponownie (stan powoduje utworzenie aukcji w zakładce przygotowane)

-wysłano do serwisu allegro (stan informuje że aukcja została wystawiona ponownie i już wysłana do allegro)

 

Usunięcie aukcji wystawionej ponownie z zakładki przygotowane powinno usuwac znacznik przy aukcji na zakładce zakończone.

 

Stan znacznika powinien być używany do filtrowania aukcji zakończonych wystawionych ponownie i aukcji zakończonych możliwych do ponownego wystawienia.

 

 

Czyli podsumowując klikam na zakładce ukcji zakończonych 'wystaw ponownie' w tym momencie aukcja trafia na zakładkę 'przygotowane" a na zakładce 'zakończonych ' przy tej aukcji zaznacza się znacznik. Wmomencie wysałania aukcji z zakładki przygotowanych do allegro znacznik ten zmienia swój stan na zakładce 'zakończone' na "wysałno ponownie do serwisu allegro".

Ponieważ niektórzy użytkownicy mogą potrzebować funkcjonalnoći kilkukrotnego wystawienia aukcji zakończonej powinno to byc umozliwione po wejściu w tą aukcję i zdjęciu tam znacznika "aukcje wystawiono ponownie'. Jeżeli znacznik nie zostanie zdjęty to przy próbie "wystaw ponownie" Sello powinno informować komunikatem że "aukcja została wystawiona ponownie. Jeżeli chcesz ja ponownie wystawić odznacz znacznik 'wystaw ponownie' "

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...