Skocz do zawartości

kolorowe produkty - jak rozwiązać w sello?

Polecane posty

Witam,

 

Sprzedaje na allegro produkty których kolor wybiera klient po zakupie.

Koszulki występują w 20 kolorach w jednym rozmiarze.

 

Jak powinienem rozwiązać wybór koloru, żeby przez sello kontrolować stany magazynowe i mieć jak najmniej pracy ;)

 

Szukałem w pomocy do sello i godzinę na forum, (przy okazji przeczytałem wiele ciekawych tematów, i spodobało mi się forum), jeśli temat już był, proszę o link.

Link to postu

sello nie wspiera wyboru...

ja wymyśliłem małą sztuczkę:

utworzyłem w subiekcie towar o nazwie w rodzaju "miś - kolor niewybrany"

powiązałem z aukcją

po otrzymaniu informacji o wyborze ręcznie zmieniam w sello na np. "miś beżowy"

 

rozwiązanie może nie jest idealne, ale nawet jak klient nie wybierze wzoru to w subiekcie widzę, że miś-kolor niewybrany jest zarezerwowany w określonej ilości.

Link to postu

Witam,

 

Sprzedaje na allegro produkty których kolor wybiera klient po zakupie.

Koszulki występują w 20 kolorach w jednym rozmiarze.

 

Jak powinienem rozwiązać wybór koloru, żeby przez sello kontrolować stany magazynowe i mieć jak najmniej pracy ;)

 

Szukałem w pomocy do sello i godzinę na forum, (przy okazji przeczytałem wiele ciekawych tematów, i spodobało mi się forum), jeśli temat już był, proszę o link.

 

Jeśli masz TOWAR w różnych wersjach stwórz w Subiekcie komplety: KPL1-TOWAR-wersja-a, KPL2-TOWAR-wersja-b itd. Komplet w subiekcie będzie się składał z 1 szt. towaru. Po wyborze koloru przez klienta w sello podmieniasz towar na konkretny komplet (kolor). Robię tak z powodzeniem, czasem nawet wystawiając aukcje z kompletów (może je zsynchronizować z sello).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja jeszcze tylko dodam, że samo allegro nie wspiera wyboru koloru, a nawet oferowanie różnych wersji jest zabronione przez regulamin.

allegro dopuszcza różne kolory produktu, jedynie nie dopuszcza różnych rozmiarów na jednej aukcji.

 

Mam ten sam problem co autor wątku, póki co kombinuje z ,,notatkami'' do każdej transakcji :( szkoda ze nie można podpiąć jakiegoś symbolu pod każdą transakcje.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Hej  Odgrzeje ten wątek

 

Jestem od niedawna urzytkownikiem sello i problem mam właśnie z tym aby jakoś poradzić sobie z kolorami . np . Mam szczękę bokserską która występuje w 2 kolorach - czarny i biały - W subiekcie mam osobno kartoteki na każdy z tych produktów

 

jak teraz w sposób jakiś konkretny mogę poradzić sobie z tym aby w sello powiązać produkt z subiekta  z kolorami bo ważne jest aby jakoś to grało w stanach . Wiadomo Mam np. 20 sztuk białych i 30 czarnych - to chciałbym aby aukcja sama ustawiła się na 50 sztuk itp.

 

ktoś jakoś sobie z tym radzi >?

Nie rozumiem natomiast jak to się ma do tych kompletów o których wspominał kolega wyżej ??

Link to postu

Hej  Odgrzeje ten wątek

 

Jestem od niedawna urzytkownikiem sello i problem mam właśnie z tym aby jakoś poradzić sobie z kolorami . np . Mam szczękę bokserską która występuje w 2 kolorach - czarny i biały - W subiekcie mam osobno kartoteki na każdy z tych produktów

 

jak teraz w sposób jakiś konkretny mogę poradzić sobie z tym aby w sello powiązać produkt z subiekta  z kolorami bo ważne jest aby jakoś to grało w stanach . Wiadomo Mam np. 20 sztuk białych i 30 czarnych - to chciałbym aby aukcja sama ustawiła się na 50 sztuk itp.

 

ktoś jakoś sobie z tym radzi >?

Nie rozumiem natomiast jak to się ma do tych kompletów o których wspominał kolega wyżej ??

 

Nie lepiej ułatwić sobie życie i kupującym wystawiając osobne aukcję ?

Link to postu

 

Nie lepiej ułatwić sobie życie i kupującym wystawiając osobne aukcję ?

 

Niby spoko Ale jak to się ma do kosztów jakie będę musiał ponieść wystawiając każdą rzecz osobno ?? np. Koszulka XL - 8 kolorów -

L - 8 kolorów itp. Nie opłacalne zupełnie

 

A przeliczyłeś w ogóle te koszty czy tylko juz samo posiadanie 8 aukcji Cię odstrasza ?

 

Do tego dochodzi kwestia czytelności takiej oferty, która może spowodować wzrost sprzedaży niż wszystko w jednym worku na jednej aukcji.

 

Przelicz sobie ile kosztuje Cię aukcja, ile gdybys wystawił jako sklep, policz prowizje i się dowiesz.

Link to postu

W obecnej chwili ilość aukcji oscyluje w granicach 250 .

 

Większość przedmiotów występuję w różnych wariantach . Regulamin Allegro zabrania na jednej aukcji sprzedawać kilka rozmiarów , tak więc do tego się stosuję . Kolorów natomiast mogę na aukcji mieć ile chce co zmniejsza to koszty aukcji .

Co do tego ile mnie to wyniesie w przyszłości to coś .. napewno mi się to nie opłaci . Weźmy np. takie Gogle narciarskie .. Wystawiając na aukcji w trakcie sezonu muszę je wyróżniać więc na dzień dobry muszę doliczyć 12 pln do akcji . Prowizje w granicach 4-6 zł do sprzedanych przedmiotów . Powiedzmy że kolorów jednych gogli jest 6 więc robi się z tego pewnego rodzaju koszt.

Klient może teraz kupić u nas gogle ale może nie natrafić na inne akcje z naszymi kolorami , W tedy będzie się zastanawiał czy nie poszukać u kogoś innego. Poza tym jeśli mam 6 aukcji gogli i na każdej ktoś kupi to na każdej z nich mam po jednym zakupie . W sumie jak umieszczę to na jednej , to mam już 6 sprzedanych przedmiotów co brzmi znacznie lepiej i notuje się wyżej w kwalifikacji kupionych przedmiotów . Tak więc wydaje mi się że względy praktyczne i finansowe znacznie przekonują mnie do tego aby nie zmieniać tego trybu który stosuje już od dłuższego czasu . Teraz po prostu szukam rozwiązania jak to rozegrać z Sello

Link to postu

też tak myślałem - ale wystawiłem 8 aukcji po kilka sztuk (kup teraz i w sklepie) bez promocji - koszt wyniósł połowę tego co jedna aukcja z wyróżnieniem w dodatku przy sprzedaży nastąpiły zwroty kosztów wystawienia i... sprzedało się 3 razy więcej towaru! Jedyny wniosek - SPRÓBOWAĆ - allegro, a raczej kupujący są nieprzewidywalni...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...