Skocz do zawartości

Brak możliwości pobrania listy dostaw Allegro


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Dzień dobry ,

 

Panowie mam problem , nowa baza , Sello zainstalowane wczoraj wersja aktualna 1.37.6 i niestety w żaden sposób nie mogę zmapowac dostaw Allegro z dostawami w zamówieniach. Sello odpalone tylko na potrzeby pobierania zamówień . Wymusiłem pobieranie w narzędziach - listę dostaw dostępnych w ofertach , jednak nadal w mapowaniu w wysyłka towarów - sposoby dostawy nie pojawiają się prawidłowe , czyli nie działa ta aktualizacja . Brak inpost i pozostałych kluczowych wysyłek. 

 

W logu jest ewidentny błąd w bazie w trakcie aktualizacji pobierania listy dostaw.  

 

Pobieranie słownika dostaw z serwisu Allegro: Violation of PRIMARY KEY constraint 'PK_st_Shipping'. Cannot insert duplicate key in object 'dbo.st_Shipping'. The duplicate key value is (0).

 

Oczywiście zamówienia przestały się pobierać mimo iż kilka godzin wcześniej pobierały. 

 

Ratunku .. z góry dziękuje za pomoc 

 

Maciej

sello1.jpg

sello2.jpg

sello3.jpg

Link to postu

Przed pojawił się komunikat 

 

Wykryto problem w bazie danych. Problem ten może skutkować brakiem możliwości zapisu danych.

Może on się objawiać jednym z poniższych komunikatów w dymku lub w raporcie:

  • Zapis spowodowałby naruszenie integralności bazy danych
  • Unknown error

Zalecane jest przeprowadzenie procedury naprawczej.

Procedurę naprawczą można wykonać automatycznie. Przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że program Sello jest wyłączony na pozostałych komputerach w sieci.

Informacje zaawansowane

Lista niepoprawnych identyfikatorów tabel w bazie danych: jb__Job, jb_Message,

 

Wcisnąć naprawiam , ??? możę pomoże ?

Link to postu

Hmm. Z jakiegoś powodu zniknął dość istotny wpis z tej tabeli.

 

Poniższe polecenia SQL powinny pomóc:

update st_shipping set ss_id = (select max(ss_id)+1 from st_Shipping) where ss_id = 0

if not exists (select * from ins_ident where ido_nazwa like 'st_shipping')
 insert into ins_ident values ((select max(ss_id)+1 from st_Shipping), 'st_shipping', 1000)

 

Po ich wykonaniu proszę pobrać dostawy ponownie.

 

Napraw można wcisnąć, ale to nie ma związku z tym zniknięciem (przynajmniej nie powinno).

Edytowane przez Bartosz Rosa
poprawione polecenie SQL
  • Dziękuję 1
Link to postu

Wystąpił błąd podczas wykonywania zapytania.


Szczegóły:
Invalid column name 'ido_nazwa'.
Stos wywołań:
   w System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction)
   w System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj, Boolean callerHasConnectionLock, Boolean asyncClose)
   w System.Data.SqlClient.TdsParser.TryRun(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj, Boolean& dataReady)
   w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.TryConsumeMetaData()
   w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.get_MetaData()
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString, Boolean isInternal, Boolean forDescribeParameterEncryption, Boolean shouldCacheForAlwaysEncrypted)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite, Boolean inRetry, SqlDataReader ds, Boolean describeParameterEncryptionRequest)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, TaskCompletionSource`1 completion, Int32 timeout, Task& task, Boolean& usedCache, Boolean asyncWrite, Boolean inRetry)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader(CommandBehavior behavior, String method)
   w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader()
   w Serwisant.SelloDatabase.ExecuteQuery(String query, Int32& affectedRows)
   w Serwisant.CustomCommandWindow.backgroundWorkerExecutingCommand_DoWork(Object sender, DoWorkEventArgs e)
   w System.ComponentModel.BackgroundWorker.OnDoWork(DoWorkEventArgs e)
   w System.ComponentModel.BackgroundWorker.WorkerThreadStart(Object argument)

Link to postu

Tak baza była z danymi demo , na szybko wybrałem dane przykładowe bo inaczej miałem problem abyś iść dalej z uruchamianiem . Nie mogłem poprostu uruchomić programu bo coś blokowało dalesze działania. A Sello znam od ponad 10 lat i taki problem mnie spotkał na początku instalacji. Wobec tego wybrałem dane demo i podszedłem dalej , dodałem konta Allegro , autoryzacje i pobieranie wyłacznie zamówień. Potem walczyłem z pobraniem aukcji jednak mamy ich jak kojarze z 50 tyś także finalnie nie pobrał wszystkiego. Wlaczyłem wczoraj aby z mapować te dostawy do celów transkacji . Jednak się nie udało.  Jak mogę cos podpowiedzieć to pytaj , chętnie pomogę. Mogę dodać jeszcze że dodająć konto z Sello i wyberając pod nie płatność też był problem (wykonywane w oknie Sello - opcja 30 dni).  Po zapłaceniu blikiem  pobrało pieniążki a Sello wyświetlił komunikat że błąd rejestracji konta i kasa poszła a konto nadal nieaktywne. Wobec tego wszedłem w sklep insert i dokonałem płatności pobierając 4 kody i posiadając je wpisałem do Sello i konta zarejestrowane. Zaznaczam iż działania były robione w gigantycznym stresie spowodowanym sytuacja z pożarem serwerowni OVH także  info jedynie z ciekawości a nie jako zgłoszony błąd działania. Może coś namiesząłem po drodzę. Dodam iż na nowej bazie w dniu wczorajszym miałem kilka razy komunikat o błedach bazy i je naprawiałem opcją w Sello . Baza nowa Sello (nie wieloletnia z której kiedyś korzystałem)  , serwer od lat stabilny i użytkowany cały czas pod Subiekta także środkowisko SQL sprawdzone i stabilne. 

 

Pozdrawiamy SKlep KOKIETKI -;)))

Link to postu
  • Rozwiązanie

To stąd te problemy. Na bazie z danymi demo lepiej nie pracować (w zasadzie się nie da nawet), bo nie jest ona przystosowana do pracy z Allegro. Tylko do uruchomienia samego programu. Sugeruję założyć nową bazę jednak, bo ilość problemów może się powiększyć.

 

Przy zakładaniu bazy trzeba autoryzować konto i trzeba mieć do tego zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer 11. W wersji 1.38 pojawi się możliwość autoryzacji na dowolnej przeglądarce, bo niestety ale okno logowania do Allegro nie zawsze chce działać na komponentach Internet Explorera.

Link to postu

Korzystamy z Chroma stąd był problem z IE11 . To ta baza demo niepotrzebnie wobec tego tam jest bo może spowodować taką sytuacje jak u mnie. Nie miałem IE11 wobec tego nie mogłem uruchomic Sello z autoryzacją kont Allegro. Wpadłem na pomysł aby ruszyć z programem że włączyłem dane demo. Potem udało się jakoś dodac i autoryzować konta bez IE11 bo przecież go nie zainstalowałem. I nie wiedziałem że już robiąc niby tak jak program zezwala wpadłem w pułapkę. Pułapka była bardzo solidna bo zablokowała możliwość prawidłowego pobrania i mapowania dostaw co przełożyło się na brak możliwiości pobrania transkacji. Gdyby nie mijający REWELACYJNY suport Sello w Twojej postaci miałbym niezły problem. Tak sytacja opanowana, inpost podpięty , smartpaczka podpięta i można było się ratować i nie zawieść klientów za co raz jeszcze Bartku dziękuje. Ale przy okazji dałem wskazówkę dla Was jak stary użytkownik Sello może się wywalić na niby prostej sprawie jak poszedłem troszkę innym torem. 


 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...