Skocz do zawartości

Nie można zweryfikować e-deklaracji

Polecane posty

Panie Danielu. Pewnie  a pan rację.  Nawet znalazłem jakiś który pewnie będzie działał. Jednak obawiam się że jak w przyszłym miesiącu znowu coś takiego się zrobi to trzeba by używać tych zew. walidatorów za każdym razem a klienta chciałby to mieć naprawione. Stąd moje pytanie o możliwości namierzenia problemu.

Link to postu

Nie rozumiem czego Pan oczekuje, kiedy ścieżka jest zawsze taka sama - nie podał Pan przyczyny problemu / kroków do powtórzenia problemu (jakie układ danych powoduje problem, inny walidator powinien pokazać taką informację lub też nie), ani nie przekazał danych dla firmy InsERT do analizy.

 

ps.

Ciągle jest Pan widoczny na forum jak "Użytkownik", a nie "Partner" i korzysta Pan z "Forum użytkowników", a nie "Forum Partnerów".

Link to postu

No właśnie też tak zauważyłem ale nie wiem jak przejść na forum dla partnerów. Na forum wchodzę ze strony partner.insert.pl i tu mnie przekierowuje. Jak przejść na forum dla partnerów?

Już nieważne. Udało mi się to ustawić.

Co do oczekiwań to może nie do końca zrozumiale napisałem więc postaram się wytłumaczyć o co mi chodziło. Chodziło o podpowiedź jakich narzędzi np. tylko profiler można użyć żeby zobaczyć dlaczego to się nie weryfikuje. CO do komputera, serwera oraz przyczyn problemu to sprzęt i serwer nie mają znaczenia (ten sam błąd występuję zarówno na sprzęcie i serwerze klientki jak i moim a ja mam nowszą wersje sql). Co do genezy problemu to też nie powiem bo klientka po prostu wyliczyła vat-ue i chciała zweryfikować i od razu był błąd. Nic nietypowego nie robiła. Ponieważ dziś się dowiedziałem że problem występuje też na innych bazach klientów u tej klientki (biuro rachunkowe) to wiedziałem że coś musi być na rzeczy nie w bazie ale w samym programie Rachmistrz.

Głupim trafem dziś odkryłem że wystarczy podnieść wersje inserta do SP2 (wcześniej miała SP1 HF2 i w jej komputerze nie było możliwości podniesienie do SP2 bo jeszcze się u niej nie pojawiło info o tym że ta wersja już jest - wiadomo że insert rozsyła to w przesunięciach czasowych, ale pobrałem z ftp i poszło) i problem znika stąd podejrzewam że albo gdzieś w programie Insert był jakiś "babol" albo coś się zmieniło w strukturze schemy od 2021 roku (była to deklaracja za styczeń 2021). Nie drążyłem już więcej tematu bo problem rozwiązany.

Możliwe że przyda się również i innym osobom które na podobny problem trafią.

Edytowane przez Marcin Zborowski
Link to postu
8 godzin temu, Marcin Zborowski napisał:

Co do oczekiwań to może nie do końca zrozumiale napisałem więc postaram się wytłumaczyć o co mi chodziło. Chodziło o podpowiedź jakich narzędzi np. tylko profiler można użyć żeby zobaczyć dlaczego to się nie weryfikuje.

Podpowiedziałem w pierwszej odpowiedzi:

9 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Można skorzystać z innego walidatora, jednego z dostępnych w internecie.

 

Link to postu

Panie Danielu. Liczyłem na jakąś konkretną podpowiedź a nie ma to że coś gdzieś jest.Ja rozumiem że szybciej się pisze "Można skorzystać z innego walidatora, jednego z dostępnych w internecie. " niż opisywać jakie są dostępne narzędzia lub inne programy z nazwy (bo o to tu głównie chodziło - jak się zna nazwę to już samo szukanie nie stanowi problemu). Taką "podpowiedź" jaką pan dał można porównać do podpowiedzi w stylu. "Nie mogę uruchomić samochodu, wyświetla się kontrolka np olejowa" i odpowiedź na to "Można skorzystać z mechaników którzy znają się na silnikach" a osobie chodziło o to: "otwórz maskę i tam po prawej masz zbiorniczek i zobacz czy jest poziom powyżej minimum" - to jest odpowiedź jakiej się oczekuje.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...