Skocz do zawartości

Problem z dearchiwizacja

Polecane posty

Witam

 

Nie moge przeprowadzic dearchiwuzacji wyskakuje komunikat "serwer STACIONARNY\CDN_OPTIMA nie moze przeprowadzic dearchiwizacji"

 

Sello ver 1.5.0 istalacja bez bazy danych, poniewaz baza SQL 2005 Express byla instalowna z CDN_OPTIMA. Pliki archiwizacyjne tez byly robione na Sello ver 1.5.0

 

Na innym komputeze zainsatlowalem SELLO z SQL Server 2005 i dearchiwizacja poszła gładko, wiec archiwa sa dobre.

 

Wniosek trzeba cos skonfigurowac w samym SQL Serverze bo jest skonfigurowany pod OPTIME tylko co?

 

Dodam jeszcze ze juz nie dysponuje stara baza na ktorej funkcionował Sello przed archiwizacja bo byl format dysku, wiec zadne podpiecie plików mdf nie wchodzi w gre.

 

Prosze o podpowiedz co skonfigurowac w SQL Server 2005.

 

Pozdrawiam

Robert

Link to postu

Rozumiem ze chodzi o folder gdzie jest zaistalowany SQL SERVER czyli ten w katalogu Program Files. Ma atrybut tylko do odczytu i nijak nie da sie tego odznaczyc. Gdy odznacze i zamkne okno i zaraz znow otworze, znow jest zaznaczone "Tylko do odczytu". Jestem zalogowany jako administarator.

Ze wszystkimi innymi katalogami w katalogu "Program Files" jest tak samo.

 

Link to postu

Proszę spróbować uruchomić program jako administrator (samo zalogowanie jako administrator może nie być wystarczające).

 

Uprawnienia do folderu c:\program files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\Data proszę sprawdzić czy są nadane wszystkie dla użytkownika komputera.

 

Dodatkowo przy dearchiwizacji podaje się w oknie folder roboczy - do którego też użytkownik musi mieć prawa zapisu.

 

Link to postu

Poradziłem sobie juz z tym hasłem administratora.

 

Dla inncyh: Jest to samo hasło co do logowania w Windows jako administrator

 

NIe wiem jeszcze jak sprawdzic czy mam te wszystkie uprawnienia do Program Files\SQL itd. Ale loguje sie do Windows jako administrator wiec chyba powinny byc.

 

Do folderu roboczego tez chyba powinienem miec bo wybrałem sobie C:\

 

I nadal ten sam komunikat ze nie mozna przeprowadzic dearchiwizacji. 

Link to postu
  • 1 rok później...

Pierwsza istotna rzecz, to czy folder roboczy przy dearchiwizacji ma nadane uprawnienia do zapisu?

 

Przeprowadzałem dearchiwizację już kilka razy. Tym razem próbowałem już nawet formatu i mam ciągle ten sam problem, co wymieniony w tym wątku. Mam wercję 1.7.2 z poprawką. Nie potrafię zmienić folderu na inny niż "tylko do odczytu". Chociaż odznaczam to pole, wciskam zastosuj to przy kolejnym uruchomieniu właściwości znó jest on folderem "tylko do odczytu". Próbowałem przez komendę attrib -r w wierszu poleceń ale to również nic nie daje.

 

Proszę o pomoc. 

Link to postu

Pierwsza istotna rzecz, to czy folder roboczy przy dearchiwizacji ma nadane uprawnienia do zapisu?

 

Przeprowadzałem dearchiwizację już kilka razy. Tym razem próbowałem już nawet formatu i mam ciągle ten sam problem, co wymieniony w tym wątku. Mam wercję 1.7.2 z poprawką. Nie potrafię zmienić folderu na inny niż "tylko do odczytu". Chociaż odznaczam to pole, wciskam zastosuj to przy kolejnym uruchomieniu właściwości znó jest on folderem "tylko do odczytu". Próbowałem przez komendę attrib -r w wierszu poleceń ale to również nic nie daje.

 

Proszę o pomoc. 

 

Jezeli po odznaczeniu Tylko do Odczytu folder dalej ma ten atrybut to masz problem z uprawnieniami w systemie. Musisz wejsc w ten folder, Zabezpieczenia, Edytuj... Musisz dodac mu dodatkowego uzytkownika (Administrator, Wlasciciel, lub aktualne konto na ktorym jestes zalogowany) i dac mu pelne prawa do edycji.

Link to postu

Dzięki za informację. Niestety ale problem nie tkwi w uprawnieniach. Przekonałem się o tym kiedy znalazłem starą bazę archiwizowaną jeszcze przy uźyciu Sql2005. Korzystałem z tych samych folderów i wszystko jest ok. Kiedy ponownie wracam do plików archiwizowanych z wykorzystaniem SQl2008 problem wraca. Nic nie mogę zrobić. Mam nadzieję, źe Panowie z Sello cos pomogą.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...