Skocz do zawartości

Dziury w transakcjach z allegro

Polecane posty

problem polega na tym że jeżeli klient kupi np po1 szt na moich 3 aukcjach to 2 transakcje są a trzeciej brak...

 

albo pojawia się klient nowy ale nie ma do niego transakcji

usuwam klienta ipo synchronizacji sytuacja się powtarza klient dodany transakcji nie ma ( aukcja trwa ) >:(

 

 

zaczyna się to pojawiać coraz częściej

>:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(>:(

Link to postu

tak działa webapi allegro, ale spoko w ciągu 1 do 200 tygodni allegro poprawi  :P

 

Ceryl skąd ta pewność, że to wina webapi allegro ?

 

Dlaczego pytam ? ponieważ w temacie "Problem z pobieraniem transakcji" napisałem żeby ekipa sello przyjrzała się procesowi pobierania danych z serwisu akukcyjnego (http://forum.sello.pl/index.php?topic=2070.msg20461#msg20461).

 

Bartek odpisał:

"Są planowane zmiany w pobieraniu transakcji. Winne są tam wadliwie działające funkcje webApi, z których Sello w tej chwili korzysta."

 

Czyli rozumiem, że są błedy w API ale można je pominąć stosująć inną metodę, a nie czekać aż Allegro coś poprawi ;)

 

P.S. Te dziury zauwazyłem już w kwietniu - wystepują sporadycznie ale jednak są i strasznie wkurzają gdy klient wpłaca większą kasę niż mówi sello.

Proszę wziąc pod uwagę, że moja firma sprzedaje tzw. drobnice a klienci kupują min. na 10 aukcjach jednorazowo.

Link to postu

Alwin:

bardzo wyczerpująco sobie sam odpowiedziałeś.

W pełni się zgadzam z Twoim podsumowaniem !

 

Boli mnie to tak bardzo, że nie wierzę w sello i korzystam dalej z MS Allegro, bo jednak jest bardziej wiarygodny w obsłudze transakcji.

Sello używam do: wystawianie, wznawianie aukcji - tu też z ograniczonym zaufaniem bo nie zauważa zakończenia aukcji oraz do synchronizacji z subiektem. KAŻDA transakcja jest weryfikowana ręcznie!

Link to postu

Sello Team (ST) Dział Techniczny (DT) allegro też pracuje i co z tego wynika?

 

Obydwa systemy (allegro i sello) są z błędami!

Zdaję sobie Sello jest w gorszej sytuacji jako podrzędny i korzystający z funkcji allegro.

 

Od dawna nawet nie chce mi się pisać o odpowiedzialności Allegro i Sello za ich produkty. Jak prawie każda firma sprzedająca soft/efekty systemów informatycznych sprzedają produkty zastrzegając, że praktycznie za nic nie odpowiada.

Jako ich klienci mamy wolny wybór: można nie używać albo płacić.

Ewidentne błędy są poprawiane często w czasie kilkudziesięciu tygodni !

A my co? Czekamy, może DT i/lub ST kiedyś wreszcie się zbiorą i usuną błędy.

 

Kiedyś wnioskowałem parę ulepszeń, teraz nie chcę ŻADNYCH ulepszeń. No może jedynie wprowadzenie obsługi Formularzy Zapłaty i Dostawy allegro, bo jest to obecnie podstawowa funkcja niezbędna do poprawnego obsługiwania transakcji.

Najpierw błędy i niedoróbki!

Program MUSI pewnie działać!

Teraz: nie ściąga wszystkich transakcji, nie zauważa zakończenia aukcji po sprzedaży, nie zauważa zmian parametrów specyficznych, ma problemy z dublowaniem aukcji przy wystawianiu, nawet nie potrafi podsumować stanu aukcji na stronie startowej... nawet nie chce mi się więcej punktować...

 

Czas usuwania tych ewidentnych niedoróbek jest dla mnie porażający...

 

Link to postu

W sumie już nie wiem o czym piszemy, wiem tylko jedno że w Sello powstają "dziury w transakcjach" i nie jest to tylko wina Allegro, bo tak wynika z odpowiedzi Bartka, więc nie stoję ani po stronie Allegro ani ekipy Sello.

 

A do korzystania z Sello niestety już się przyzwyczaiłem, i nie zmienię go na inny bo nie ma programu o takich możliwościach.

 

No chyba że ktoś poleci program który obsłuży min ~1000 aukcji, poprowadzi magazyn, wydrukuje paragon z drukarki fiskalnej, przygotuje paczki około 80 dziennie itp.  

Link to postu

W kwestii zmian mechanizmu pobierającego transakcje, to pewne poprawki zostały już poczynione. Natomiast skorzystanie z innej metody pobierania transakcji o której pisałem nie będzie takie proste, gdyż wymagało by to przerobienia niemal całego mechanizmu synchronizacji z allegro - a to nie jest najlepszy pomysł bo to dosyć duży moduł. Tak, że pierwszy plan niestety (na razie) nie wypalił. Aczkolwiek jest jeszcze jeden pomysł, który jeszcze muszę sprawdzić.

 

Przy niepobieraniu transakcji można odznaczyć opcję pobierania na podstawie historii i wtedy pobrać transakcje. Trwa to znacznie dłużej bo Sello pobiera wszystko co serwis udostępnia.

 

i nie jest to tylko wina Allegro, bo tak wynika z odpowiedzi Bartka

Właściwie to tak nie wynika, skoro Allegro udostępnia funkcje webApi, to my jako klient mamy prawo oczekiwać, że będzie to działać prawidłowo. Ale wiadomo - oprogramowanie ma swoje błędy ;), a ten akurat występuje relatywnie rzadko i programiści webApi mają problem z jego powtórzeniem.

 

Z lektury forum webApi można wnioskować, że i zdarzają się problemy z funkcjami alternatywnymi, więc nawet zmieniając sposób pobierania transakcji nie można zagwarantować, że będzie działać dużo lepiej.

Link to postu

Przy niepobieraniu transakcji można odznaczyć opcję pobierania na podstawie historii i wtedy pobrać transakcje. Trwa to znacznie dłużej bo Sello pobiera wszystko co serwis udostępnia.

Tak to robię, ale nie zawsze to działa...

 

Na dzień dzisiejszy pocieszam się faktem, że MS Allegro też boryka się z problemami typu tu coś zniknie tam coś się nie pojawi itp., a w sello przynajmniej mamy wszytko zapisane w bazie.

 

Kiedy wersja 1.6 ?  ;D

 

 

P.S. W MS Allegro też występują "dziury w transakcjach" ;) o tu:http://allegro.pl/phorum/read.php?f=327&i=16485&t=16472#href16485

Link to postu

bo chyba krótko z Sello pracujesz, i co gorsza nie liczy się ilość brakujących transakcji tylko brak pewności co do pobrania wszystkich zamówień.

 

Allegro za czas "dziur" w transakcjach nie pobrało opłat za korzystanie z MS (przedłużyło abonament)

Sello praktycznie od początku miewa dziury w transakcjach i inne przypadłości i ... płacimy jak za w pełni działający program

Link to postu

Z Sello pracuje od listopada, wcześniej pracowałem z "Pomocnikiem aukcji" tylko nie wiem do czego zmierzasz ?

 

Zaufanie ? niestety żadnemu programowi do końca ufać nie można, tym samym jeżeli w MS Allegro takie coś powstało to masz tą pewność, że się nie powtórzy ?

 

 

P.S. Przedłużenie abonamentu o całe 5dni co daje w przeliczeniu ponad 1zł ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...