Skocz do zawartości

Czy możliwy automatyczny wydruk paragonu na laserze?

Polecane posty

Nie za bardzo wiem czy/jak jest możliwe ustawić Sello/Subiekta by po fiskalzacji dokumentu końcowego (paragon imienny) z poziomu sello od razu drukował się paragon na zwykłej drukarce (na fiskalnej oczywiście się drukuje).

 

Czy na takim paragonie może się pojawić notatka z zamówienia?

 

Czy ktoś wiedział by z kolegów lub koleżanek?

Link to postu

Chyba nie do końca cię zrozumiałem :) W jaki sposób wystawiasz paragony z sello?

Zbiorczo czy jako Z możliwością edycji? Jak rozumiem w parametrach Paragonu Imiennego w SGT masz zaznaczone "Rejestruj dokument na drukarce fiskalnej" i przez to od razu ci się drukują fiskalne. Jeśli tak to zaznaczenie "Drukuj po zapisie" na zakładce Podstawowe w tych samych parametrach SGT oraz w samym Sello, w

Administracja-> Zewnętrzny system sprzedaży->Dokumenty (Drukuj dokument automatycznie po zapisaniu) spowoduje wydruk A4 przy zbiorczym wystawieniu paragonów.

 

Co do notatki z zamówienia, chodzi Ci o notatkę z sello czy z ZK z subiekta?

Z sello wystarczy zaznaczyć "Dokument" przy tworzeniu notatki.

Jeśli o ZK chodzi to chyba w parametrach paragonu w SGT na zakładce Powiązane powinieneś zaznaczyc "Przenoś uwagi miedzy dokumentami"

 

Jeśli chodziło o coś innego to proszę uściślij.

Link to postu

A więc jest tak:

 

- z sello drukuję paragony pojedynczo z możliwością edycji każdego paragonu

- w SGT: Paragon imienny > podstawowe > zaptaszkowane "drukuj po zapisie"

- w Sello: zaptaszkowane "drukuj automatycznie..."

 

>>> problem pozostaje: nie wystawiam paragonów zbiorczych i nie drukuje mi się paragon na A4, czyżby się drukowało tylko zbiorczo?

 

a tak z ciekawości zapytam, jak wygląda zbiorcze drukowanie paragonów? od razu wszystkie się fiskalizują na drukarce i trzeba rozcinać czy nadążę odrywać?

 

CO DO NOTATKI

to chodziło o notatkę w ZK w Subiekcie, i także w SGT mam na paragonie imiennym ptaszka przy "przenoś uwagi..."; one się przenoszą przy PIERWSZYM zapisie zamówienia w subiekcie, przy aktualizacji notatki, lub przy jej późniejszej edycji nie następuje już zmiana

Link to postu

Jeśli drukujesz pojedynczo to po zapisie paragonu powinno ci się pojawiać okno wydruku z Subiekta z wzorcem wydruku i drukarki. Jesli nie chcesz żeby to okno się pojawiało i druk następował od razu to w parametrach paragonu i faktury w subiekcie ustaw "Drukuj automatycznie" Nie zapomnij zrestartować sello i subiekta (na wszelki usuń z procesów).

 

Co do zbiorczego wystawiania - nie korzystamy z automatycznej fiskalizacji, robimy to później ręcznie ale myślę, że zdążysz urwać fiskalny, wszystko ma pewne opóźnienia, począwszy od wystawiania zbiorczo dokumentów, na opóźnieniach drukarki fiskalnej kończąc.

 

W kwestii notatek, obawiam się - jeśli Cię dobrze zrozumiałem - że tego już nie zmienisz. Tzn. nie sądzę aby notatki na dokumencie powiązanym z ZK aktualizowały się jak tylko coś w samym ZK zmienisz. One się przenoszą prawdopodobnie tylko w momencie tworzenia dokumentu powiązanego.

Dla przykładu, masz ZK 10/2010 z notatką "Kolor czerwony". Jak do ZK utworzysz paragon - notatka się tam pojawi, jak już zmienisz notatkę to sama się nie przeniesie, musiałbyś usunąć paragon i wystawić nowy do tego ZK.

Analogicznie notatki z sello - będą tylko te które utworzyłeś z tagiem "Dokument" do momentu utworzenia samego dokumentu, po jego zapisie już nic tam się nie doda.

 

Jeśli się mylę to niech ktoś poprawi.

Link to postu

Już jest OK z wydrukiem paragonu na A4. Było zaznaczone wszystko, brakło tylko jednego. Mianowicie we wzorcach wydruku w paragonie imiennym miałem zaznaczone do druku 0 sztuk. Więc program działał prawidłowo - drukował automatycznie 0 sztuk :)

 

Co do zamówienia to dlaczego po edycji transakcji w sello kwota ZK w Subiekcie się zmienia po synchronizacji, a po zmianie notatki ona się nie aktualizuje? O to właśnie mi chodzi. Jak to dział u Was?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...