Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją bazy

Polecane posty

Witam,

Dawno nie aktualizowałem sello, problem już kiedyś udało mi się rozwiązać (występował praktycznie zawsze przy aktualizacji) niestety nie pamiętam jak...

 

Podczas próby aktualizacji wersji bazy dostaje komunikat: "

Struktura bazy danych '<Tu nazwa>'  jest nieprawidłowa.

Konto użytkownika SQLowego nie ma odpowiednich praw do modyfikacji (tworzenia) struktury bazy danych podmiutu. Należy się skontaktować z administratorem lub serwisantem systemu.

"

 

Wersja sello: 1.6.1 (1.6.1.1158)

Wersja bazy:  1.5.2

 

Dodam że użytkownik bazy ma pełne uprawnienia, próbowałem oczywiście zmieniać na 'sa', z konta administratora komputera itp itd. nic nie pomaga.

- Baza na tym samym komputerze co sello

- system: Windows Server 2008 64 bit.

- MsSql 2005 express 32 bit

 

Zależy mi strasznie na konfiguracji sello i właściwie całej bazie, nowa baza jest zakładana bez problemu.

 

Jeżeli ktoś jest w stanie to wystarczą mi tylko odkodowane pliki .enc od: skrypt1.52_1.59.enc do: skrypt1.60_1.61.enc

 

Z góry dziękuje za pomoc

Link to postu

Proszę spróbować uruchomić Sello jako administrator (to nie jest to samo co uruchomienie z konta administracyjnego), oraz upewnić się, że użytkownik sqlowy lub windowsowy posiada uprawnienia do tej konkretnej bazy.

 

Odkodowane pliki enc nic nie zmienią, bo część operacji upgrejdujących może być robiona również z kodu programu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...