Skocz do zawartości

blad w nowej wersji z planosciami

Polecane posty

Witam

 

znalazlem blad w ksiegowaniu platnosci - otoz 11,12 klient zakupil 1 rzecz i zaplacil przez platnosci - zaksiegowano z sello i wyslano. Dwa dni pozniej zakupil jeszcze jedna rzecz na tej samej aukcji i wybral ten sam sposob dosawy nie wplacajac pieniedzy - sello automatycznie zlapalo planosc poprzednia przez co zaksiegowalismy i wyslalismy jeszcze raz - podsumowanie jest takie ze zaplacona za jeden towar a wyslano dwa! Moze juz kos poruszal tema ale nie znalazlem.

Link to postu

Czy te transakcje mają podpięte po dwa formularze? Co oznacza, że "sello automatycznie zlapalo planosc"? Domyślnie dane w transakcji porównywane są z ostatnim wypełnionym formularzem, więc ten formularz nie powinien mieć wpłaty (brak ikonki $).

Być może problemem było to, że podpięte były dwa formularze i dane zostały przekopiowane z wcześniejszego formularza (w tym wpłata).

 

W poprawce 1.8.1, która "za chwilę" wyjdzie, dodaliśmy sortowanie formularzy po dacie tak aby pierwszym otwartym był ostatni wypełniony - dzięki temu wystąpienie błędu, jeśli faktycznie wystąpił wg powyższego scenariusza, powinno być zminimalizowane.

Link to postu

Czy te transakcje mają podpięte po dwa formularze? Co oznacza, że "sello automatycznie zlapalo planosc"? Domyślnie dane w transakcji porównywane są z ostatnim wypełnionym formularzem, więc ten formularz nie powinien mieć wpłaty (brak ikonki $).

Być może problemem było to, że podpięte były dwa formularze i dane zostały przekopiowane z wcześniejszego formularza (w tym wpłata).

 

Ja mam transakcję z 2010-12-12 z jednym formularzem z 2010-11-26 i czerwonym dolarem.

 

29000271b0f0.jpg

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie prawidłowego działania i oznaczania płatności "czerwonymi dolarami"

 

Mam transakcję z 17-01-2012 pod którą są podpięte dwa formularze (jeden archiwalny z 21-12-2011, drugi z 17-01-2012)

 

Problem polega na tym, iż Sello prawdopodobnie, a raczej na pewno bierze płatności z dwóch formularzy i oznacza transakcję czerwonym dolarem (gdzie formularz z 17-01-2012 jest tym prawidłowym - płatność się zgadza).

Link to postu

Sello wybiera najnowszy formularz do porównywania, więc powinien być wzięty ten z 17.01. Czy "czerwony dolar" nie jest wynikiem tego, że w transakcji jest wybrany inny sposób wysyłki niż wybrał klient? Po ustawieniu transakcji i kosztów dolar powinien być zielony, bo wtedy wpłata będzie się zgadzać z tym co jest ustawione w transakcji.

Link to postu

Sello wybiera najnowszy formularz do porównywania, więc powinien być wzięty ten z 17.01. Czy "czerwony dolar" nie jest wynikiem tego, że w transakcji jest wybrany inny sposób wysyłki niż wybrał klient? Po ustawieniu transakcji i kosztów dolar powinien być zielony, bo wtedy wpłata będzie się zgadzać z tym co jest ustawione w transakcji.

 

Sposób dostawy jest prawidłowy, ale adres dokumentowy jest inny (ale różnica nie jest podświetlona na czerwono).

99xlwz5tlhwsj7kmu6jx.jpg

 

Link to postu

a w poprzednim formularzu jaki jest status płatności (anulowana, rozpoczęta, zakończona) i czy w ogóle jest płatność?

 

W poprzedni formularz ma status "zakończona" i dotyczy innej grupy transakcji (opłaconej i wysłanej)

 

 

Edit: Bartek weź pod uwagę to, iż klienci kupują kilkakrotnie na tej samej aukcji (aukcje sklepowe 30 dni), w takim wypadku podpina się pod transakcje kilka formularzy (nowe i archiwalne) i wtedy ten problem powstaje.

 

Napisałeś również, że sello bierze pod uwagę najnowszy formularz, a czy bierze także pod uwagę datę powstania transakcji ? Pytam, bo to także dotyczy powyższego problemu, wystarczy że wrócę do transakcji archiwalnej 2011-12-21, która ma podpięty formularz z 2012-01-17 i 2011-12-21  :-\ dolar zmienia kolor na czerwony (wcześniej był zielony)

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Bartek poproszę o jakiś komentarz bo z tego co napisałeś

Sello wybiera najnowszy formularz do porównywania
nijak ma się to u mnie.

Mam najnowsze sello w wersji 1.8.2 mam transakcję z dwoma formularzami:

i dolar uparcie się świeci na czerwono bo sello bierze pod uwagę inny formularz niż najnowszy.

Trochę wprowadziłem w błąd :-[ za co przepraszam. Sello przy zapisywaniu transakcji ustala "kolor" ikony płatności sumując wszystkie podpięte formularze - stąd ten błąd.

 

Poprawka podpinania formularzy pod właściwe transakcje będzie w wersji 1.9.0

 

No i jest wersja 1.9 z niby poprawką i w dalszym ciągu Sello porównuje sobie nie wiadomo co.  ::)

 

transakcja 22-03-2012 posiada dwoma formularze z 21 marca i 26 marca z poprawną wpłatą - efekt czerwony dolar

Link to postu

super, tylko nie każdy instaluje wersję beta (bo informacja przemianowania tam widnieje), poza tym nie znam kalendarza wypuszczania poprawek oraz listy błędów, które zostały zakwalifikowane do wersji 1.10.

Ponadto w wersji 1.9 jest poprawka dotycząca pobierania formularzy, więc myślałem że ma to coś wspólnego z tym błędem.

 

No nic poczekamy...

Link to postu

Tak, ale wersja 1.9.0 została przemianowana (o czym pisałem w informacjach o wersji) z wersji 1.8.5 a wersją 1.9.0 o której mowa w pierwszym poście jest obecnie 1.10.0, która jest przygotowywana. Był to zabieg konieczne aby dotrzymać pewnych terminów wypuszczenia wersji.

 

Jednym słowem był to zabieg, który miał wprowadzić zadowolenie u szefa, że tak szybko prace postępują nad wersjami bez względu na to czy błędy są czy nie, a tym bardziej na funkcjonalność dla użytkowników... ale spoko dodaliście paczkomaty, zamiast poprawiać błędy - bo kto by chciał tam program bez błędów ? Paczkomaty to brzmi dumnie !

Link to postu

Nie do końca jest tak jak to może wyglądać. Czasami są pewne terminy, których musimy dotrzymać a nie wyrobilibyśmy ze wszystkimi poprawkami oraz z Paczkomatami na ten termin (wersji 1.9.0) - przypomnę, że w międzyczasie musieliśmy zrobić kilka poprawek np przez wzgląd na dostosowanie Sello do zmian na Allegro. Takie nieprzewidziane poprawki pomiędzy wersjami dosyć skutecznie psują nam cały plan.

 

Wersja 1.10 (wcześniej 1.9) wyjdzie niebawem jak tylko ukończymy zapowiedziane poprawki, po prostu Paczkomaty musiały pojawić się w zaplanowanym terminie stąd wypuściliśmy wersję dodatkową zawierającą w zasadzie tylko tą nowość. Początkowo Paczkomaty miały się pojawić jako wersja 1.8.5, ale, że przyjęliśmy założenia iż wersje zmieniające numer na 3 pozycji są poprawkami i nie wnoszą żadnych nowości to potrzebny był zabieg z przesunięciem wersji. Nie chodzi zatem o żadne zapunktowanie u Szefa i tym podobne :). Z punktu widzenia użytkownika czekającego na wersję 1.9.0 czasowo nic by się nie zmieniło. Teraz wyjdzie pod postacią wersji 1.10.0 natomiast upchnięta została jeszcze jedna wersja z małymi poprawkami w środek.

Link to postu

Czekamy i czekamy.... i po roku (a może i więcej) się doczekaliśmy obsługi formularzy z błędami, małymi ale jednak błędami.

 

Trochę przerażające jest tempo poprawiania błędów, a jak sam Bartek napisał z jednym w wątków, iż są ich setki sugestii/błędów, które czekają na realizację, to patrząc na rozwój aplikacji to grube lata trzeba czekać ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...