Skocz do zawartości

Zresetowane szablony przesyłek WzA

Polecane posty

Cześć,

nowy miesiąc więc nowe faktury do opłacenia. Niestety przyszła mi faktura z UPS na 1800 zł zamiast na ok 300-400 zł. Powód to "zresetowane" ustawienia szablonów przesyłek WzA. Dla usług UPS posiadam dwa numery, jeden podstawowy 70Yxxx oraz V38xxx który został założony do obsługi paczek Allegro UPS w Punkcie.

Gdy tylko zobaczyłem fakturę spojrzałem w ustawienia WzA na Allegro i zobaczyłem że w Szablonie przesyłek UPS zwykły została zmieniona "Umowa" z 70Yxxx na "Domyślną" czyli na V38xxx (jako pierwsza dodane do WzA).

image.png.5debc66c6b8d58f35a4b48fc1aad9ce9.png

Przez to wszystkie przesyłki typu Kurier UPS na adres przedpłata i pobranie zostały generowane na złym numerze klienta i opłata za przesyłkę zamiast wynieść max 12-13 zł wynosi 42 zł. Oczywiście zgłoszone do Allegro jednak potrzebują kilka dni na przemyślenie po czym pewnie stwierdzą że nie znają tego błędu i pewnie z mojej strony jest błąd ale..

Czy ktoś miał podobny problem? Czy Sello mogło w jakiś sposób wpłynąć na te cenniki? Zbiegło się to z wprowadzeniem w naszej firmie automatycznego tworzenia ZK oraz przejściem na nowy cennik. Data w której pojawił się problem to 26 luty na co wskazują faktury.

image.thumb.png.3c2a1c820eddfb52bc7d8f21023d6c64.png

 

Link to postu

Sello nie korzysta z szablonów dostaw WzA. Są one odpowiednikami dostaw w Sello. Natomiast obecnie wybierając własną umowę w konfiguracji WzA w Sello brana pod uwagę jest tylko jedna umowa danego dostawcy i jest to najpewniej pierwsza dodana w serwisie WzA. Jeśli w WzA są skonfigurowane dwie, to możliwe, że brana była nie ta umowa.

 

Możliwość wyboru umów planujemy dodać w 1.38.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Możliwość wyboru umów planujemy dodać w 1.38.

Jest to dość ważna informacja, która pewnie zadecydowałaby czy przechodzić na WzA w Sello.

Natomiast do tej pory działało wszystko w porządku więc wydaje mi się że Sello korzysta z umowy, którą wybrało się w WzA.

Allegro potwierdziło problem, pracują nad poprawką.

image.png.2cd0920330f6cc5e03bb777138ab7a8f.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...