Skocz do zawartości

uszkodzenie podmiotu....w bazie danych

Polecane posty

NIestety latop sie zawiesil twardy reset spowodowal ze podmiot z bazy instert na ktorym operowalem nie wyswietla sie w liscie baz danych z logow swl mam

2010-10-08 12:04:12.59 spid52      Starting up database 'moja_baza'.
2010-10-08 12:04:14.96 spid52      Error: 824, Severity: 24, State: 4.
2010-10-08 12:04:14.96 spid52      SQL Server detected a logical consistency-based I/O error: (bad checksum). It occurred during a read of page (0:-1) in database ID 6 at offset 0x00000001457400 in file 'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.2\MSSQL\DATA\moja_baza_log.LDF'.  Additional messages in the SQL Server error log or system event log may provide more detail. This is a severe error condition that threatens database integrity and must be corrected immediately. Complete a full database consistency check (DBCC CHECKDB). This error can be caused by many factors; for more information, see SQL Server Books Online.
2010-10-08 12:04:14.96 spid52      Error: 3414, Severity: 21, State: 1.
2010-10-08 12:04:14.96 spid52      An error occurred during recovery, preventing the database 'moja_baza' (database ID 6) from restarting. Diagnose the recovery errors and fix them, or restore from a known good backup. If errors are not corrected or expected, contact Technical Support.

 

 

mam pytanie czy jest jakies narzedzie do naprawy takiej bazy co moge zrobic, buckup oiczwysicie za stary by nawet myslec o nim jako arternatywa

 

plik bazy danych jest na dysku ciagle

 

prosze pomocy

Link to postu

W treści błędu jest napisane co należy zrobić.

 

Complete a full database consistency check (DBCC CHECKDB)

 

Proszę najpierw zrobić kopię plików bazy, a potem za pomocą SQL Management Studio wykonać to polecenie na bazie Sello.

 

Powinny wyświetlić się wtedy błędy jakie są w bazie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...