Skocz do zawartości

Błąd synchronizacji z Subiektem

Polecane posty

Witam

 

Pozaznaczałem kilka nowych produktów w Subiekcie do wystawiania na allegro przez sello. Mam sello 1.5.1 przedtem nie było takich Problemów.

 

W raporcie z synchronizacji z subiektem wyskoczyło mi kilka linijek z takim tekstem:

 

Wystąpił błąd przy dodawaniu towaru do Sello:

Synchronizowanie towaru Sello:

Aktualizacja towaru:

Pobieranie towaru z zewnętrznego systemu:

Obiekt nie jest połączony z serwerem.

(0x800401FD)

 

Towarów zaznaczonych w subiekcie niema w sello, są aktywne i widoczne jak inne.

Link to postu

Baza jest prawidłowo podłączona.

 

Produkty wcześniej dodane aktualizują swoje ceny, nie mogę zaznaczyć nowych produktów do sprzedaży w sello bo ich nie widać w bazie towarowej sello cały czas ten sam błąd.

Przy nowej założonej bazie importuje towary tylko te które były widziane w poprzedniej bazie, w nowej bazie również nie widać produktów zaznaczonych do sprzedaży sello.

Zaczynam przypuszczać że coś jest nie tak z bazą subiekta.

Link to postu

a coś jeszcze wyróżnia te nowe produkty od tych starych w kartotece Subiekta? Proszę ewentualnie wyeksportować taki towar do pliku epp i podesłać na sello@insert.com.pl

 

Prawdopodobnie podczas synchronizacji Subiekt zostaje zamknięty z powodu jakiegoś błędu a ten błąd (0x800401FD) jest już wynikiem braku dostępu do procesu Subiekt.exe.

Link to postu

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jak się dołączę bo problem też sello>subiekt.

Od jakiegoś czasu, ostatnio coraz częściej zdarzają się sytuacje, że wystawiam dokument końcowy przez sello, w subiekcie się tworzy natomiast do sello już nie zapisuje się informacja o tym, że jest utworzony i jaki ma numer.

Średnio jest to problem ok 5-6 dokumentów na ok 300-350 prawidłowo zapisanych.

W sumie zawsze mogę sobie "ręcznie" w bazie go dopisać, pytanie jednak z czego to może wynikać?

Link to postu

Też chciałbym to wiedzieć... Prawdopodobnie przy tworzeniu dokumentu, a dokładniej po jego utworzeniu proces subiekt.exe zamyka się z błędem, przez co Sello nie otrzymuje informacji zwrotnej o utworzonym dokumencie.

 

Być może w najbliższej wersji pojawi się mechanizm uodparniający Sello na taki scenariusz.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...