Skocz do zawartości

czy cos wiadomo w sprawie oczyszczania bazy sello

Polecane posty

Wg numerkologii przyjętej u nas wersja 2.0 stanowi zupełnie nowy produkt, więc kolejne wersje Sello 1.0 są oznaczane po kropce, w odróżnieniu od mody która ostatnio panuje wśród przeglądarek internetowych (patrz firefox i wersja 4,5,6 - które pojawiły się w ciągu jednego roku :) ). Zatem po wersji 1.9 będzie 1.10 a nie 2.0 :)

Link to postu

Tak się domyślałem, że będą kolejne wersje oznaczone 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12 itd., miedzy czasie pewnie jeszcze jakieś wersje z poprawkami typu 1.8.1.

 

Dlatego też świadomie napisałem, że czekam na 2.0 :) ...jak wspomniałem wcześniej nowy "totalny wypas" :)

 

 

Jeszcze mała uwaga odnośnie tych wersji poprawkowych (np. 1.7.2), nie da się tego zrobić jako prościutka aplikacja która przestawi co trzeba w samej bazie tylko konieczna musi być zabawa z backupem, przeinstalowaniem na każdym stanowisku, upgrade bazy itd.?

Link to postu

Planujemy pewną zmianę od przyszłej wersji, tak aby wersje duże oznaczone były 1.8, 1.9, 1.10... natomiast wszelkie poprawki będą dostępne w postaci service packów oraz wersji instalacyjnych i numerowane kolejno 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3, przy czym każda kolejna poprawka będzie zawierać poprzednie oraz dodatkowo będzie możliwy upgrejd z każdej wersji dużej: czyli będzie możliwość zainstalowania poprawki 1.8.3 bezpośrednio na 1.8.0, 1.8.1, 1.8.2. W tej chwili mamy poprawki np. 1.7.1 1.7.2 i hotfixy, które da się zainstalować tylko na konkretną (ostatnią) wersję.

 

Upgrade bazy robi się tylko wtedy kiedy jest taka konieczność - np zmieniła się jej struktura a zmiana ta jest wymagana przez poprawkę. Jak pisałem wersje poprawkowe będą publikowane jako łatki do istniejącej wersji oraz jako pełna wersją, tak aby posiadacze Sello nie musieli ściągać całej wersji nowej a jedynie mały plik z poprawkami, natomiast nowi użytkownicy aby z kolei nie musieli instalować poprawek i hotfixów po pobraniu aplikacji.

Mam nadzieję, że uda się ten system wdrożyć już od przyszłej wersji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...