Skocz do zawartości

brak kończenia aukcji jednoprzedmiotowych

Polecane posty

problem z aukcjami wieloprzedmiotowymi jest chyba znany... a teraz

 

Odniosłem wrażenie, że aukcje jednoprzedmiotowe z kupnem, które powinny się zakończyć po zakupie nie kończą się.

Sprawdziłem kilka aukcji - sello nie zauważa, że się zakończyły.

Zawsze pobieram aukcje ręcznie, zaznaczone opcje pobierania aukcji:

Aukcje trwające, ze sprzedażą, bez sprzedaży, nie zaznaczone: pełne informacje(...)

Nie korzystam z pełnych informacji bo znikają zaznaczenia typu faktura, odbiór osobisty itp.

 

Sprawa jest krytyczna, bo:

1. Sprawdzam ręcznie, które aukcje zakończyły się przez zakup od ostatniego wystawiania i wznawiam takie aukcje

2. wznawiam aukcje które kończą się np w ciągu najbliższej godziny lub dnia

 

Jeśli sello nie zauważyło wcześniej, że aukcje się zakończyły wcześniej to powielam aukcje i ponoszę niepotrzebne koszty.

Problem potrafi narastać, po kolejnej sprzedaży mogę mieć 3 aukcje...

 

Proszę Sello Team o szybkie zajęcie się poprawnym kończeniem aukcji. Dla mnie to problem KRYTYCZNY.

Chyba podobne problemy są z aukcjami wieloprzemiotowymi, ale takich mam bardzo mało i nie mam na razie jak sprawdzić.

 

Co prawda aukcja znika jeśli jej planowany okres trwania mija, ale niestety nie chroni to mnie przed zbędnym wznawianiem aukcji.

Link to postu
Nie korzystam z pełnych informacji bo znikają zaznaczenia typu faktura, odbiór osobisty itp.

W wersji 1.5.2 także?

 

Sello "zauważa" to co zwraca Allegro. Jeśli Allegro webApi mówi, że aukcja nadal trwa, to Sello samo nie wymyśli, że jest inaczej.

 

Proszę sprawdzić, czy pobranie pojedynczo informacji o aukcjach trwających, ze sprzedażą, bez sprzedaży pomaga.

Link to postu

no tak... mam 1.5.1 bo w opisie zmian 1.5.2 była tylko poprawa obsługi poczty z czego nie korzystam.

 

rozdzielone pobieranie - sprawdzę. Jest to utrudnione bo tu pojawia się zgłaszane dawno zawłaszczanie zasobów przez sello i po prawie każdym pobraniu aukcji sello wymaga restartu.

 

Uzupełnienie:

pobieranie na raty pomogło...

Trochę słabo mnie to pociesza, choć odrobinę tak...

Dodatkowe 2x ręczne pobranie i restart niemal wiszącego sello.

Ale zawsze to lepiej niż błędna obecność aukcji.

Link to postu

A w 1.5.2 widnieje taka zmiana:

 

Poprawiono błąd „znikania” opcji Wystawiam faktury VAT oraz Odbiór osobisty po synchronizacji.

 

Czyli można wnioskować, że pobieranie pojedynczo danych o aukcjach pomaga na błąd ze statusem ich zakończenia. Dobrze by było jeszcze wiedzieć które opcje wspólnie zaznaczone to "psują".

Link to postu

Hmm...

Co do informacji o zmianach w 1.5.2 znalazłem listę zmian:

- Wprowadzono poprawkę obsługi pobierania wiadomości e-mail z kilku kont znajdujących się na tym samym serwerze poczty

- Wprowadzono poprawkę w nagłówku e-mail - niektóre serwery mogły odrzucać wiadomości

i koniec listy zmian... Zmiany wg tej listy mnie nie interesowały.

 

Informacja pochodzi z http://forum.sello.pl/index.php?topic=3058

 

Może jest jeszcze jakaś tajna lista zmian  ???

 

Co do kombinacji pobierania - testy na kilka dni.

Tak w zasadzie: która opcja powinna pobrać informację, że aukcja jednoprzedmiotowa ze sprzedażą została zakończona przed czasem i ją zakończyć? trwające czy ze sprzedażą?

Link to postu

nie, tylko ja wziąłem tą informację ze strony programu, gdzie połączona jest lista zmian 1.5.1 i 1.5.2, bo pierwsza z nich nie była publiczna.

 

Więc 1.5.1 powinna mieć tą poprawkę.

 

która opcja powinna pobrać informację, że aukcja jednoprzedmiotowa ze sprzedażą została zakończona przed czasem i ją zakończyć? trwające czy ze sprzedażą?

Opcje pobierają te dane, które widnieją w zakładkach dostępnych na allegro przez www.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...