Skocz do zawartości

Sello 1.8.1

Polecane posty

Zgrałem wersje 1.8.2 w której miała być poprawka do odbierania poczty z GMAIL.COM , jednak usterka ciągle wisi. W ustawieniach POP3 i SMTP jest status OK, próbuje ściągnąć wiadomości ze serwera lecz bez skutku - nie pobiera nic, nie ma błędów i innych errorów ale jak 2tys wiadomości wiszą na serwerze gmail tak wiszą. Proszę o pomoc !

Link to postu

Zgrałem wersje 1.8.2 w której miała być poprawka do odbierania poczty z GMAIL.COM , jednak usterka ciągle wisi. W ustawieniach POP3 i SMTP jest status OK, próbuje ściągnąć wiadomości ze serwera lecz bez skutku - nie pobiera nic, nie ma błędów i innych errorów ale jak 2tys wiadomości wiszą na serwerze gmail tak wiszą. Proszę o pomoc !

Czy nie pobierają się nowe e-maile, czy jakieś stare (czyli takie sprzed zainstalowania wersji 1.8.2)?
Link to postu

Rozumiem, że chodzi o wszystkie maile, czy tylko część z tego konta? Czy na pewno obsługa POP3 jest włączona na koncie gmail?

POP3 włączony, Sello pobierało wiadomości w wersji 1.8, pamiętam że na początku grudnia wszystko siadło z pobieraniem maili z gmaila. Maile starsze są zgrane do 4.12 .  Już sprawdzałem wszystkich możliwości z IMAP, czy kasowaniu straszych maili w gmail i w sello - nic nie pomogło.

Link to postu

Możliwe że źle wgrałem wersje 1.8.2 , miałem zrobiony format. Bazę oczywiście zgrałem ( baza z wer. 1.8.0 ) zainstalowałem wersję full 1.8.2 bez żadnych patchów - wersja wisi na sello.pl , może to dlatego coś się krzaczy ?

Jeśli mam kasować i wgrać od nowa to podopowiedzcie mi krok po kroku bo się pogubiłem już.

Jest full wersja na stronie (122MB), na forum plik o pojemności 50 MB (1.8.2) i patch.

 

Link to postu

wersja full (122MB) zawiera dodatkowo serwer SQL, poza tym nie różni się od wersji 50MB. Obie te wersje są normalną wersją 1.8.2. Patch natomiast ma ok 6MB i służy do aktualizacji wersji 1.8.X na 1.8.2. Finalnie niezależnie czy została zainstalowana wersja 1.8.2 czy 1.8.0 i Patch wynik instalacji będzie ten sam.

 

Jeśli chodzi o maile, prosiłbym o wykonanie testu i założeniu nowej bazy Sello (przy uruchamianiu programu przytrzymać należy klawisz Ctrl, potem Nowa). Na tej bazie prosiłbym dodać to konto mailowe, które nie działa i sprawdzić czy pobiera wiadomości.

 

Link to postu

Bartek! zrobiłem nową bazę danych, no i teraz ściąga po 370 wiadomości, po następnym kliknięciu na pobieranie ściąga następne 370 maili. Jest dużo tego, więc nie wiem co robić - czy ściągać dalej czy nie :-) ( około 50 tys maili jest na serwerze) Druga sprawa na nowej bazie nic nie mam - transakcji, zmian które dokonywałem itp.. Proszę doradź mi jak teraz to połączyć ze starą bazą te maile czy na odwrót - historię ze starej wgrać na nową :) Czy jest może coś źle w starej bazie - Sql ? dzieki serdeczne za pomoc, już mam połowe nerwów za sobą :)

Link to postu

Piszę z tym rozwiązanym problem po raz ostatni - gmail i sello nie współpracowało szyba najlepiej - przekierowałem pocztę z gmaila na nowo utworzoną pocztę na prywatnym serwerze. Wszystko działa bardzo szybko, mam stare wiadomości na kompie, nowe zapisują się na gmailu i na nowym prywatnym.

 

Jeśli ktoś ma problem z gmailem - niech utworzy sobie nową skrzynkę np na o2 czy na jakimś dobrze stabilnym serwerze, i przekieruje stary adres np kowalski@gmail.com na kowalski@o2.pl . A wiadomości z Sello będą wysyłane ze starego jeśli dodamy nowy adres i żeby Sello odbierał 2 skrzynki z domyślną tą starą :) zamotane torchę ale chodzi w 100%.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...