Skocz do zawartości

drobne problemy

Polecane posty

Mam drobne problemy..

- Po pobraniu łatki i skopiowaniu jej do katalogu sello program nadal uruchamia się z bazą wersji xxxxxx49

- Podczas wystawiania ponownego towarów w sklepie allegro sello gubi powiązania towarów z subiektem

- po zakończeniu aukcji nadal jest ona widoczna w trwających więc po kilku miesiącach mam kilka tysięcy "aukcji"  :-\

 

System Win 7pro, subiekt 1,23sp1,

 

Może ktoś zna sposób na rozwiązanie powyższych problemów.. :-\

Pozdrawiam

Link to postu

Jeśli chodzi o zakończone aukcje widoczne w Sello w trwających - u mnie się też coś takiego zdarzało i chyba w 100% przypadków występowało to w sytuacji, gdy aukcja zakończona na Allegro (naturalnie lub ręcznie) została usunięta z listy niesprzedanych (na Allegro) zanim Sello zaktualizowało sobie informacje - najwyraźniej później ono już nie ma żadnego dostępu do informacji o aukcji i głupieje.  Najlepiej pilnować tego i nie usuwać aukcji na Allegro dopóki Sello nie pobierze danych.  Jeśli to jest inna kwestia to nie mam pojęcia, o co chodzi.

 

W kwestii praktycznej (co dalej) - napisałem sobie mały skrypt (VB), który zakańcza aukcję w Sello na podstawie jej numeru.  Niestety jeśli w Twoim przypadku takich aukcji jest sporo to byłoby z tym trochę dużo roboty i trzeba by go przerobić, żeby np. działał w/g. tego, kiedy aukcja miała się zakończyć.  Skrypt mogę w razie potrzeby podrzucić.

Link to postu

Sello korzysta z webApi, które zwraca dane widoczne w zakładkach. Jeśli coś stamtąd zniknie, to Sello już nie ściągnie tych danych, bo nie ma takiej możliwości.

 

2. W którym momencie znika powiązanie? W jaki sposób są wystawiane aukcje?

 

3. Dziwne, w wersji poprzedniej zostało wprowadzone zakańczanie aukcji po dacie zakończenia. Czy po odebraniu np aukcji trwających w raporcie pojawiają się wpisy mówiące o tym, że Wymuszono zakończenie aukcji?

Link to postu

aukcje wystawiane sa w "sklepie allegro" choć ostatnio wystawiałem również jako aukcje. Wystawiam przez sello korzystając z załączonych szablonów. Każdy towar był powiązany z pozycją w subiekcie. Oferty w sklepie wznawiane są automatycznie i po tym powiązania trafia szlag. Więcej informacji - prosiłbym o skonkretyzowanie jakich dokładnie potrzebujesz.

Pozdrawiam

Link to postu

Jako że aukcje są wznawiane przez serwis otrzymują one nowy numer, a Sello pobiera je jako zupełnie nowe aukcje. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć, czy jest sposób aby dowiedzieć się, że dana aukcja jest wznowiona z innej (i z jakiej) aukcji - co było by potrzebne, żeby Sello było w stanie wiązać nowe aukcje z towarem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...