Skocz do zawartości

Sello "wywala" przy synchronizacji i zaraz po starcie

Polecane posty

U mnie kiszka :/ 1.6.1 wywala przy pobieraniu kategorii a po aktualizacji do 1.7.1 mam:

Aktualizacja podmiotu: allegro z wersji: 1.61 do wersji: 1.7.1.1305 dnia: 2011-05-30

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.61_1.69.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.types st JOIN sys.schemas ss ON st.schema_id = ss.schema_id WHERE st.name = N'TBankAccountAllegro' AND ss.name = N'dbo') DROP TYPE [dbo].[TBankAccountAllegro]

 

 

Błąd 80040E14: Line 2: Incorrect syntax near 'TYPE'.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Line 2: Incorrect syntax near 'TYPE'.

Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Klops, szukam innego programu...szkoda czasu :/

To jest zapewne wina korzystania z serwera SQL starszego niż wspierany przez Sello, tj. np SQL Server 2000. Instalacja 2005/2008 powinna pomóc.

Link to postu

A czy wymuszenie ręczne archiwizacji nie powodzi się? Menu Sello\Narzędzia\Archiwizacja?

Witam

Mamy juz nowa wersje ale niestety przy pobieraniu kategorii (recznie - wymuszone) wyrzuca sello. Błąd;

Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

  Nazwa aplikacji: Sello.exe

  Wersja aplikacji: 1.7.0.1296

  Sygnatura czasowa aplikacji: 4dc24d9c

  Nazwa modułu z błędem: Allegro.dll

  Wersja modułu z błędem: 1.7.0.1296

  Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4dc24f20

  Kod wyjątku: c0000005

  Przesunięcie wyjątku: 0001aad2

  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.272.33

  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

  Dodatkowe informacje 1: 8056

  Dodatkowe informacje 2: 8056d153a1b18c8b139838a229d58da3

  Dodatkowe informacje 3: 79fc

  Dodatkowe informacje 4: 79fc216fb7be22860096c864ef0bd9ec

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

 

PILNIE PROSZE O POMOC !!!

Link to postu

2005 nie powinien sprawiać problemu. Czy na pewno nie ma na tym komputerze dwóch serwerów i Sello nie działa czasami na starszym?

 

Serwer można pobrać stąd: http://www.microsoft.com/express/Database/

 

wersję odpowiednią do systemu (32 lub 64 bit).

Witam

Sello jest zainstalowane właśnie na serwerze, z którego korzystaja komputery. Czy na komputerach też w takim razie musze zmienić wersje sello ? Z komputera logujemy sie na serwer wiec wlasciwie nie widze takiej potrzeby zeby sello wogole mialo istniec na tych komputerach skoro logujemy sie na serwer.

A odnosnie tej wersji SQL to skad mam wiedziec czy 32 czy 64 bity potrzebuje?

Prosze o pilna odpowiedz - klienci mnie zjedza ;-(

 

Link to postu

Wersja Sello a wersja serwera Microsoft SQL Server to dwie różne rzeczy. Jeśli sello jest używane na wielu komputerach i łączą się do jednej bazy danych, to na każdym komputerze musi być zainstalowana ta sama wersja Sello. Serwer SQL wystarczy że będzie zainstalowany na jednym komputerze do którego łączą się inne komputery.

 

Wersja 32/64 bit zależy od tego na jakim systemie operacyjnym ma pracować - a to można sprawdzić klikając prawym klawiszem na mój komputer i wybierając właściwości:

 

Przykładowo dla Windows7 jest tam informacja:

 

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny

Link to postu

Od 27.05 sello nie dzial ,czy wresci ktos cos wymysli bez manipulacji w bazach i td.kiedy bede mogl normalnie pracowac !!!!!!!!?????

 

Jeśli z czymś jest problem to proszę o informacje z czym konkretnie. W piątek wyszła poprawka 1.7.1. W zasadzie jeśli używany jest serwer oficjalnie wspierany przez Sello to nie ma problemu z bazami (wykluczając "zabezpieczenia" z kopia bezpieczeństwa bazy).

 

Mnie też już to wpienia - zainstaluj to, uaktualnij tamto, dodatkowo doinstaluj HF i inne pierdoły a ciągle się coś wysypuje...

Poprawki są konieczne przez wzgląd na zmiany serwisu aukcyjnego. Allegro wprowadza zmiany -> aplikacje korzystające z Allegro muszą być uaktualnione.

 

Od wersji 1.7.0 na stronie startowej wyświetlane są ważne informacje, tak aby każdy użytkownik był poinformowany o krytycznych poprawkach itd. bez konieczności przeglądania forum - gdzie te informacje są również publikowane.

Link to postu

Wersja Sello a wersja serwera Microsoft SQL Server to dwie różne rzeczy. Jeśli sello jest używane na wielu komputerach i łączą się do jednej bazy danych, to na każdym komputerze musi być zainstalowana ta sama wersja Sello. Serwer SQL wystarczy że będzie zainstalowany na jednym komputerze do którego łączą się inne komputery.

 

Wersja 32/64 bit zależy od tego na jakim systemie operacyjnym ma pracować - a to można sprawdzić klikając prawym klawiszem na mój komputer i wybierając właściwości:

 

Przykładowo dla Windows7 jest tam informacja:

 

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny

CZY MUSZE SCIAGAC NOWE WERSJE NA WSZYSTKIE KOMPUTERY NAWET JEŚLI OTWIERAM SELLO LOGUJĄC SIE NA SERWERZE I OTWIERAJĄC PROGRAM SELLO ZAINSTALOWANY NA SERWERZE? TO PRZECIEZ POWINNO DZIALAC NAWET JAK NA KOMPIE NIE MA SELLO ZAINSTALOWANEGO... CZY JESTEM W BLEDZIE?

Link to postu

Wersja Sello a wersja serwera Microsoft SQL Server to dwie różne rzeczy. Jeśli sello jest używane na wielu komputerach i łączą się do jednej bazy danych, to na każdym komputerze musi być zainstalowana ta sama wersja Sello. Serwer SQL wystarczy że będzie zainstalowany na jednym komputerze do którego łączą się inne komputery.

 

Wersja 32/64 bit zależy od tego na jakim systemie operacyjnym ma pracować - a to można sprawdzić klikając prawym klawiszem na mój komputer i wybierając właściwości:

 

Przykładowo dla Windows7 jest tam informacja:

 

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny

PS. MYŚLE, ŻE MAM RACJE BO NA JEDNYM Z KOMPUTERÓW NIE MAM WOGOLE SELLO ZAINSTALOWANEGO, LOGUJE SIĘ NA SERWER I OTWIERAM SELLO ZAINSTALOWANE NA SERWERZE... WIEC TO NIE WINA TEGO, ZE ZE WERSJA NA KOMPIE JEST INNA LUB JEJ NIE MA PONIEWAZ JA Z NIEJ NIE KORZYSTAM...

NIESTETY NIE CHCE DALEJ DZIALAC I WSZYSTKO SIE WYLACZA PRZY POBRANIU KATEGROII NA 100 % ;-(

Link to postu

Nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie. Sello powinno działać gdy nie jest zainstalowane na komputerze?

 

Serwer SQL wystarczy, że będzie na jednym komputerze do którego inne komputery z zainstalowanym Sello w jednakowej wersji będą się łączyć.

 

PS. czy używany jest może zdalny pulpit?

 

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości proszę wysłać zrzuty ekranu z kolejnych kroków uruchamiania Sello na sello@insert.com.pl . Proszę również zrobić zrzut ekranu z okna Menu sello -> pomoc -> Informacje

Link to postu

Nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie. Sello powinno działać gdy nie jest zainstalowane na komputerze?

 

Serwer SQL wystarczy, że będzie na jednym komputerze do którego inne komputery z zainstalowanym Sello w jednakowej wersji będą się łączyć.

 

PS. czy używany jest może zdalny pulpit?

 

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości proszę wysłać zrzuty ekranu z kolejnych kroków uruchamiania Sello na sello@insert.com.pl . Proszę również zrobić zrzut ekranu z okna Menu sello -> pomoc -> Informacje

TAK,, UŻYWANY JEST ZDALNY PULPIT. SELLO SIE URUCHAMIA PO WYBRANIU ODPOWIEDNICH BAZ I UZYTKOWNIKOW W NOWEJ WERSJI 1.7.0(1.7.0.1296), UZYTKOWNIK SA I zaktualizowana baza danych. Problem robi sie przy pobieraniu kategorii ;-(

Link to postu

To jest zapewne wina korzystania z serwera SQL starszego niż wspierany przez Sello, tj. np SQL Server 2000. Instalacja 2005/2008 powinna pomóc.

 

Microsoft Windows XP Home

Microsoft SQL Server Service Manager 8.00.760

Sello 1.7.1.1305

 

Komunikat:

Aktualizacja podmiotu: allegro z wersji: 1.61 do wersji: 1.7.1.1305 dnia: 2011-05-31

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.61_1.69.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

IF  EXISTS (SELECT * FROM sys.types st JOIN sys.schemas ss ON st.schema_id = ss.schema_id WHERE st.name = N'TBankAccountAllegro' AND ss.name = N'dbo') DROP TYPE [dbo].[TBankAccountAllegro]

 

 

Błąd 80040E14: Line 2: Incorrect syntax near 'TYPE'.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Line 2: Incorrect syntax near 'TYPE'.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

Ręce opadają.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...