Skocz do zawartości

Wzorce wydruku ZK, termin realizacji

Polecane posty

Odnośnie tematu (chyba nie muszę zakładać nowego) czy istnieje możliwość określenia terminu realizacji i wskazania go na wydruku w postaci typu: "Realizacja: X tygodni / dni roboczych/ miesięcy / od dnia złożenia zamówienia."

Obecnie używam do tego innego pola i zmiany we wzorcu - aczkolwiek może przeoczyłem gdzieś opcję podstawową programu ...

 

Widziałem opcję "Termin realizacji" określaną na konkretny dzień. Ale wydaje mi się ona mało logiczna... Jeśli dzisiaj złożę komuś ofertę, w której zaproponuję termin realizacji na za tydzień, tj. 29.09.2016 r., a on przyjmie ofertę 28.09.2016 r. to jestem tym przyjęciem związany .... !!! Wydaje mi się, że mało jest możliwości realizacji zamówień (dużych już na pewno w ogóle) z dnia na dzień. 

Link to postu

Termin realizacji w dniach na ofercie poruszałem już z Insertem tutaj, więc znają temat, nie wiem jak z ZK:

https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/633-termin-realizacji-na-ofercie/

Ale może rzeczywiście warto dołączyć Pana sugestie, może uda się wprowadzić właśnie takie zaawansowane określanie tego terminu.

Link to postu

Chciałbym wrócić jeszcze na chwilę do tematu, bo jest on wysoce problematyczny, w szczególności w przypadku wariantów, gdzie każdy wariant może mieć inne terminy realizacji w sumie. Więc może warto by dodać termin realizacji także do wariantu? A Swoją drogą, czy można by jakoś za pomocą funkcji "Popraw wzorzec" dodać ten termin realizacji? Z tego co sprawdzałem, to on w encjach jest.

Link to postu

Jeśli chodzi o termin dla pozycji znajdujących się na dokumencie będzie to bardziej złożony proces;)
Przede wszystkim przy edycji wzorca z poziomu "Popraw wzorzec" należałoby przejść na stronę "Raport - Strona dodatkowa" i dodać czy też powielić (Ctrl+C, Ctrl+V) grid. Ja powieliłem sobie przykładowo  "Symbol PKWiU". Proszę pamiętać o tym, że kopiowanie gridów z nagłówka "Towary__Nagłówek__" musi być powiązane z kopiowaniem wartości tego grida w nagłówku "Towary__: Data Source:1".
Po zmianie nazwy kolumny należy pamiętać aby prawidłowo uzupełnić pozycję "Name" (6. Design) w obu powielonych obiektach:

- dla gridu nagłówek: __grid____naglowek__Termin_realizacji
- dla gridu danych: __grid____dane__Termin_realizacji

 

Edycja1.JPG

 

Po tych czynnościach należałoby prawidłowo ustawić poprawną formułę i encję dla gridu nagłówek.
Treść i pomocny screen poniżej:

 

-Treść: {Format("{0:dd-MM-yyyy}", Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Termin)}


Edycja 2.JPG

 

Po zapisaniu owych ustawień, ostatnim krokiem byłoby wybranie nowo stworzonej kolumny na wydruk z poziomu standardowego poprawiania wzorca w programie.


Edycja 3.JPG

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...