Skocz do zawartości

Edycja transakcji - "popraw"

Polecane posty

Zrestartuj sello, przez jakiś czas powinno działać aż znów przestanie wyświetlać menu. Menu spod prawej myszki też pewnie się nie wyświetla.

Drugi sposób to dwuklik w to pole adresu, o którym pisałeś.

 

Sello już tak ma, po jakimś czasie działania dostaje pier*olca i nie wyświetla menu prawej myszy, takich właśnie menu jak napisałeś, okienka otwierają się pod głównym oknem sello. A najlepsza rzecz to (gdy już interfejs sello oszaleje) otworzyć załącznik do maila. Kur*icy można dostać bo gdy otworzy się okienko z wyborem załącznika i najeżdżam na to okienko myszą (bez klikania) to ono przeskakuje pod spód okna sello. Klikam więc w pasku zadań na to okienko, obowiązkowo 3 razy, żeby się pojawiło na górze, najeżdżam znów myszką a ono oczywiście znów hyc pod Sello. I tak do usranej śmierci. Jedyna opcja to restart sello.

 

Problem z interfejsem zgłaszany do Sello Team wielokrotnie ale olany. :'(

Link to postu

lub Ctrl+A

 

Po jakim mniej więcej czasie przestaje działać prawy klawisz. Czy przestaje on działać w modułach, w których wcześniej działał? Czy moduły te były przez jakiś czas nieużywane?

Problem nie jest olany, poprawki tego co udało się zdiagnozować są w kodzie i działają. Natomiast z racji iż mamy za mało danych żeby powtórzyć ten błąd naprawienie innych jego przyczyn nie jest takie proste.

Link to postu

Już chyba było to opisywane.

Mam to samo na Viście i na XP.

Czas od uruchomienia do wystąpienia różny. Czasami zaczyna się to prawie od razu od startu sello, czasami po kilku godzinach pracy.

Występuje chyba we wszystkich modułach. Występuje w trakcie używania. Jest wszystko dobrze, a po jakimś czasie zaczynają się cyrki.

Podpowiedzi, które przychodzą mi do głowy:

-Być może zależy to od szybkości sprzętu, ew. obciążenia systemu. Bo na kompie magazynowym, który jest w mojej stajni najsłąbszy (stary celeron), problem pojawia się prawie zawsze niedługo po starcie sello. Na biurowych wypasionych quadach i duo można popracować dłużej, czasem nawet cały dzień.

-Problem, o ile się nie mylę ciągnie się od kiedy pamiętam (1.3.6)

-Zaraz pójdę do magazynu i spróbuję dokładniej opisać co się dzieje.

Link to postu

Złośliwa teoria wątków.

Jak już zawziąłem się opisać dokładnie problem na maszynie, na której występuje on prawie zawsze i ze znaczną intensywnością, to jak na złość od 5 godzin nic się nie dzieje. Zarówno przy intensywnej pracy, jak i dając sello nic nie robić przez godzinę.

OK, ale jak się wysypie to opiszę, a póki co to BarteK grzej do komisu po Atari - powinno dać się powtórzyć problem  ;D

Link to postu

No i właśnie to mam BartKu. Objawy:

1. jestem w transakcje->do paczek. Klikam utwórz paczkę. Okienko tworzonej paczki otwiera się pod sello. Nie jest modalne, dzięki temu mogę sobie kliknąć 100 razy w utwórz paczkę i 100 okienek otworzy pod sello. Mogę też z otwartym okienkiem tworzonej paczki robić cokolwiek innego w sello. Czyli wielookienkowość w sello działa :)

2. dwuklik w transakcję, okienko otwiera się normalnie na topie. Adres do wysyłki->zmień. Tym razem wyświetla się menu, ale pewnie za jakiś czas przestanie. A i okienko będzie otwierane pod spodem.

3. prawe menu w tej chwili działa, ale j.w.

4.Wiadomości, znajduję z załącznikiem. Klikam w spinacz. Okienko z listą załączników normalnie na topie, ale jak najeżdżam na tytuł załącznika (bez klikania) okienko przeskakuje pod spód sello. Nie da się wybrać załącznika i kliknąć otwórz.

5. Co ciekawe to pasek zadań. Mam powiedzmy od lewej Sello, po nim jakiś inny program. Otwierane okienka sello pojawiają się po sello ale przed innymi programami.

6. Systemy XP i Vista. Na wszystkich występuje, raz częściej raz rzadziej. Nie mniej niż raz dziennie zaczyna się to dziać na każdym.

7. O, już w aukcjach (wszystkie zakłądki) przestał działać prawy przycisk myszy, w transakcjach jeszcze działa.

8. Nie ma znaczenia czas używania / nie używania sello. Poprzednio cały dzień testowałem na różne sposoby i było OK. Nie mają znaczenia inne aplikacje. W tej chwili opisuję sytuację z kompa magazynowego, gdzie zestaw aplikacji włączonych jest zawsze taki sam. IMHO winne są skórki nałożone na okna windowsa.

Link to postu

Przyczyna takiego zachowania jest znana, dllki z modułami są ładowane przez wątek synchronizujący zamiast przez główny wątek - co powoduje, że okienka nie mogą znaleźć sobie okienka nadrzędnego (dlatego robią się niemodalne i otwierają się obok). Aby to wyeliminować wprowadzona została kiedyś poprawka, która przy uruchamianiu wątku wczytuje dllki z modułami poprzez główny wątek. Być może dllki te są przez system wyładowywane z pamięci w trakcie działania wątku (synchronizacji), po czym dany wątek sięga do transakcji co powoduje ponowne załadowanie tej dllki ale już z wątku.

 

Kiedyś w pierwszych wersjach Sello był błąd, który objawiał się "krzakami" w nazwach filtrów. Jak się okazało współwinne były programy, które nakładają coś na windowsa (np. animowane tło pulpitu, czy programy przechwytujące klawisze). Być może ze skórkami też coś jest. Jakie skórki masz zainstalowane?

Link to postu

BartKu, właśnie dlatego opisywałem problem z kompa magazynowego, gdyż tam jest czysty świeży windoz i raptem cztery programy. Nic więcej. Zawsze to samo uruchomione, zawsze ta sama konfiguracja.

Aczkolwiek na innych komputerach, gdzie jest dużo innego dziadostwa zainstalowanego problem jest identyczny. Kwestia może tylko częstotliwości i intensywności występowania.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...