Skocz do zawartości

Nie ściąga sprzedaży z aukcji zakończonych

Polecane posty

Witam

 

Program nie ściąga żadnej aukcji po zakończonej sprzedaży. Przykład:

Weekend komp wyłączony aukcja kończy się w środę a w niedzielę sprzedało się wszystko transakcje zakupów z tej aukcji nie ściągną się do dna w którym kończą się przepisowo aukcje, musimy ręcznie wpisać to co się sprzedało, potem przychodzi czas zakończenia się aukcji i nagle nam się powielają transakcje ta ręczna którą dawno wysłaliśmy i ta która nam zeszła złapałem się już na tym że prawie wysłałem towar drugi raz no bo przecież jest aukcja i jest zapłacona. A jak między zakończeniem aukcji a końcem aukcji minie 2 tygodnie kto będzie pamiętał że już kiedyś coś tam sprzedał.

 

Program ignoruje zakończone aukcje całkowicie nawet kiedy zakańczamy je ręcznie tkwią w sello i robią zamieszanie. Nie schodzą aukcje od momentu ostatniej synchronizacji do zakończenia aukcji np sprzedały się wszystkie produkty lub sprzedaż zakończyliśmy.

 

TO WIELKI I BARDZO KOSZTOWNY PROBLEM JAK KTOŚ WYŚLE TOWAR 2 RAZY, KLIENT CZEKA NA TOWAR A TU DUPA NIE WIEMY NAWET ŻE COŚ KUPIŁ. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam problem, zakończyłam aukcje recznie przez serwis allegro ale w sello ciągle te aukcje sa widoczne, do tego sprzedal sie produkt program zrobil cala tranzakcje prawidlowo ale aukcja w sello jest dalej, i to tak jak by sprzedazy wogóle nie bylo !!!! 

 

To bardzo irytujacy problem, gdyby nie to ze sprzedany produkt byl tylko jeden na stanie wogole bym tego nie zauwazyla.. co wiecej, w towarach w kolumnie ilosc jest 0 ale w kolumnie na aukcjech ciagle jest 1 ...

 

Jak to rozwiazac ???

Link to postu

Na ten moment najprościej ręcznie grzebiąc w bd:

 

UPDATE au__Auction SET au_State = 4 WHERE au_Number = numer_aukcji

 

lub

 

UPDATE au__Auction SET au_State = 4, au_EndDate = CURRENT_TIMESTAMP

WHERE au_Number = numer_aukcji

 

W drugim przypadku ustawiasz dodatkowo datę zakończenia - zamiast CURRENT_TIMESTAMP możesz wpisać datę, z którą faktycznie zakończyła się aukcja, w formacie 'rrrr-mm-dd gg:mm:ss' (koniecznie z apostrofami) lub zostawić, jak jest (wtedy wpisze bieżącą datę).

 

Jeśli chodzi o to, co można zrobić, żeby taka sytuacja nie pojawiła się w przyszłości - sprawdź, czy nie skasowałaś tej aukcji z listy zakończonych w Moje Allegro.  Jeśli tak to trzeba tego unikać (WebAPI korzysta z tych samych danych), a jeśli nie to nie mam niestety pomysłu.

Link to postu

O rany... nie bardzo wiem co i jak, tak od "wewnątrz" to nie bardzo się znam, ale będe musiała się nauczyc gdzie to zmieniać, bo nieaktualne aukcje troche komplikują stany..

 

Jeśli chodzi o skasowane aukcjie, to nie kasowałam, najdziwniejsze jest dla mnie ze w sello po zakonczonej aukcji nawet nie przeskakuje to aukcji zakonczonych, pomimo ze aukcja nieaktualna ciagle tkwi w trwajacych nie w zakonczonych.

 

Czy to wogole bedzie naprawione ? Przeciez to podstawowy bląd a czytalam ze juz od 2008 są sygnały o tym i nic nie jest naprawione ;/

Link to postu

A wiec, dzisiaj znowu ten sam problem, sprzedalam 3 przedmioty na aukcji - w żadnej aukcji - w zakladce TRWAJACE ta sprzedaz nie jest odnotowana, wszystko wyglada tak jakby tranzakcja sie nie odbyla, rubryka ILOSC dalej 1 szt, rubryka SPRZEDANE 0, rubryka OBSERWUJACE 1 rubryka OBSERWUJACE 28 rubruka SPZEDANE 0 -- ??? A TOWAR SIE DZIŚ SPRZEDAL I AUKCJA POWINNA SIE ZAKONCZYC JUZ NIE MOWIE ZE POWINNA BYC ODNOTOWANA SPRZEDAŻ !!!  i tak dzis 3 aukcje, wczoraaj ten sam problem.

 

Prosze o pomoc, nie może tak być przecież to są nieprawdziwe dane i bardzo myslace przy 200 - 250 aukcjach !!!

 

Acha, tranzakcje jako tworzenie tranzakcji, dokumentow poczatkowych i końcowych się zrobilo, problem w samej zakladce TRWAJACE AUKCJE, bo nawet stany magazynowe sie poprawily, z tym ze ilośc towaru 0 na aukcjach 1 ????????

 

Ponadto jak wcześniej pytalam, jak zrobić zeby aukcje zakonczo

ne przed czasem wywalac z zakladki TRWAJACE skora juz nie trwaja a tkwa tu do daty zakonczenia, dlaczego program nie robi tego automatycznie ?

Link to postu

Warto zacząć od tego, że Sello pobiera dane o stanie aukcji z Allegro. Po wystąpieniu sprzedaży na Allegro w webApi, za pomocą którego Allegro udostępnia dane, sprzedaż ta pojawia się z pewnym opóźnieniem.

Istotne jest również, aby Sello pobierało dane o aukcjach a nie o samych transakcjach (aukcje trwające, ze sprzedażą, bez sprzedaży) - inaczej informacje o stanie aukcji będą na pewno nieprawidłowe.

 

W mailu, który odesłaliśmy jest instrukcja jak włączyć logowanie komunikacji Sello z Allegro. Dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić jakie informacje o stanie aukcji zwraca serwer webApi. Proszę zatem o pobranie 1 raz danych o aukcjach i wskazanie numerów aukcji, których problem dotyczy - tj. stan jest nie taki jak być powinien.

Link to postu

Istotne jest również to, że Allegro daje d*y na całym froncie.

U mnie wczoraj przyszły 2 fody i jedno pza. Transakcji natomiast nie było ani na stronie aukcji (0 kupujących, 0 sprzedanych towarów), ani w moje allesyfegro, ani w sello.

 

Dopiero po zje*aniu (bo mi nerwy puściły) obsługi i postraszeniu sądem (po raz kolejny - to na nich chyba działa) przez formularz kontaktowy SS - transakcje błyskawicznie się pojawiły tam, gdzie miały być.

I oczywiście pojawiło się wytłumaczenie, że pani z allesyfegro widzi te transakcje na aukcji, tylko u mnie przez 14 godzin coś nie hallo. No to w odpowiedzi dostała kolejną wiązankę.

 

Chyba w takich sytuacjach jedynym sposobem jest bombardowanie ich przez formularz kontaktowy. Najlepiej SS, bo tam mają krótszy czas reakcji.

 

Podobna sytuacja ze znikniętymi miniaturkami w całym serwisie kilka dni temu.

Jak zagroziliśmy, że albo oddają kasę za miniaturki i koszty wystawienia z wszystkich aukcji albo lecimy do sądu (popierając to wyrokami UOKiK, które allegro przegrało), to przyznali, że błąd i będą zwracać indywidualnie kasę. Podczas gdy na oficjalnych i publicznych forach oczywiście są tylko przeprosiny za awarię, a o straconych pieniądzach cisza.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Jeśli została ona ręcznie zakończona na serwisie to powinno się to w Sello również zakończyć po pobraniu danych o aukcjach - trzeba zaznaczyć odpowiednie znaczniki przy pobieraniu.

 

ps. Up!ów nie trzeba, wszystkie nowe wątki są oznaczone odpowiednio na forum :)

 

Hmm, u mnie tak się nie dzieje, gdzie i jakie znaczniki mam zaznaczać?

 

EDIT: jest, znalazłam! Dzieki za podpowiedź :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...