Skocz do zawartości

PILNE!!! PONOWNIE PROSZĘ O POMOC!!!

Polecane posty

Ponownie proszę o odpowiedź na poprzedni mój problem!!! SPRAWA PILNA!!!!!

Mianowicie po aktualizacji z wersji 1.36 do najnowszej, jak wybiorę

opcje aby wyświetliło mi wszystkie paczki, transakcję itp to wyłącza mi się program.

 

*Baza ponad 2GB w sumie na 3 kontach allegro.

*Odpiąłem stare bazy pozostałości po poprzednich aktualizacjach.

*Dodałem do rejestru opcję Command Timeout co powoduje podobno wyłączenie ograniczenia czasowego na odpowiedź serwera

 

Chciałem podkreślić, że gdy miałem starą wersję (1.36) wszystko chodziło dosyć wolno ale nie wyrzucało mnie z programu, nawet po sieci u innych użytkowników a baza miała ponad 4GB.

 

Pyta nie do twórców może ktoś coś zmienił w zapytaniu do serwera i przy większej ilości danych to zapytanie się nie sprawdza?

 

Kolejny problem:

Po pobraniu nowych danych z allegro przy nowej wersji nie pobiera mi kosztów przesyłki!! Dlaczego? Co zmienić, przestawić itp....

Synchronizację z allegro przeprowadziłem.

 

Proszę o PILNĄ odpowiedź, tematy paraliżują pracę w firmie!!!!

Link to postu

1. Należy kontynuować wcześniejszy wątek -łatwiej będzie ustalić przyczynę oraz będzie mniejszy bałagan.

 

2. Co to za temat "PILNE!!! PONOWNIE PROSZĘ O POMOC!!!" ??? -to powoduje, że trudniej jest innym którzy mają podobny problem znaleźć rozwiązanie... Tak trudno wpisać w temacie czego dotyczy problem?

Link to postu

Wyszukiwarka szuka również w tematach...

No właśnie... chyba, że miałeś na myśli treść a nie temat

 

Ja na forach jak widzę, że ktoś robi bałagan, nie stosuje się do zasad forum, ignoruje tym samym innych użytkowników, którzy zasad przestrzegają, po prostu wtedy nie pomagam, może takie podejście ma więcej osób i szansa na pomoc maleje...

 

Jak dla mnie wątek jak ten jest zamknięty.

Link to postu
Po pobraniu nowych danych z allegro przy nowej wersji nie pobiera mi kosztów przesyłki!!

 

a co? wcześniejsza wersja pobierała? chyba nic się nie zmieniło przynajmniej dla kosztów przesyłek. Sello nie pobiera danych z formularza zapłaty i dostawy allegro.

 

BTW: popieram masur w kwestii porządku na forum.

sisco: nie masz czasu - tym bardziej szanuj czas innych

Link to postu

Wcześniejsza wersja pobierała przynajmniej najniższy bądź najwyższy koszt ze wszystkich dostępnych w danej aukcji...

Ta wersja w pozycji koszt transportu wstawia 0 bądź null...

 

Pomijając bałagan na forum, tematu już nie zmienię, następnym razem uwzględnię wasze sugestie.. 

Ale czy jest ktoś kto będzie w stanie mi pomóc? Kolejny dzień nie wyślę pocztą przesyłek bo nie wyświetli mi paczek wysłanych/odebranych...

 

Może jest jakaś opcja która automatycznie ogranicza okres pobieranych wszystkich danych np do roku albo 2 lat...

 

 

Link to postu

Według mojej wiedzy wcześniejsza wersja nie pobierała nic tylko wstawiała coś wg wybranej opcji domyślnej.

Możesz uznać, że się czepiam, ale oczekując porady staraj się precyzyjnie i jednoznacznie opisać problem bo tylko wtedy można udzielić wskazówki.

 

Sprawdź co masz ustawione w Administracja/Parametry/Parametry transakcji/Domyślny koszt transakcji.

Link to postu

Domyślny koszt transakcji ustawiony mam na maksymalny i niestety po sciagnieciu danych w transakcje/szczegoly transakcji -> pole dane transackcji -> rekord transport niestety jest pusty..

 

dopiero muszę wchodzić na aukcję, bądź maila i wklejać koszt.

a przydatne jest ta opcja w przypadku gdy grupuje towary. klient wtedy płaci

maksymalny koszt z danej aukcji i przynajmniej w tym przypadku nie muszę zmieniać kosztów.

 

Czy masz jakiś pomysł dlaczego jak kliknę na paczki/WysłaneOdebrane to wyrzuca mnie z programu?

Link to postu

masur dzięki za pomoc. plik oczywiście już wysłałem.

 

BarteK:

Tak, aukcje są wystawiane przez Sello.

Po pobraniu transakcji nie widać w rubryce Transport nic, puste pole.

A w poprzedniej naszej wersji (1.36) wypelniało najniższy koszt wpłatowy, a gdy ktoś kupił towar na większej ilości aukcji to wstawiało najwyższy wpłatowy.

 

Link to postu

Ale czy jest ktoś kto będzie w stanie mi pomóc? Kolejny dzień nie wyślę pocztą przesyłek bo nie wyświetli mi paczek wysłanych/odebranych...

 

Może jest jakaś opcja która automatycznie ogranicza okres pobieranych wszystkich danych np do roku albo 2 lat...

 

Skoro potrzebujesz tylko ostatnich przesyłek wysłanych to wejdź najpierw w Paczki > do wysłania, ustaw filtr Paczki utworzone: na bieżący dzień/tydzień/miesiąc, a dopiero z takim filtrem przejdź do zakładki wysłane/odebrane.

 

Powinno mocno zredukować ilość wyświetlanych pozycji.

Link to postu

BarteK:

jak wejdę w modułu transakcji (edycja transakcji -> opcje -> pokaż aukcję) to

w kolumnie sposób i koszt dostawy nie wykrywa nic.

Co w takim razie z tym zrobić?

 

Markus:

takie ograniczenia nie pomagają.

jedyny sposób to wybrać konto w którym jest najmniej transakcji, paczek; wejsc w wysłane/odebrane; wprowadzić ograniczenia i dopiero wtedy dać wszystkie konta...

 

Jednak to wszystko trwa STRASZNIE długo a w poprzedniej wersji trwało parę sekund...

 

 

Link to postu

Moim zdaniem w wersji najnowszej w stosunku do mojej poprzedniej, czyli 136 mogły się pozmieniać:

- układ tabel w bazie danych (nawet na pewno bo zmniejszyło mi wielkość bazy o połowę) i tym samym sposób zapytania wywołującego wszystkie dane z danego modułu..

- co do kosztów transportu może zmieniły się jakieś opcje w słownikach, bądź parametrach, albo sposób odczytywania danych w moim szablonie które trzeba zmienić?

Link to postu

Wielkość bazy się zmieniła, gdyż przy uaktualnianiu bazy jest wykonywane kompaktowanie.

 

BarteK:

jak wejdę w modułu transakcji (edycja transakcji -> opcje -> pokaż aukcję) to

w kolumnie sposób i koszt dostawy nie wykrywa nic.

Co w takim razie z tym zrobić?

Czyli jak dobrze rozumiem, aukcje są wystawiane przez Sello, gdzie są opcje wysyłki ustawione. Potem jak powstanie transakcja (która podpina się do aukcji) to na tej aukcji nie ma już sposobów i kosztów dostawy.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...