Skocz do zawartości

Wydruk listy paczek do spakowania

Polecane posty

Witam

 

Koledze chyba chodziło o coś zupełnie innego.

 

Jeśli odebrałem to tak jak autor chciał to w momencie kiedy wiemy że mamy paczkę X  i list Y  do spakowania to żeby zrobić wydruk łączy towarów które powinny się w niej znaleźć i gdzie wysłane oraz w jaki sposób.

 

Dobrze to odczytałem?

 

Ja drukuję i tak dokument końcowy do każdej transakcji a zarazem WZ-ki (czyli wydania magazynowe) dzięki czemu wiem co ma się znaleźć w każdej paczce.

Potem sprawdzam adres do wysyłki czy się na 100% zgadza żeby muki nie było i pakuję.

 

Jak mam spakowane zaznaczam że paczka X i Y idą do paczek z tamtąd drukujesz książkę nadawczą (jak masz umowę z PP) i jedziesz na pocztę.

 

Jak wrócisz i poczta działała i przyjęła paczki zaznaczasz że są wysłane.

 

Jeśli nie o to ci chodziło to może komuś innemu się przyda.

Link to postu

Moim zdaniem autorowi chodziło o to, że aby wydrukować listę magazynową (czyli paczek do spakowania) trzeba do transakcji utworzyć paczki. Jest to w sumie kwestia umowna, utworzenie paczki sugeruje zatem, że to danej transakcji powinna zostać utworzona/przygotowana paczka z określonymi towarami.

Do oznaczenia spakowania/wysłania jest status "wysłano".

 

Czyli w sytuacji, gdy dana paczka jest na liście wysyłkowej ale nie zostaje danego dnia wysłana nie ustawiamy znacznika "wysłana".

 

Gorzej jeśli chcemy kolejnego dnia tę niewysłaną paczkę na listę wysyłkową wrzucić -trzeba by cofnąć znacznik listy wysyłkowej gdzie paczka niewysłana trafiła pierwotnie "wydrukowano", zaktualizować - usunąć z tej listy niewysłaną paczkę i wtedy można by umieścić ja na nowej liście wysyłkowej. Problem polega na tym, że nie można usunąć z transakcji paczki znajdującej się na wydrukowanej liście wysyłkowej. bo wtedy można by utworzyć jeszcze raz paczkę która trafi na kolejną listę wysyłkową.

Rozwiązanie 2 to tworzenie 2-giej takiej samej paczki dla danej transakcji.

Szkoda tylko, że nie można ustawić statusu tej pierwszej np. zwrócona (bo nie była wysłana, chyba, żeby "wysłana" zaznaczyć) albo znacznika typu "anulowana"/"wstrzymana" który pozwalałby na umieszczenie paczki na kolejnej liście wysyłkowej, ew. automatycznie traktował transakcję jak taką do której paczka nigdy nie była utworzona ("do paczek").

 

a i info dla Bartka:

w nowej wersji doróbcie znacznik/opcję jak opisana kilka linii wyżej :)

Link to postu

Witam,

Niestety moi pracownicy to nie informatycy a zwykli ludzie.

 

Nie rozumiem czemu program nie działa w sposób łopatologiczny

 

NP.

Sprawdzamy wpłaty >>>> Te które zapłacone zaznaczamy jako zapłacone i zostaną one utworzone w zakładce ,,do paczek'' >>> pracownik pakuje pojedynczo paczki (dla każdej paczki powinien drukować adres z etykieciarki) i każdą którą zapakował klika ,,utwórz paczkę'' po czym przenosi daną transakcje do zakładki PACZKI >>> na koniec dnia przed wysyłkę drukujemy listę wysyłkową czy druczki kurierskie i mamy spokój

 

Czemu to nie działa w sposób powyższy ? Tylko jakiś zagmatwany i bezsensowny...

Link to postu

Witam kolego.

 

Ja działam np. w dokładnie taki sposób jak mówisz.

 

Tylko po zarejestrowaniu wpłaty jak tranzakcja jest ze statusem "do paczek" drukuję dokument magazyowy (WZ) oraz dokument sprzedaży (paragon/ F-V) a potem tak jak napisałeś.

 

Pracownik pakuje paczki pojedynczo na podstawie WZ-ki gdzie a napisany adres do wysyłki i c ma wchodzić w skład i tworzy PACZKI.(dokumentny magazynowe WZ zostają d rozliczania pracowników w magazynie.

 

Jak wszystkie spakowane to wystawiasz dokumenty da kuriera / poczty i wysyłasz.

 

Działa to tak jak pisałeś i nie wymaga wiedzy informatycznej lecz drobiny rutyny i cierpliwości żeby się nie mylić w kolejności.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam,

 

Ale w jaki sposób drukujesz dokument WZ w zakładce ,,do paczek'' ? Z tego co wiem nie ma takiej możliwości, bynajmniej ja nie znalazłem.

 

Druga sprawa jak rozwiązujesz wydruk etykiet adresowych skoro pracownik magazynowy ma tylko WZ ? Duże lepszym rozwiązaniem było by kolejne pakowanie paczek w zakładce ,,do paczek'' (z odświeżaniem nowych transakcji które ktoś tam wprowadził) oraz automatyczny druk ETYKIETY dla każdej paczki np po kliknięciu ,,utwórz paczkę''. Tym bardziej, że sprzedaż u każdego z nas trwa 24h. Wiadomo ze w tym samym czasie kto inny pakuje a kto inny siedzi na komputerze sprawdza wpłaty, maile etc.

 

Wiele etapów pakowania, wysyłki i obsługi przez sello można przyśpieszyć a nam sprzedającym właśnie o to chodzi, więc programiści ruszcie głową i pomóżcie nam.... Bo ciągle mam wrażenie, że producenci sello robią wszystko przeciwko jego użytkownikom...

Link to postu

Witaj

 

Jak widzę nie zauważyłeś po wejściu w dział TRANSAKCJE masz 4 zakładki

 

Oczekaujące na płatność itd.

 

w każdej z nich masz przykładowo jakąś listę transakcji.

 

A poniżej masz panel z zakładkami odnoszącymi się do danej transakcji.

 

 

>>SZCZEGÓŁY TRANSAKCJI

>>WIADOMOŚCI

>>TOWARY

>>PACZKI

 

>>DOKUMENTY  <<<< I KLIKASZ WŁAŚNIE TUTAJ.

 

Po lewej masz zamówienie od klienta które tworzy się lub nie (zależnie od ustawień)

 

Po prawej dokument końcowy.

 

1-jaki to dokument końcowy

2-jego numer (jeśli został utworzony)

 

Klikasz operacja>>utwórz>> i dalej wypełniasz w oknie dokumenty formę płatności czy jakieś inne (z czasem dojdziesz do wniosku z czeg naj częściej korzystasz i co ma być domyślnie w ustawieniach)

 

Żeby wydrukowała ci się WZ-ka musisz mieć zaznaczone "wywołaj skutek magazynowy"

 

Klikasz zatwierdź i później drukuj (możesz w tym oknie zaznaczyć jeszcze ile sztuk dokumentu i jakich do ustawienia)

 

I dostajesz dokument sprzedaży wraz z WZ-ką.

 

Niestety na WZ-ce nie zawsze jest adres do wysyłki i trzeba go sprawdzać i zatwierdzić albo napisać ręcznie ( ja przynajmniej tak robię).

i dopisuje tylko formę wysyłki np. L.P (list polecony) albo Paczka (poczta polska)

 

I dzielisz papierki oryginał dok. sprzedaży oraz kopia WZ- do magazynu na podstawie której pracownik wie jak spakować co i gdzie zaadresować.

 

kopia F-V do księgowości oryginał WZ do segregatora z tymi dokumentami.

 

Potem zaznaczasz jak pracownik przyniesie paczkę że "do paczek" i ląduje w paczkach.

 

Tam masz możliwość wydrukowania dokumentów przewozowych do paczek jak książka nadawcza czy listy dla kuriera (chociaż listy dla kuriera dołączam przy dokumentach idących do magazynu)

 

I jak nadasz zaznaczasz "oznacz jako wysłane" i po kłopocie i robocie.

 

Oczywiście jest to do udoskonalenia (zwłaszcza WZ-ka i sprawdzanie adresu ale nie potrafię przygotować takiego wzorca z tymi danymi bo nie znam tego programu) ale reszta jakoś idzie.

Za to z chęcią wysłucham opinii innych gdzie można to udoskonalić ;)

 

Mam nadzieję że udał mi się pomóc i to wyjaśnić w miarę łopatologicznie.

Oczywiście pod klawiszem F1 mieści się również podręczna pomoc SELLO tam również można znaleźć odpowiedzi na początku i polecam przeczytać.

 

Pozdrawiam

 

ps b jeszcze zapomniałem.

 

Druk etykiet wymaga albo drukarki termicznej (której nie polecam bo blaknie tekst) p za tym drogie. Albo druk na całej kartce A4 kilku takich etykiet (ale papier drogi a z ręki też się to szybko napisze to tylko 3 linie.

Link to postu

Dziekuje za wyczerpujące wyjaśnienie, ale na etapie ,,dokumenty'' się zatrzymałem nie mogę nic z tym zrobić...a raczej nie wiem co zrobić

 

Jak chodzi o nasza firmę prowadzenie magazynu i ilości magazynowych odpada.

 

 

Niestety na WZ-ce nie zawsze jest adres do wysyłki i trzeba go sprawdzać i zatwierdzić albo napisać ręcznie ( ja przynajmniej tak robię).

Pracownik pakujący ma pakowac nie szukać adresów... odpada ręczne wypisywanie paczek (ok. 100 dziennie)

 

I dzielisz papierki oryginał dok. sprzedaży oraz kopia WZ- do magazynu na podstawie której pracownik wie jak spakować co i gdzie zaadresować.

Magazyn 3 pietra niżej (nie wyobrażam sobie dreptania po schodach 3 piętra w ta i z powrotem a tym bardziej nikt z pracowników tego robić nie będzie...

 

kopia F-V do księgowości oryginał WZ do segregatora z tymi dokumentami.

Ok 100 WZ-etek dziennie... tylko po co ? Marnować papier i toner...

 

Potem zaznaczasz jak pracownik przyniesie paczkę że "do paczek" i ląduje w paczkach.

W formie relaksu 3 pięterka maszerujemy :)

 

 

Jutro jestem umówiony z firmą informatyczną która napisze mi program od podstaw. Będzie to wydatek paru tysięcy złotych, ale nie widzę niczego sensowniejszego...

 

Dziękuje Tobie STRAIGHT-COM-PL  za pomoc, tłumaczenia Tobie się chciało a osobom które to powinny robić (administratorzy) już nie...

 

PS. Jeśli chciał by się ktoś dorzucić (i z niego korzystać) do autorskiego  programu to zapraszam na PW.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...