Skocz do zawartości

DUŻA ILOŚĆ DANYCH - SPOWOLNIENIE PRACY

Polecane posty

Witam.

Sello zainstalowane na serwerze, po sieci lokalnej obsługuje kilka stanowisk.

W bazie danych już około 30.000 transakcji, przy wyszukiwaniu, lub po prostu wybranu na "WSYZSTIE" strasznie zamula, kilka sekund aż pokaże dane.

 

Jakiś pomysł jak to przyspieszyć ?

Co, jeśli baza danych rozrośnie się z 30.000 na 300.000 transakcji ?

 

pozdrawiam

Link to postu

Serwer "pożera" dużo ramu bo dzięki temu działa zdecydowanie szybciej. Dane czytane z dysku non stop bardzo spowalniają jego pracę. Istnieje też anegdota na temat SQL Servera:

- Ile RAMu zajmuje SQL Server?

- Ile znajdzie, tyle zajmie

 

Nie jest to złe działanie, wręcz dobre - RAM jest po to żeby programy z niego korzystały, a nie po to, żeby mieć go dużo wolnego, czyli bezużytecznego. Zwalnianie pamięci SQL Servera da się zrobić za pomocą odpowiednich poleceń np z poziomu Management Studio. Zdecydowanie jednak spowoduje to jego wolniejszą pracę, gdyż część najczęściej używanych danych będzie musiała być ponownie odczytana z dysku twardego.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

ja poczulem roznice jak zasintalowalem serwer 2008 express.

 

druga rzecz ja przegladajac dane czy cos. wybiera tylko dane z bierzacego miesiaca... i chodzi o wiele szybciej

 

witam kolege ,  przymierzam sie do zainstalowania 2008 - mozna kilka wskazówek ?

jak zrobic zeby sello zapomniało rezerwaje stare / nowych niema/ ?

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam.

 

A ja po instalacji 1.11.1 mam straszne spowolnienie. I ciągle serwer zajmuje 4,9GB ramu. U was też po aktualizacji tak wolno działa ? Na stanowiskach typu klient to już istny koszmar. Zatwierdzenie jednego FODa 10s.

 

Po restarcie Serwera SQL obciążenie serwera spada do około 1GB. Baza sello 13GB.

 

 

Może jakieś porady co zrobić ?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...