Skocz do zawartości

Problem z OSCgt

Polecane posty

Witam, jako że nie ma forum oscgt, Pan z obsługi tel. zasugerował abym tu szukał pomocy, ponieważ przez telefon nie ma pomocy osc - mały absurd, ale cóż.

 

Problem polega na :

 

Podczas uruchomieniu kreatora instalacji, wpisaniu wszystkich potrzebnych danych, skopiowaniu katalog TW na serwer, przy próbie połączenia się ze sklepem pojawia się alert w postaci blad_oscgt.jpg .

Nie mogę poradzić sobie z tym.

 

Wersje oryginalne, wpisane klucze itd.

 

Wcześnie instalowałem demo Subiekt GT i OSCgt i wszystko działało. Przeinstalowałem Subiekta i OSCGT i nic. Nawet sklep na nowo wgrałem od zera i nadal błędy. Firewall wyłączony, antywirus wyłączony i nic.

 

Proszę o radę, bo wydałem trochę kasy i chciałbym korzystać z OSCGT

Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu

Witam, jako że nie ma forum oscgt, Pan z obsługi tel. zasugerował abym tu szukał pomocy, ponieważ przez telefon nie ma pomocy osc - mały absurd, ale cóż.

 

Problem polega na :

 

Podczas uruchomieniu kreatora instalacji, wpisaniu wszystkich potrzebnych danych, skopiowaniu katalog TW na serwer, przy próbie połączenia się ze sklepem pojawia się alert w postaci blad_oscgt.jpg .

Nie mogę poradzić sobie z tym.

 

Wersje oryginalne, wpisane klucze itd.

 

Wcześnie instalowałem demo Subiekt GT i OSCgt i wszystko działało. Przeinstalowałem Subiekta i OSCGT i nic. Nawet sklep na nowo wgrałem od zera i nadal błędy. Firewall wyłączony, antywirus wyłączony i nic.

 

Proszę o radę, bo wydałem trochę kasy i chciałbym korzystać z OSCGT

Dziękuję i pozdrawiam

 

A czy jest zainstalowana SFERA?

Link to postu

Problem rozwiązany dzięki pomocy technicznej

 

Pan dariusz noga podał rozwiązanie:

 

Prosze wykonać na bazie Subiekta GT polecenie:

UPDATE thw_komunikacja SET kodowanie = 'utf-8'

 

A ode mnie info na przyszłość dla innych:

prawdopodobnie zmieniłem podczas instalacji kodowanie bazy danych z UTF-8 na ISO i stąd problemy.

 

Pobrałem program; http://www.dobreprogramy.pl/SQL-Server-Management-Studio-Express,Program,Windows,12482.html

zainstalowałem , po uruchomieniu wybrałem bazę danych subiektaGT, w programie SQL-Server-Management-Studio-Express zaznaczyłem odpowiednią bazę, kliknąłem zakładkę NEW QUERY , wpisałem kod: UPDATE thw_komunikacja SET kodowanie = 'utf-8' , nastepnie przycisk Execute i to wszystko, w dolnym oknie pojawił się komunikat (1 row(s) affected)

 

Wyłączyłem programy, włączyłem i działa, opisałem jak laikom, bo sam do tego musiałem dojść.pozdrawiam

Link to postu

Ja zmieniłem osc na to coś:

 

http://www.e-mo.com.pl/s2s

 

Mi była potrzebna obsługa 3 sklepów z jednej bazy Subiekta, różne ceny itd.

 

Nie ma sensu porównywać tej aplikacji do oscgt -osc to straszny badziew...

 

Problem polega na tym, że kupiłem już oscgt+Sfera + SubiektGT, ale pojawiają się problemy z komunikacją, a mianowicie w tej chwili po zaznaczeniu promocji w Subiekt, po synchronizacji w sklepie nie jest to uwzględniane, jakby synchronizacja nie zapisywała zmian w bazie sklepu, na demo wcześniej mi to działało w tej chwili nie - mail do pomocy technicznej już poszedł w tej sprawie - czekam na odpowiedź. :(

 

Z tego co wyczytałem S2S nie potrzebuje sfery, żebym wcześniej wiedział ....echh

 

A jak sprawuje się Panu ten S2S?

 

Zastanawiam się nad Sello, nie jest to wielki koszt, ale widzę na forum sporo problemów stwarza ten dodatek - warto to kupić? Czy jest coś innego co można połączyć z SubiektemGT?

Link to postu

Nowy problem z OSCGT

 

Nie aktualizuje wszystkich towarów - tylko jedną kategorię - co to może być?

 

No więc sam sobie odpowiem, na przyszłość dla innych. Po licznych mailach z działem tech. bez rezultatu.

 

Z poziomu OSCGT usunąłem kategorie towarów - > synchronizacja

Dodałem na nowo kategorie - > przydzielając poszczególne towary do kategorii - > synchronizacja, teraz wszystko gra. proste rozwiązanie i w tej chwili wszystkie stany magazynowe zgadzają się ze stanami z Subiekta.

 

PS> Na początku kategorie zakładałem z poziomu sklepu, towary dodawałem hurtem poprzez edytor CSV wczytując bazę danych do sklepu., później w subiekcie importując hierarchię, może powstał jakiś błąd.

 

Po w/w zabiegu na razie działa.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany dzięki pomocy technicznej

 

Pan dariusz noga podał rozwiązanie:

 

Prosze wykonać na bazie Subiekta GT polecenie:

UPDATE thw_komunikacja SET kodowanie = 'utf-8'

 

A ode mnie info na przyszłość dla innych:

prawdopodobnie zmieniłem podczas instalacji kodowanie bazy danych z UTF-8 na ISO i stąd problemy.

 

Pobrałem program; http://www.dobreprogramy.pl/SQL-Server-Management-Studio-Express,Program,Windows,12482.html

zainstalowałem , po uruchomieniu wybrałem bazę danych subiektaGT, w programie SQL-Server-Management-Studio-Express zaznaczyłem odpowiednią bazę, kliknąłem zakładkę NEW QUERY , wpisałem kod: UPDATE thw_komunikacja SET kodowanie = 'utf-8' , nastepnie przycisk Execute i to wszystko, w dolnym oknie pojawił się komunikat (1 row(s) affected)

 

Wyłączyłem programy, włączyłem i działa, opisałem jak laikom, bo sam do tego musiałem dojść.pozdrawiam

 

Witam,

niedawno i u mnie pojawił się ten sam problem na serwerze w home.pl.

Można go rozwiązać jeszcze szybciej i łatwiej bo bez instalacji SQL-Server-Management-Studio-Express.

Należy uruchomić Subiekta, wejść w moduł Zestawienia i dodać zestawienie własne typu SQL o treści:

 

SELECT 0

UPDATE thw_komunikacja SET kodowanie = 'utf-8'

 

a następnie je wykonać.

Później, aby nowo dodane towary pojawiały się sklepie z polskimi znakami trzeba uruchomić oscGT, wejść w parametry osCommerce i w zakładce Zaawansowane zaznaczyć "deklaruj używane kodowanie w bazie".

 

Po wykonaniu tego wszystko powinno znowu działać.

U mnie na razie działa :)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...