Skocz do zawartości

zmiana nazwy bazy danych

Polecane posty

Witam!

 

w sello (wersja 1.5.1) usunalem nieuzywane bazy danych za pomoca "SQL Serwer Managment Studio Express"(po tej operacji wszystko dzialalo). Pozniej zaktualizowalem sello do wersji 1.5.2 po instalacji zrobila sie kopia zapasowa sello 1.5.1.

 

Chcialem sie dowiedziec czy jesli powroce do wersji sello 1.5.1 i korzystalbym z bazy danych "kopia zapasowa 1.5.1" to czy po wczesniejszej zmianie nazwy bazy danych na "xxxx" to nie bedzie problemu z funkcjonowaniem jej nie bedzie mi sello tworzylo zadnych bledow

 

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie odswiezam ten watek poniewaz w ostatnim czasie zmienilem na probe nazwe bazy danych (takiej do testowania) przez SQL Serwer Managment Studio Express

z lewej strony w panelu rozwinalem drzewo serwera i pokazal mi sie folder "Database" tam znalazlem baze docelowa ktora chcialem zmienic czyli taka probna "xxx" kliknalem na niej prawym rozwinelo sie menu i tam wzialem "Rename" i wpisalem "yyy" wszystko poszlo sprawnie. Po czym wylaczylem program i wlaczylem sello a tam nazwa nadal figurowala "XXX".

Myslalem ze trzeba zresetowac komputer zeby zmiany sie zatwierdzily ale po resecie nadal bylo to samo. I tutaj jest moje pytanie. Czy nazwe bazy danych trzeba jeszcze gdzie zmienic moze jakis plik sello ma zapisana baze danych pod pierwotna nazwa "xxx" i nawet jesli zmienimy na "yyy" to sello i tak odczyta "xxx" bo ma ja zapisana gdzies w pliku a dane bedzie rzeczywiscie pobierac z tej "yyy"

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...