Skocz do zawartości

transakcje zaległe - zmiana liczby dni

Polecane posty

Chyba się nie da, natomiast przy okazji uwaga do Sello Team.  Transakcje zaległe to jedna z najsłabiej opracowanych funkcjonalności Sello.  Całkiem nieźle jest to rozwiązane np. w Menedżerze Sprzedaży (Alarmy), gdzie:

1. Definiowana jest domyślna liczba dni, po której włącza się alarm, oddzielnie dla każdej sekcji.  W Sello oczywiście nie ma sekcji i musi to być rozwiązane inaczej, ale zupełnie inny sens ma fakt, że z transakcją nic się nie dzieje, jeśli jest wysłana za pobraniem (i nie wpływają pieniądze), a zupełnie inny jeśli klient zapłacił za towar (odbiór osobisty) i po niego nie przyjeżdża.  Trzeba by więc zrobić definicję różnych sytuacji (np. na podstawie pięciu "małych ikonek" - stan, płatna z góry/pobranie itd.) i dla każdej określać, po jakim czasie ma się włączać alarm.

2. W każdej transakcji można ręcznie włączyć alarm lub ustalić, za ile czasu się włączy (tzn. zmienić ustawienie domyślne).

 

Nie jest to może rzecz _bardzo_ istotna i oczywiście nie musi wyglądać dokładnie w ten sposób, jednak myślę, że jakieś rozszerzenie koncepcji transakcji zaległych byłoby przydatne.  Proszę to w każdym razie dopisać do listy sugestii.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Myślę, że rozbudowanie tej funkcjonalności chociażby o ręczną zmianę liczby dni jest bardzo pożądane. Właśnie dzisiaj mam w zaległych 2 transakcje, a według mojego regulaminu powinienem mieć ich dużo więcej.

Ile jest domyślnie ustawione w sello ? bo u mnie transakcji po 11 dniach nie ma jeszcze w zaległych, a powyżej macwian twierdzi, ze po 7.

Może jednak można to gdzieś ustawić ?

Link to postu

Transakcje są oznaczane jako zaległe jeżeli przez ostatnie 7 dni nic nie było z nią robione. Jest to definiowane w tabeli tr__transaction na podstawie kolumny tr_LastModified.

Z poziomu sqla można zmienić ilość dni po jakich transakcje są oznaczane jako zaległe. W tabeli pd__Podmiot wystarczy zmienić wartość w kolumnie pd_transactionOverdueDay (domyślnie jest 7)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...