Skocz do zawartości

Sello w ogóle nie pobiera transakcji - nie zgłasza też błędu.

Polecane posty

Witam,

 

Mam następujący problem przy próbie pobrania transakcji sello nie pobiera żadnej transakcji. Nie generują się przy tym błędy związane z transakcjami (generuje się błąd związany z niepobraniem aukcji ze względu na ilość przedmiotów z aukcji = 0, po prostu wszystkie przedmioty z tej aukcji zostały sprzedane).

 

Dodatkowo pobieranie zamiast 10-20 minut trwa kilkanaście sekund.

Sello nie pobiera ani jednej transakcji, nie zgłaszając żadnego błędu. Przy każdorazowym pobieraniu transakcji sello pobiera kilku lub kilkunastu nowych klientów.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

kStore

Link to postu

Najczęściej w takich sytuacjach to były kwestie kilkudziesięciu minut lub kilku godzin, jak będzie teraz nie wiadomo, na forum WebApi nic nie piszą na temat problemu (jest tylko mała wzmianka sprzed 2 dni: http://allegro.pl/phorum/read.php?f=325&i=3387&t=3387), jakby nie wiedzieli, że jest...

 

Link to postu

Sello Team czy możemy prosić o jakieś info na czym stoimy ? Problem występował dość sporadycznie, ale od wczoraj to masakra jakaś.

 

 

Mam nadzieję, że ekipa sello nie czeka, aż problem sam się rozwiąże i nie napisze po wszystkim "Mimo wielokrotnych prób nie możemy tego błędu powtórzyć"

Link to postu

Błąd w doMyAccount2

 

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=325&i=3419&t=3419

 

błąd występuje od wczoraj, testowałem ręcznie na php, przy pobieraniu aukcji nie pakietami a pojedynczo działa - ale trwa to sporo dłużej. Takiej opcji niestety nie da się przestawić w sello.

 

Najlepsza jest odpowiedz Allegro:

Witam.

 

Przetestowałem działanie limit+offset w doMyAccount2:

 

- przy 9 aukcjach „niesprzedanych” – limit=3, offset=0-2. Wszystkie aukcje pobrane.

- przy ok. 830 aukcjach trwających – limit=100, offset=0-8. Wszystkie aukcje pobrane.

 

Nie widzę żadnych nieprawidłowości. Jeśli jakieś występują, proszę o dokładne informacje, najlepiej paczki XML z wywołaniem metody i odpowiedzią naszego serwera - należy je wrzucić do serwisu:

 

http://gist.github.com/

 

Pozdrawiam,

Pozdrawiam,

Bartłomiej Leszczyński

Zespół Allegro

 

Problem występuje od jakiegoś czasu ja to zaobserowałem 15 stycznia kiedy klient zapłacił za aukcje, o której sello nic nie wie do dnia dzisiejszego,  ::)

Kilka dni później pojawiła się na koncie firmowym wpłata od osoby, która nie widniała w sello, kase odesłałem, a w tytule przelewu napsiałem, że nie sprzedajemy poza allegro ;), za dwa dni mail od klienta czy paczka została wysłana  ;D

Ponowne przejrzenie transakcji i odziwo znalazł się kupujący  :o ,czyli już wcześniejzaczęły się problemy z zaciągnięciem transakcji i nie jest to związane z wczorajszą przerwą !.

 

... czekam tylko do godziny 12 aby pobrać przelewy, zobacze ile będzie nieścisłości.

Link to postu

Allegro chyba w ramach cięcia kosztów zwolniło programistów a zatrudniło piekarzy (bez urazy), bo co ulepszenie w serwisie, to wszystko pada na jakiś czas.

Na forum WebAPI jest info, że dzisiaj od 00:00 do 04:00 WebAPI było wyłączona, a później dumne info, że wszystko przebiegło pomyślnie.... tylko że pewnie zapomnieli z powrotem włączyć WebAPI  ;D

 

U mnie Wyślij/Odbierz Wszystko przelatuje w mgnieniu oka, nic się nie ściąga, zero błędów. Aukcje wystawione wczoraj o 23:00 wiszą w sello bez daty zakończenia.

 

Ręce i nogi opadają.

Link to postu

Jak dobrze nie być osamotnionym z takimi problemami..  ;D

A tak powaznie problemy pokazaly sie wczoraj, podczas wieczornego odbierania aukcji w jednym przypadku sello zgubilo jedna transakcje - klient zrobil zakup na 3 aukcjach, a sello sciagnelo tylko 2 i nie chce dobrac tej jednej, choc kolejne juz sciaga prawidlowo...jak do tej pory.

A druga kwestia - wysyłałem wczoraj kilka aukcji - zawsze po wysyłce pole daty zakonczenia mam puste i po pobraniu danych wskakuje data zakonczenia (nie wiem czy to jest prawidłowo nigdy sie nad tym nie zastanawiałem). I tych kilka aukcji jakie wczoraj wysłałem do teraz mi nie sciagnal...caly czas nie mam pobranej daty zakonczenia aukcji, a aukcje są wystawione. Jak juz ktos wspomnial - pobieranie danych trwa mega szybko - tylko cos malo danych pobiera a komunikatu o bledzie zadnego nie mam...

Link to postu

Problem występuje na webApi Allegro. Spróbuję dowiedzieć się czegoś więcej.

 

Ujmę to tak: im większa firma, tym bardziej arogancka.

Biorąc pod uwagę to co Ci Bartku odpowiedziało Allegro i to, że Allegro jest niewątpliwie większe od Insertu, a już na pewno od teamu SELLO, proponuję nie czekać na przywrócenie starej wersji metody "doMyAccount2" tylko szybko robić fix'a.  

Link to postu

Info z forum cafe webapi http://allegro.pl/phorum/read.php?f=325&i=3419&t=3419, więc pozostaje nam czekać

 

Witam.

 

Jesteśmy w trakcie przywracania stanu sprzed wczorajszych zmian, który przywróci poprzedni sposób działania offsetów w doMyAccount2. Poinformuję, jak zmiany będą na serwerze produkcyjnym.

Pozdrawiam,

Bartłomiej Leszczyński

Zespół Allegro

 

Dziady z Allegro wprowadzają kluczowe zmiany nie informując o tym producentów oprogramowania.  :o

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...