Skocz do zawartości

Sello a serwer zdalny (przez internet)

Polecane posty

Witam.

Mam takie ciekawe pytanie. Z dużym prawdopodobieństwem przejdę organizacyjnie na pracę z Subietkem w chmurze - czyli na każdym kompie będzie tylko końcówka łącząca sie przez internet z serwerem. Czy łącząc Sello z Subiektem (Sello lokalnie zainstalowany na kompie), jest możliwość połączenia z tego typu serwerem, a nie lokalnym na danym kompie czy w lokalnej sieci??

 

A przy okazji - czy podobna praca z Sello też jest możliwa??

 

Pozdr.

Kuba

Link to postu

Subiekt musi być zainstalowany tam gdzie Sello z tej racji, że Sello uruchamia Subiekta aby wystawić dokumenty. Sello nie wystawia dokumentów w Subiekcie ani jego bazie. Natomiast sama baza danych Subiekta może być umieszczona na innym komputerze ale wtedy mamy do czynienia z przesyłem wszystkich danych pomiędzy programem a bazą danych przez sieć, co w przypadku szybkości internetu może nie być wystarczające do wygodnej pracy.

 

Jeśli mowa o pracy przez zdalny pulpit, to w zasadzie z każdym programem można w ten sposób pracować. Sello ma pewne optymalizacje w przypadku pracy zdalnej (np. wyłączone animacje przycisków)

Link to postu

Teoretycznie nie jest to wielki problem.  Tylko:

1. Przy takim rozwiązaniu bazę Sello też musisz postawić w jednym miejscu (tam, gdzie bazę Sub. lub innym ogólniedostępnym) i łączyć się zdalnie, chyba że chcesz mieć kilka baz Sello niezależnych, ale spiętych z jedną bazą Sub. - nie bardzo tylko widzę sens takiego rozwiązania.

2. Od strony konfiguracyjnej nie jest to wielki problem, jednak, jak BarteK pisze, sporym problemem może być przepustowość łącza.  Działałem zdalnie na samym Subiekcie na łączu 1Mbps (ostatnio ok. dwa lata temu, nie wiem, jak się od tego czasu zmienił transfer danych między Sub. a jego bazą) i było to mocno uciążliwe, pomimo że nie trzymam w nim _żadnych_ obrazków.  Ktoś na forum sugerował, że łącze ok. 6Mbps powinno być wystarczające - to b. możliwe (chociaż warto najpierw to przetestować), zwracam tylko uwagę, że chodzi o łącze _symetryczne_ o takiej przepustowości.

 

Osobiście pracuję korzystając ze zdalnego pulpitu i na łączu z upstreamem 1Mbps działa to b. sprawnie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...