Skocz do zawartości

Windows 7 x64, SQL Express 2008 - nie wykrywa serwera SQL

Polecane posty

są 2 wersje instalacyjne sello:

pierwsza nas stronie pobierania, 122MB, zawiera SQL serwer i go instaluje

druga na stronie pobierania, mniejsza 50MB, nie zawiera serwera SQL

 

Jak się nie chce instalowania bazy trzeba pobrać wersję bez bazy.

Instalka sello nie wykrywa bazy. Może ktoś chce mieć 2 silniki bazy na komputerze? Tak też się da choć wydajność raczej się pogorszy  ;D

Link to postu

Przeczytaj mój post jeszcze raz: napisałem, że pobrałem Sello_Klient - czyli wersję *bez* bazy danych.

 

Przy instalacji Sello krzyczy, że wymaga zainstalowania dodatkowych komponentów:

 

* Microsoft SQL Server 2005 Express SP2 (x64)

* Microsoft SQL Server 2005 Backward compatibility (x64)

 

Ponowię moje pytanie: dlaczego wymaga SQL 2005 skoro jest zainstalowany SQL 2008?

Link to postu

No sprawdziliśmy, instalka informuje że wymagany jest SQL 2005, ale po kliknięciu Instaluj pyta się czy zainstalować SQL 2005 czy pominąć.

 

Baza może się nie dearchiwizować jeśli nie ma wgranego SQL Server 2005 Compatybility Pack (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=d09c1d60-a13c-4479-9b91-9e8b9d835cdc&displaylang=en) w odpowiedniej do serwera wersji (x86 lub x64)

 

 

Link to postu

Tutaj akurat tylko w okienku pojawiło się, że musi ściągnąć SQL 2005 SP2 (x64) i tego się pominąć nie da; za każdym razem ściąga instalkę - choć można ją przerwać i Sello poprawnie się zainstaluje.

 

Pakiet BC miałem zainstalowany (z instalatora Sello), ale i tak nie poszła dearchiwizacja...

Link to postu

Jeśli z jakichś względów nie da się dearchiwizować z wersji 2005 na 2008 to można zawsze posłużyć się mechanizmami serwerowymi -> zrobienie backapu i potem przywrócenie bazy (restore) za pomocą SQL Management Studio.

 

Obejście dla zaawansowanych.

Sello rozpakowuje archiwum właśnie do pliku bak (backup sql-serwerowy) a plik ten pojawia się w folderze roboczym, który wybierany jest przy dearchiwizacji. Jeśli pojawi się błąd mówiący o tym, że Serwer nie może dearchiwizować, to można z tej lokalizacji skopiować plik bak. Plik ten jest usuwany po naciśnięciu OK w oknie z błędem, więc należy go skopiować zanim zamknie się okno z błędem. Potem ten plik bak można przywrócić na serwerze 2008 za pomocą SQL Server 2008 Management Studio (Express), opcja Restore database.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...