Skocz do zawartości

Problem z upgrade do 1.8.0

Polecane posty

Sprawa rozwiązana: wystarczyło zrestartować serwer i wyłączyć sieć ;)

 

Teraz kolejny problem z aktualizacją bazy... po prostu sie nie robi, czekałem z 10 min, pasek nawet się nie ruszył, program nie odpowiada... teraz powstała mi jeszcze jedna baza (aktualnie mam ich 8, w tym 6 z poprzednich wersji, jedną z wersji 1.7.2 i jedną która się utworzyła ale nie działa), która nie działa.

Link to postu
  • 1 rok później...

Odkopuję stary temat aby nie zakładać nowego, mam podobny komunikat jak w pierwszym poście.

Zaktualizowałem Sello do wersji 1.14 i później standardowo jest aktualizacja bazy. Niestety pojawia się komunikat:

 

Nieprawidłowa struktura.

 

Nie można przeprowadzić aktualizacji.

Wymagany jest wyłaczony dostęp do podmiotu. Zamknij inne aplikacje podłączone do bazy danych podmiotu.

 

Reset komputera nie pomaga. Co może być podłączone do bazy? Czy może ma to związek z tym, że od ponad miesiąca korzystam z programu SelloToWebMobile7 firmy kurierskiej Siódemka? Program pobiera dane paczek z Sello więc się podłącza do bazy. Po restarcie komputera nie uruchamiam tego programu ale i tak nie da się zaktualizować. Jakieś sugestie?

Link to postu

Sello działa tylko na jednym komputerze na którym jest też baza i program Siódemki. Tak jak pisałem po restarcie komputera program ten nie jest uruchamiany (w autostarcie go nie ma), a i tak nie da się przeprowdzić aktualizacji bazy. W menadżerze zadań też nie ma żadnych procesów z tym związanych. Wiele razy aktualizowałem Sello i nie było nigdy takiego problemu...

 

Czy można zrobić downgrade Sello do niższej wersji?

Link to postu

Zainstalować niższą wersję można, natomiast downgrade'ów bazy danych zrobić się nie da. W tym przypadku baza nie była aktualizowana więc instalacja poprzedniej wersji powinna działać.

Poprzednie wersje można znaleźć tutaj: [ftp=ftp://insert.pl/pub/aktualizacje/Sello/]ftp://insert.pl/pub/aktualizacje/Sello/[/ftp]

Link to postu

Wróciłem do 1.13 i działa jak narazie. Zarchiwizuje baze i może w weekend się pobawie jeszcze, na bazie danych nigdy nic nie działałem i boje się żę w Management Studio coś spartacze ::)

 

Mały offtop:

Co należy zrobić, aby z kompuera pozbyć się serwera i całej bazy? Chodzi mi aby dojść do sytuacji gdzie na kompie tak jakby nigdy Sello nie było instalowane. W dodaj usuń programy mam trzy pozycje z czymś takim jak Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable. Po usunięciu tego wywala serwer i baze?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...