Skocz do zawartości

Kolejny pad serwera Strefy Sello?

Polecane posty

Witam,

 

od jakichś 2 godzin nie mogę otworzyć/zaktualizować/zamknąć itd. stron na serwerze strefy sello. Logi:

 

Podczas pobierania danych ze stron w Strefie Sello wystąpił błąd:

Pobieranie informacji o zmienionych stronach nie powiodło się:

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

:

 

Uaktualniono stron: 0 z 4

 

Ustawianie dostępności edycji danych przez klienta zakończone niepowodzeniem:

dotyczy: Nasiona na kiełki - BROKUŁ 100g (1001080364)

:

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

:

 

Wysyłanie informacji o towarach transakcji nie powiodło się:

dotyczy: Nasiona na kiełki - BROKUŁ 100g (1001080364)

:

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

:

 

Wysyłanie informacji podstawowych o stronie nie powiodło się:

dotyczy: Nasiona na kiełki - BROKUŁ 100g (1001080364)

:

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

:

 

itd itd itd...

 

Testowane fakt, że z jednej sieci, za to z dwóch kompów.

Link to postu

Problem powraca co kilka dni, tygodni a poprawy tej sytuacji jak nie było tak nie ma. Zamiatanie problemu pod dywan i prowizoryczne łatanie problemu niczego nie rozwiążą. Instert już dawno powinien poważnie się za strefę zabrać, no chyba, że uwielbiacie czytać od nas posty na forum i chcąc nie chcąc tracicie dzięki temu potencjalnych wystraszonych nowych klientów.

Link to postu

Fak. Każda synchronizacja to kilkadziesiąt błędów od strony sello. Jak ktoś wcześniej napisał. Admin insertu wciśnie guzioł od resetu, gdy przyjdzie do pracy, i powie że już wszystko ok. Insert z kolei stwierdzi, że po raz kolejny zmodernizował serwery. A nam jak zwykle zostanie czekać kolejne 2-3 dni aż serwery obsłużą wszystkie zaległe requesty, no i czekać na kolejny pad za kilka/naście dni. Brawo za profesjonalizm.

Link to postu

Administratora niestety dzisiaj w pracy nie ma, ale "wcisnął guzior" zdalnie. Nie wiem co było powodem awarii (na pewno nie chodzi o wydajność serwera), ale powinno już działać.

 

To teraz pozostaje obficie polewać serwer wodą zanim spłyną wszystkie zaległe requesty. Bo może się rozgrzać do czerwoności i znów padnie.

Widzę, że strony chyba się otwierają... jedna na kilka uruchomionych synchronizacji. Reszta to błędy. Czyli standardowe przeciążenie sieci/serwera.

Link to postu

Zamykanie strony nie powiodło się:

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

:

 

Z mojego punktu widzenia dalej nie działa.

 

Szanowni programiści Sello, czy napisanie watchdoga, który wyśle wam SMS jak coś padnie (albo sam zresetuje proces) przekracza Wasze kompetencje?

 

Przypomnę jednak w ramach tego padu, że nawet jak serwer działa, to nie jest w stanie obsłużyć płynnie wywołań, tylko trzeba próbować po kilka/naście razy, albo czekać do nocy jak normalne firmy kończą pracę.

Kiedy, Panie Bartku, Kiedy? Niedługo 'wkrótce' i 'pracujemy nad tym' przestanie wystarczać, zwłaszcza, że Allegro coraz bardziej dopieszcza swojego managera...

Link to postu

Teraz to mozna isc na urlop, zanim serwer zacznie dzialac to minie kilka dni. Napisze to poraz kolejny, to jest skandal!!!!! To ja sie pytam gdzie jest admin? na urlopie? Za co dostaje pieniadze? Skoro go nie ma, to powinien byc ktos na zastepstwo. Zalatuje mi to brakiem profesjonalizmu.       

Ja pamiętam, gdy zarządzałem informatyką w firmie z kilkoma oddziałami w Polsce, jedna centralna serwerownia. Nie było zmiłuj, świątek piątek, środek długiego weekendu czy godzina 28 w nocy. W domu cały czas monitoring czy i co się dzieje z serwerami. Jeśli coś, to próba załatania sprawy zdalnie, a jeśli to nie pomoże lub nie jestem pewien co się dzieje, to w samochód i do serwerowni. A to była tylko taka małą firemka. Uptime 24/7/365. Padów wyłączających choćby jeden oddział zaliczyłem przez trzy lata może dwa po 2-3 godziny.

To nie chwalenie się, to kamyczek do ogródka profesjonalizmy Insertu. Skoro problem się powtarza nie po raz pierwszy. Skoro nawet po ostatnich "modernizacjach" strefa sello potrafi się przy normalnej pracy zapychać, a potrafi, to może czas zmienić administratora albo wziąć kredyt w banku na nowy sprzęt/łącza. A może my, użytkownicy się zrzucimy i zasponsorujemy sprzęt dla Insertu?  :'(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...