Skocz do zawartości

Dokumenty anglojęzyczne, a asortyment

Polecane posty

Chciałbym przygotować anglojęzyczne wersje dokumentów, takich jak Oferta, ZK, WZ i FS. W tym celu przetłumaczę także nazwy asortymentu. Nie zauważyłem aby system obsługiwał wielojęzyczne nazwy asortymentów. Zastanawiam się nad użyciem jakiegoś pola własnego, aczkolwiek nie widziałem go w Encjach obiektów podczas edytowania wzorców wydruków, chyba że źle szukałem. Czy to właściwy kierunek? A może macie już gotową procedurę na taką sytuację?

Link to postu

Jeśli chodzi o kierunek poszukiwań, proponuję skorzystać z następującej ścieżki: Business Objects -> Dokument -> Pozycje -> AsortymentWybrany -> Asortyment ;).
Poniżej przesyłam screeny w jaki sposób wyodrębnić owe Pola Własne poprzez komendę New Business Objects.

 

krok 1:

New business object na pozycji Asortyment.jpg

 

krok 2:

Pola własne - pola własne Adv.JPG
 

Jeśli chodzi o pozycję PolaWlasneAdv, odpowiada ona za zaawansowane pola własne asortymentu.

Link to postu

No ok, jak wspomniałem tak zrobiłem, ale mam drobny, tyci, tyci problem. Otóż pola własne, mają ograniczenia bazodanowe do 64 znaków, a nazwa asortymentu do 256 znaków. Jako, że pisząc system korzystałem z tego wyższego ograniczenia, część nazw w wersji angielskiej, przekroczyła 64 znaki i nie weszła mi do pola własnego. Czy można coś pokombinować z tym limitem, np. w bazie - nie wiem, czy sfera te limity bierze z bazy, czy ma to w bibliotekach zakodowane. Nie chciałbym też aby zmiana tego pola rozwaliła program :(

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Prosić zawsze można. ;)

 

Odnośnie tutoriala to tak.

  1. Powielić wzorzec wydruku.(Standardowych nie można edytować.)
     
  2. Wchodzimy w popraw wzorzec.
     
  3. Wybieramy słowniki
    2016-12-22_12h38_22.png
     
  4. Rozwinięcie odniesień do Asortymentu(czerwone znaczniki rozwijać)
    2016-12-22_12h38_56.png
     
  5. Dodanie odniesienia do pól własnych (kliknąć prawym na Asortyment) Wybrać New Business Object.
    2016-12-22_12h46_27.png
     
  6. Dodajemy własne pola(nie wiem gdzie są u was zapisane nazwy angielskie, u mnie w Firmie są w PolaWlasne)
    2016-12-22_12h46_46.png
     
  7. Po dodaniu powinny się pojawić w słowniku
    2016-12-22_12h47_14.png
     
  8. Pora przejść do edycji Pola nazwa
    2016-12-22_12h55_16.png

    a. Wybieramy Strona Dodatkowa
    b. Znajdujemy komórkę danych odpowiedzialną za nazwę(niebieski prostokont musi mieć wartość __grid____dane__Nazwa)
    c. Wchodzimy w edycję komórki(ostatnie czerwone zaznaczenie)
     
  9. W polu edycji poprawiamy wartość którą ma pokazywać(w moim przypadku będzie to PoleWlasne1 z PolaWlasne)
    2016-12-22_13h02_09.png

    w moim przypadku zmieniam wartość z obrazka na {Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.PolaWlasne.PoleWlasne1}
     
  10. Zapisujemy i wszystko powinno działać.
    2016-12-22_13h07_55.png
     

Dobra to chyba wszystko.

 

 

Link to postu
  • 3 lata później...
  • 9 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...