Skocz do zawartości

Nie drukuje zamówien po zalicytowaniu

Polecane posty

Nie drukuję zamówień, ale zacząłbym od sprawdzenia, czy Sello poprawnie podpięło sobie zamówienia i czy nie stworzyło zbędnych.  U mnie niekiedy (rzadko) zdarza się, że Sello zapomni, że transakcja ma mieć dokument (mimo że domyślny typ dokumentu jest ustawiony na ZK z rezerwacją to zdarzają się transakcje, w których domyślnie jest "brak"...) i niekiedy (nieco częściej) zdarza się, że w Sub. powstają 2 zamówienia do jednej transakcji (3 się chyba jeszcze nie zdarzyły, ale pewnie wszystko przede mną ;)) - oczywiście tylko jedno podpięte w Sello, a drugie wisi sobie a muzom.  Jeśli podobna sytuacja jest u Ciebie to tłumaczyłoby to kwestię nie drukowania/drukowania nadmiarowych zamówień.

Link to postu

Hmm, nie jestem na 100% pewien, ale chyba miałem taką sytuację, że w Sello było podpięte wirtualne zamówienie (nie istniejące w Subiekcie) - trzeba było usunąć powiązanie i kazać mu jeszcze raz utworzyć zamówienie.  W ogóle z moich obserwacji wynika, że Sello _w zasadzie_ działa dobrze, jednak miewa dość poważne problemy, jeśli nałoży się jednocześnie zbyt dużo czynności.  Prosty przykład to szykowanie wysyłki.  U mnie wygląda to tak, że dla transakcji w Do paczek generuję dokumenty końcowe, a następnie paczki.  _Bardzo_ szybko nauczyłem się, żeby pod żadnym pozorem nie robić paczek zanim nie skończy dokumentów, inaczej 100%, że część wygenerowanych (poprawnie) dokumentów nie będzie podpięta do transakcji.  Niestety tego typu sytuacji jest o wiele więcej :(

Link to postu

 

 

Tak jak pisałem wcześniej, są drukowane np 2-3 zamówienia do jednej licytacji "kup teraz". W subiekcie są 2-3 dokumenty z kolejnymi numerami - czyli subiekt jest ok i tylko sello wydaje złe dyspozycje dla subiekta. Teraz nie pamiętam czy w transakcjach, do których nie wydrukował dokumentu początkowego jest odznaczone, że taki dokument powstał.

 

 

Coraz częściej zastanawiam się czy sello to był dobry wybór. Na ta chwile widzę tyle błędów, ze sprawdzam każdą transakcje porównując z poprzednim systemem i na razie mam 2 razy więcej roboty niż poprzednio...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...