Skocz do zawartości

Pytanie dot. szablonów

Polecane posty

Mam pytanie, bo już oglądałem wszystko dokładnie i albo tego nie ma albo jestem ślepy... ;-)

 

Chcę utworzyć szablon aukcji dla grupy produktów. Niech to będą słoiki.

Chcę mieć 1 szablon dla wszystkich słoików.

 

Wprowadziłem do towarów słoiki 4 producentów o różnej wadze i różnych kodach.

 

Chciałbym stworzyć dla tych słoików bazę atrybutów (cech) które będą dodatkowo pojawiały się na aukcji w opisie w miejscu, które pokażę w szablonie.

 

Np:

kolor szkła: biały, różowy, zielony, czerwony, żółty;

średnica: 7, 10, 12, 15 cm

rodzaj zakrycia: kapsel, korek

 

 

Wiem już jak dodać w szablonie nazwę towaru, producenta, wagę itd... ale nigdzie nie mogę znaleźć w jaki sposób dodać te cechy, ba nie mogę znaleźć gdzie te cechy ustawić?

 

Jeśli nie da sie tego zrobić będzie trzeba stworzyć tyle szablonów ile mam produktów (więc mechanizm szablonów okaże się bez sensu).

 

Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak ugryźć temat?

 

Pozdro

Marek

 

Link to postu

Mam ten sam problem.

Trzeba kombinować na poziomie bazy danych przetwarzanie tabeli cech na ciąg znaków zapisując je do pola producent albo WWW !!!!

Bo tylko tak można to automatycznie ujmować w szablonie aukcji

 

Czy mam przez to rozumieć, że te Grupy i przypisane do nich cechy służą tylko po to, żeby sobie wyszukać towar w quasi magazynie Sello ?

 

Tworzę sobie grupę Słoiki wstawiam do cech kolor szkła, średnica, zamknięcie i jak rozumiem źle myślę, bo zadziała tylko coś w stulu słoik dobry, słoik rozbity i na dodatek nie można tej informacji opublikować na allegro a jedyne do czego służy to filtrowanie listy w Sello ?

 

Przepraszam, że pytam jeszcze raz, ale właściwie po co jest tak afunkcjonalność, skoro każdy wie, że nawet jak mam 30000 indeksów w magazynie tym prawdziwym to będę szukał towaru po jego kodzie albo po kodzie kreskowym i gdzieś będę miał jego cechę ?

 

Może za ostro się rozpędziłem... może ktoś z autorów programu się wypowie po co są te cechy, bo albo nie umiem ich używać albo piiii pi piii piiiiiii ppiiiii i iiiii idioci ;-)

 

Pozdro

Marek

Link to postu

Cechy były stworzone właśnie w celu opisania towarów do użytku wewnętrznego. Mamy już zapisaną sugestię aby te cechy można było używać w szablonach aukcji. Wstępnie realizacja tego ustalona została na wersję 1.8

 

Patrząc na tempo zmiany z wersji 1.5 na 1.6 do wersji 1.8 poczekamy chyba z 1 rok

- są jakieś plany czasowe na to ? mam nadzieję, że szybciej niż rok?

 

I druga sprawa, że może zamiast takiego super konkretnego rozwiązania wystarczyłoby rozszerzyć funkcjonalność, że jak sobie wpiszę w szablonie [[TOWAR::{nazwa_pola_z_bazy}]] o ile ono tam istniej to się po prostu wyświetli ?

 

Czy taki mechanizm działa ?

 

 

Wasza aplikacja jest najbardziej rozbudowana, ale mechanizm szablonów bez własnych pól właściwie jest niepotrzebny. Praktycznie trzeba tworzyć zawsze 1 szablon do 1 produktu... chyba, że nie umiem użyć czegoś dodatkowego w programie?

 

Pozdro

Marek

Link to postu

Myślę, że szybciej niż rok. Nie chcę w tej chwili dawać żadnych obietnic co do terminu wypuszczenia wersji 1.8, tym bardziej, że jeszcze 1.7 nie wyszła.

 

Rozwiązanie z nazwą pola w bazie nie będzie takie proste, bo chociażby cechy znajdują się w osobnej tabeli. Trzeba by zatem rozszerzyć szablony o język programowania który umożliwia np iterowanie po kolekcjach. Inaczej będą dostępne tylko te pola, które w tej chwili i tak są dostępne poprzez normalne tagi.

 

 

Link to postu

a powiedzcie mi jakim sposobem na szybko poprzez szablon wypelnic pola w zakladce specyficzne ?

 

kurcze grzebie sie troche z tym ale jakby ktos podrzucil jakis sposob byloby fajnie...subiekta nie mam..

 

aj i jeszcze mi sie przypomnialo...w opisie szablonow jesli dodaje na przyklad 5 zdjec a jest wrzucone tylko 4 to pozostaje tekst np [Towar::Zdjecie5] może byście wrzucili jakiś warunek, że skoro nie ma fotki wiecej niz 4 to zeby się to nie pokazywalo...

Link to postu
Czy to oznacza, że można sobie jakoś zdefiniować TAG - czyli to co się pojawia na drzewku do wyboru ?

To co się pojawia w drzewku wymaga zmian w kodzie - innymi słowy nie da się tam wstawić dowolnych danych z bazy.

 

Gdzie zostaje ten tekst? W aukcji wystawionej z szablonu? Wydaje mi się, że tak właśnie jest, że zdjęcie się nie pojawia jeśli go nie ma, ale to musiałbym sprawdzić.

Link to postu

a powiedzcie mi jakim sposobem na szybko poprzez szablon wypelnic pola w zakladce specyficzne ?

 

kurcze grzebie sie troche z tym ale jakby ktos podrzucil jakis sposob byloby fajnie...subiekta nie mam..

 

To ja jeszcze dopisze żeby było kompleksowo, że w zakładce SPECYFICZNE też przydały by się TAG-i (auto teksty) - można to dopisać do sugesti:). Oczywiście Tag-i uzupełniane z pół własnych.

 

Już dawno o tym wspominałem, ale widzę że "ciśnienie" jest na tą funkcję coraz większe (co jakiś czas wąteki z TAG-ami jako automat powtarzaja się).

Link to postu

Czy to oznacza, że można sobie jakoś zdefiniować TAG - czyli to co się pojawia na drzewku do wyboru ?

To co się pojawia w drzewku wymaga zmian w kodzie - innymi słowy nie da się tam wstawić dowolnych danych z bazy.

 

Gdzie zostaje ten tekst? W aukcji wystawionej z szablonu? Wydaje mi się, że tak właśnie jest, że zdjęcie się nie pojawia jeśli go nie ma, ale to musiałbym sprawdzić.

No właśnie w momencie wystawienia śmieć pozostaje...tak mi się zdawało, że w poprzedniej wersji to się nie pojawiało ale w jakiś sposób jednak zostaje w obecnej...wersja HF1 bo o takiej mowa...czekam na 1.7

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...