Skocz do zawartości

Wdrożenie Sello ...

Polecane posty

Witam!

Przymierzam się do "wdrożenia" Sello w swojej firmie. Mam 2 konta na Allegro, 2 różne majle do ich obsługi. W założeniu chciałbym obsługiwać sprzedaż aż z 6 stanowisk. Baza i program zainstalowane na serwerze Windows 2003 standard 32bit.

Mam trochę pytań  ;D

1. Ile jednoczesnych połączeń jest w stanie obsłużyć sello?

2. Czy da się pracować zdalnie przez VPN na neostradzie z up 640? (nie zdalny pulpit!)

3. Czy Sello obsługuje FOD: fa vat, dane do wysyłki, uwagi?

4. Czy może "współdziałać z MS Allegro"

5. Towar wysyłam DHLem (program eCAS)- znalazłem w dodatkach aż dwa dodatki: Biuroster GT i SmartBL - który lepiej się sprawdza? Jakie są różnice?

6. Czy można dodać do transakcji towar niezakupiony na aukcji/w sklepie allegro?

7. Czy jest jakiś sposób na ogarnięcie aukcji promowanych (w MS trzeba w każdą aukcję wejść i sprawdzić czy jest promowana czy też nie)

8. Czy podana cena za roczny abonament dotyczy jednego stanowiska? Czy jest jakiś limit?

9. Czy jest możliwość "połączenia" z WF-MAG? (wiem że to nie polityczne, ale ...  :D )

10. Czy opcję "Strefa SELLO" można wyłączyć - bądź czy może działać na moim serwerze (kolokowany, linux, www, poczta)?

11. Czy program umożliwia obsługę 2 kont pocztowych (lub więcej w przypadku większej ilości kont allegro).

12. Czy można przypisać użytkownikom obsługę osobnych kont allegro?

 

Na tą chwilę to wszystkie moje pytania.

Link to postu
1. Ile jednoczesnych połączeń jest w stanie obsłużyć sello?
Tyle ile wpuści serwer, licencje masz do tego Windowsa (2003) w paczkach po 5.

2. Czy da się pracować zdalnie przez VPN na neostradzie z up 640? (nie zdalny pulpit!)
nie da się, to się nadaje do małej roboty okazjonalnie, tylko LAN. Przerabiałem osobiście i na inny wariant niż LAN nikt mnie nie namówi

3. Czy Sello obsługuje FOD: fa vat, dane do wysyłki, uwagi?
Są podpięte ale nie ingerują w transakcje, w kolejnej wersji Sello ma to działać.

4. Czy może "współdziałać z MS Allegro"
nie

5. Towar wysyłam DHLem (program eCAS)- znalazłem w dodatkach aż dwa dodatki: Biuroster GT i SmartBL - który lepiej się sprawdza? Jakie są różnice?
ważne żeby etykiety robił z automatu, ja osobiście nie znam różnic bo nie wysyłam DHL'em

6. Czy można dodać do transakcji towar niezakupiony na aukcji/w sklepie allegro?
można

7. Czy jest jakiś sposób na ogarnięcie aukcji promowanych (w MS trzeba w każdą aukcję wejść i sprawdzić czy jest promowana czy też nie)
tak, na liście trwających aukcji jest kolumna z oznaczeniami opcji dodatkowych.

8. Czy podana cena za roczny abonament dotyczy jednego stanowiska? Czy jest jakiś limit?
jednego konta na Allegro, stanowisk może być więcej, limitów nie ma.

9. Czy jest możliwość "połączenia" z WF-MAG? (wiem że to nie polityczne, ale ...  :D )
taa, w Insercie uznaliby to za mezalians... ;)

10. Czy opcję "Strefa SELLO" można wyłączyć - bądź czy może działać na moim serwerze (kolokowany, linux, www, poczta)?
ja tego nie używam bo więcej problemów niż pożytku

11. Czy program umożliwia obsługę 2 kont pocztowych (lub więcej w przypadku większej ilości kont allegro).
tak

12. Czy można przypisać użytkownikom obsługę osobnych kont allegro?
osobiście nie testowałem przełączania użytkowników (konta tak) ale jest opcja wyboru konta oraz użytkownika ("szybkie" przyciski) więc wygląda na to że tak..

Link to postu

3. Czy Sello obsługuje FOD: fa vat, dane do wysyłki, uwagi?

Są podpięte ale nie ingerują w transakcje, w kolejnej wersji Sello ma to działać.

 

Możesz coś więcej n/t napisać - jak to teraz wygląda?

 

5. Towar wysyłam DHLem (program eCAS)- znalazłem w dodatkach aż dwa dodatki: Biuroster GT i SmartBL - który lepiej się sprawdza? Jakie są różnice?

 

To pytanie pozostaje otwarte - czy ktoś wysyła DHLem i może się w tym temacie wypowiedzieć?

 

10. Czy opcję "Strefa SELLO" można wyłączyć - bądź czy może działać na moim serwerze (kolokowany, linux, www, poczta)?

ja tego nie używam bo więcej problemów niż pożytku

 

W rzeczywistości to taka proteza "nowego" FODa?

 

Czy trzeba wykupywać dostęp do WebAPI?

 

Czy jest jakiś manual do instalacji wielostanowiskowej?

Link to postu

3. Czy Sello obsługuje FOD: fa vat, dane do wysyłki, uwagi?

Są podpięte ale nie ingerują w transakcje, w kolejnej wersji Sello ma to działać.

"podpięte" oznacza, że programowi czasami udaje się (ze złośliwości wytłuściłem:) podpiąć maila od klienta (FOD, FZP, maile własne) do transakcji. Jesteś w transakcji i jednym klikiem wskakujesz w całą korespondencję dotyczącą danej transakcji. Nie działa to tak jak prorok przykazał. Natomiast o wciąganiu informacji od klienta przekazanych w FODzie do danych transakcji - zapomnij. Ma to niby działać w następnej wersji Sello, ale biorąc pod uwagę tempo pracy Panów Insertowców i dofinansowanie projektu... zajmie to od 20 do 40 tygodni.

 

10. Czy opcję "Strefa SELLO" można wyłączyć - bądź czy może działać na moim serwerze (kolokowany, linux, www, poczta)?

ja tego nie używam bo więcej problemów niż pożytku

Tak, można i warto wyłączyć. To jest jedna z funkcji Sello, która potrafi przyprawić sprzedawcę o zawał. I robi to dość regularnie, wbrew tłumaczeniom tu na forum, że będzie lepiej. Lepiej... to po prostu uwalić i jeden kłopot z głowy. Natomiast czytając Cię, wydaje mi się, że masz dość szeroko zakrojoną infrastrukturę własną. Jeśli masz własne oprogramowanie to informowania klienta o stanie transakcji lepiej tego użyć :)

 

W rzeczywistości to taka proteza "nowego" FODa?

Czy trzeba wykupywać dostęp do WebAPI?

Strona Sello to taka proteza. Która czasami działa. A i tak 90% klientów woli FODa, albo telefon.

Nie trzeba twego własnego WebAPI key. Program jedzie na firmowym Insertu.

 

Czy jest jakiś manual do instalacji wielostanowiskowej?

Jeśli looknąłeś w help, który jest z Sello, to powinno wystarczyć. Różnica między pracą jednostanowiskową a wielo jest żadna. Tak jak każdy system pracujący w architekturze klient-serwer - musisz mieć jeden komp który będzie serwerem i na nim będzie zainstalowana baza danych, udostępnione porty, majty, kalesony, ect... No a reszta kompów to klienci, którzy się łączą z serwerem.

W momencie uruchomienia klienta podajesz namiary na serwer, bazę, login i działasz. Jak ci się znudzi, to dane serwera i loginy wklepujesz na stałe do pliku konfiguracyjnego Sello klienckich.

 

Tak z grubsza.

 

 

Link to postu

A jakaś alternatywa dla Sello?

 

Znalazłem:

http://www.protonsoft.pl/p_cms_crm_sklep_wfmag.php (pierze gotuje i "dobrze robi" - ale jakoś nic w necie n/t tego softu nie znalazłem!)

 

http://marwer.pl/ (chyba dość ograniczony w porównaniu do SELLO)

 

http://www.xenix.com.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=10 (oferują coś czego chyba jeszcze nie ma - nie chce być królikiem doświadczalnym)

 

Może jest coś jeszcze?

 

Czy pomimo tych "niedociągnięć" warto skorzystać z SELLO?

 

Zaczynam gonić swój własny ogonek i muszę "wdrożyć" jakiś system bo "osiwieje" od ilości majli do obrobienia.

Link to postu
Czy pomimo tych "niedociągnięć" warto skorzystać z SELLO?
Sello jest jak Życie, nie da się go nauczyć, trzeba go poznać, mimo wszystko błędy i niedociągnięcia które ma są do przetrawienia, każdy znajdzie jakieś działające i w miarę wygodne rozwiązanie.

 

Zatem ja mimo wszystko polecam, przyzwyczaisz się i będzie OK.

 

Dodatkowo sporo rozwiązań udaje się przeforsować i zostają wdrożone w nowych wersjach, nie działa to tak szybko jak byśmy chcieli ale działa.

Chociaż Bartek pisał, że szybkość wdrażania nowych wersji ma się poprawić -przypuszczam, że robią rekrutacje na stanowisko programisty, jak już będzie ich 2 to automatycznie nowe wersje 2 razy szybciej się będą pojawiać  ;D

Link to postu

Czyli kiedy się pojawi poprawna obsługa FOD?

 

W jaki sposób jest zaimplementowana obsługa poczty - każda końcówka ściąga pocztę z serwera czy program ściąga "do bazy" i każdy ma do tego dostęp?

 

Pozostaje jeszcze kwestia obsługi DHL - który program się lepiej sprawdza przy pracy z eCAS DHL?

 

I może doprecyzuje o co mi chodziło: Czy może "współdziałać z MS Allegro"?

Czy można działać równolegle z MS i SELLO? Chodzi mi o okres przejściowy - przy wdrożeniu SELLO?

 

Chciałbym najpierw zacząć od "mniejszego" konta allegro a póżniej "dołączyć" 2 "duże" - jak się nauczę na małym obsługi programu - czy jest to dobry pomysł? Może lepiej na głęboką wodę i 2 konta i "na huraaa" bez zapoznawania się z softem?

 

Link to postu

FOD pojawi się w wersji 1.7.0, przed nią pojawi się jeszcze wersja 1.6.1 w której są istotne poprawki na zmiany allegro. Z racji różnych opóźnień nie jestem w stanie teraz podać dokładnego terminu wydania wersji 1.7, ale powinno to być w ciągu 6-8 tygodni.

 

Pocztę, jak i wszystkie inne dane może ściągnąć dowolna końcówka Sello i zapisuje w bazie - dostęp będzie z każdej innej końcówki połączonej do tej bazy. Konieczne może okazać się wciśnięcie przycisku F5 (odśwież) aby zobaczyć pobrane maile na innej końcówce.

 

Sello nie ma nic wspólnego z MS, więc mogą działać równocześnie, byle by nie obsługiwać tych samych wysyłek z obu programów jednocześnie - z oczywistych powodów.

 

Sugerowałbym zapoznanie się najpierw z programem na "małym" koncie.

Link to postu
Czyli kiedy się pojawi poprawna obsługa FOD?
Tego to nawet Starożytni Rosjanie nie wiedzą...

 

W jaki sposób jest zaimplementowana obsługa poczty - każda końcówka ściąga pocztę z serwera czy program ściąga "do bazy" i każdy ma do tego dostęp?
Do bazy -każdy ma dostęp

 

I może doprecyzuje o co mi chodziło: Czy może "współdziałać z MS Allegro"?

Czy można działać równolegle z MS i SELLO? Chodzi mi o okres przejściowy - przy wdrożeniu SELLO?

nie, nie może...

 

Chciałbym najpierw zacząć od "mniejszego" konta allegro a póżniej "dołączyć" 2 "duże" - jak się nauczę na małym obsługi programu - czy jest to dobry pomysł? Może lepiej na głęboką wodę i 2 konta i "na huraaa" bez zapoznawania się z softem?
ja bym wybrał wariant A -czyli najpierw jedno mniejsze...

 

Link to postu

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć - stosując powyższą nomenklaturę, że rekrutacja się powiodła ;) więc powinna zwiększyć się częstotliwość pojawiania się nowych wersji i/lub ilość błędów poprawianych w wersji.

 

Łomatko, Bartku, ale mnie wystraszyłeś. Ale to pewnie przez mój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem :)

Przy pierwszym czytaniu twego posta podświadomie pominąłem ostatnie "poprawianych w wersji" i o mało nie zemdlałem.

;D  ;D  ;D

Link to postu
wersja 1.7 pojawi się przed 1.6.1
no widzisz, to jest urok Sello i Insertu, nie wszystko musi być logiczne  ;D

 

Z tego co czytamy to ma być mega rewolucja ta wersja 1.7, wiec można by poczekać ale znając życie to z początkiem marca najwczesniej się pojawi wiec do tego czasu trochę na obecnej wersji można poobczajać...

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...