Skocz do zawartości

e-archiwizacja (automatyczne pobieranie zawartości na innym komputerze).

Polecane posty

Witam, proszę o pomoc. 

 

Ostatnio zakupiłem możliwość e-archiwizacji w subiekcie nexo pro, żeby móc widzieć aktualną sprzedaż, stany magazynowe oraz móc ingerować w dostępność asortymentu nie musząc robić tego z komputera, który znajduje się na sali sklepu. Dodam, że w tym momencie posiadam 1 licencję, z której korzystam na 2 komputerach. W takim razie czy powinienem dokupić dodatkową licencję? 

 

Ogólnie jestem w stanie mieć zalogowane 1 konto na jednym i drugim komputerze natomiast, nie wiedzę tego w rzeczywistym czasie. Jedyną opcją jest dearchiwizacja ręczna w tym momencie, aczkolwiek pytanie czy można w jakiś sposób usprawnić tak aby zachodziło to automatycznie. Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to postu

Witam. Po pierwsze e-archiwizacja jak sama nazwa skazuje służy do archiwizacji a nie podglądania sprzedaży i stanów magazynowych "na żywo".

A po drugie to niestety mając Nexo na jedno stanowisko do bazy możemy wejść tylko jednym komputerem na raz. Trzeba dokupić niestety dodatkowe stanowiska.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, Panie Marcinie proszę mi potwierdzić czy dobrze rozumiem, że:

 

Mając dodatkowe stanowisko będę w stanie w tym samym czasie na 1 komputerze przyjąć na stan nowy asortyment i pojawi mi się on na drugim komputerze od razu? Zaś na drugim będę miał możliwość sprzedaży, i w tym samym momencie owa sprzedaż pojawi mi się na pierwszym komputerze? 

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale. 

Link to postu

Wydaje mi się, że myli Pan pojęcie pracy wielostanowiskowej z e-Archiwizacją.

Proszę zapoznać się z tematem e-Pomocy technicznej opisującym pracę wielostanowiskową i instalację oprogramowania.

e-Archiwizacja to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, przechowywanych w chmurze, a gromadzone za jej pośrednictwem dane są bezpieczne i szyfrowane – może je odczytać wyłącznie osoba, która zna ustanowione podczas archiwizacji hasło. e-Archiwizacja działa w oparciu o platformę Windows Azure.

Zaletą tego rozwiązania jest stały, łatwy dostęp do danych - technologia Cloud Computing umożliwia dostęp do zapisanych danych z dowolnego miejsca o dowolnej porze.

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Dominik Makarowski napisał:

Dziękuję za odpowiedź, Panie Marcinie proszę mi potwierdzić czy dobrze rozumiem, że:

 

Mając dodatkowe stanowisko będę w stanie w tym samym czasie na 1 komputerze przyjąć na stan nowy asortyment i pojawi mi się on na drugim komputerze od razu? Zaś na drugim będę miał możliwość sprzedaży, i w tym samym momencie owa sprzedaż pojawi mi się na pierwszym komputerze? 

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale. 

Tak. Po wprowadzeniu na dodatkowym stanowisku towaru (zatwierdzeniu powiedzmy FZ) od razu pojawi się na tym pierwszym stanowisku nazwijmy go głównym.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...