Skocz do zawartości

Błąd przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

mam kilka aukcji, które za nic nie chcą się wysłać.

 

jak jest kod pocztowy to pojawia się błąd:

Nie można porozumieć się z serwerem. Błędna odpowiedź SOAP z serwera.

(0x80004005)

Jak nie ma kodu pocztowego to:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru:  - fid: 32 (0x80004005)

 

Przy sprawdzeniu kosztu aukcji nie raportuje błędu

Aukcja wysyłana już kilkanaście razy w różnych godzinach, także bardzo późno w nocy

Jestem przekonany, że to nie problem z połączeniem lub obciążeniem allegro

Link to postu

Kłócił się nie będę, proszę przeczytać: http://allegro.pl/webapi/news.php#news_121

 

CICHY - to wina obciążonego łącza lub serwerów Allegro (timeout)

 

 

Zwracam honor, oczywiście masz rację.

Każdy, kto ma podany id błędu, musi rozwiązać odpowiedni problem.

Ciekawe jednak, że wczoraj przez www można było wystawiać aukcje bez kodu...

Link to postu

mam kilka aukcji, które za nic nie chcą się wysłać.

 

jak jest kod pocztowy to pojawia się błąd:

Nie można porozumieć się z serwerem. Błędna odpowiedź SOAP z serwera.

(0x80004005)

Jak nie ma kodu pocztowego to:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru:  - fid: 32 (0x80004005)

 

Przy sprawdzeniu kosztu aukcji nie raportuje błędu

Aukcja wysyłana już kilkanaście razy w różnych godzinach, także bardzo późno w nocy

Jestem przekonany, że to nie problem z połączeniem lub obciążeniem allegro

 

spróbuj mojego sposobu jest troche roboty ale co zrobić jak inaczej nie idzie

"doszedłem do tego jak skasuje juz wpisany kod pocztowy i zapisze to i ponownie wejdę w tą aukcje wpisze jeszcze raz kod to wysyła aukcję na wszelki wypadek zaglądam jeszcze do zakładki "specyficzne""

Link to postu
spróbuj mojego sposobu jest troche roboty ale co zrobić jak inaczej nie idzie

"doszedłem do tego jak skasuje juz wpisany kod pocztowy i zapisze to i ponownie wejdę w tą aukcje wpisze jeszcze raz kod to wysyła aukcję na wszelki wypadek zaglądam jeszcze do zakładki "specyficzne""

 

z kodem próbowałem na różne sposoby...

ostatecznie pomogło raczej wejście w specyficzne

Link to postu

aukcje które wystawiam jako nowe, juz po tej usterce wystawiają sie bez problemu... jednak cześć aukcje które wystawiałem ponownie w czasie pojawienia się problemu nie chce się teraz wystawić

pojawia się następujący błąd

==========

Wysyłanie aukcji '' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru:  (0x80004005)

==========

Tak jakby wersje parametrow kategori byly niepoprawne, jednak na allegro nie ma nowszych niz te ktore posiadam w sello (sello nie pobiera nic nowego)

Próbowalem usunąć aukcję i wystawiać, a następnie powielić aukcję i wystawiać - bez rezultatu

 

Link to postu

problemy z ostatniego czasu i rozwiązana  ;D

1. zmiany kategorii allegro - wymuszenie pobrania przez polecenie SQL (nie zainstalowałem beta 1.6, która pozwala na wymuszenie pobrania bez ręcznie wprowadzanych poleceń SQL)

2. Brak kodu pocztowego fid cośtam - wpisać kod pocztowy, czasem spacja przeszkadza...

3. numer konta z dodatkowymi znakami  fid cośtam - mają być cyferki bez żadnych dodatkowych znaków.

4. Zakładka specyficzne niezgodna, allegro zmienia część tzw. cech specyficznych, między innymi poznikały nowe/używane w wielu kategoriach - kliknąć na zakładkę specyficzne, zerknąć czy dobrze i potwierdzić przez OK

Link to postu

Nowy przedmiot wystawiam przez allegro, później (wystaw ponownie ) przez sello i pomimo że na aukcji jest wpisany kod pocztowy to sello go nie pobiera i przy próbie wystawiania otrzymuję komunikat :

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru:  - fid: 32 (0x80004005)

 

Oczywiście po wpisaniu ręcznym kodu w sello działa poprawnie, tylko po co wpisywać ręcznie kod do sello jak powinien być pobrany automatycznie. Dla mnie osobiście nie jest to wielkim utrudnieniem ale ludzie którzy mają kilkaset aukcji muszą się niepotrzebnie naklikać .

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

fid-y o numerach powyżej 250 oznaczają atrybuty specyficzne. W tym przypadku zapewne na allegro zmienione zostały albo atrybuty, albo kategorie a aukcje pamiętają wciąż stare ustawione w nich wartości atrybutów (i fidy).

 

Stąd aukcje próbują wysłać atrybuty pod starymi idetyfikatorami. Rozwiązaniem jest wymuszenie pobrania parametrów i atrybutów z serwisu, a następnie odświeżenie atrybutów w już utworzonych aukcjach, poprzez wejście na zakładkę specyficzne i ewentualny ustawieniu właściwych atrybutów. Samo wejście na tą zakładkę odświeża fidy atrybutów i aukcja taka powinna już dać się wysłać.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...