Skocz do zawartości

Faktura zaliczkowa cząstkowa (Błąd?)

Polecane posty

Komunikat błędu : „Suma płatności nie jest równa kwocie do zapłaty na dokumencie” wyświetlił się przy próbie zapisu Faktury zaliczkowej cząstkowej z wprowadzoną zaliczką dla jednej z pozycji asortymentowych.

W firmie wyłączone jest automatyczne tworzenie się rozrachunków poprzez ustawienie „Obsługa płatności: Nie obsługuj”. Inne faktury sprzedaży (oprócz zaliczkowych) działają bezbłędnie.

Link to postu

Proszę pokazać na zrzutach ekranu dokument źródłowy ZK oraz FL. 

Dodatkowo proszę o informację, czy mają Państwo wybraną domyślną płatność na dokumencie? Jeżeli nie, to po wpisaniu zaliczki na pozycji wyliczy się kwota do zapłaty, ale bez płatności, co będzie skutkować dokładnie takim komunikatem.

image.png.5782fdd54ce64055f4b636f0a1bc9a22.png

Link to postu

Czy sprawdził Pan to, o co prosiłem? Proszę o zrzut ekranu z konfiguracji Faktury sprzedaży zaliczkowej.

5 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Dodatkowo proszę o informację, czy mają Państwo wybraną domyślną płatność na dokumencie? Jeżeli nie, to po wpisaniu zaliczki na pozycji wyliczy się kwota do zapłaty, ale bez płatności, co będzie skutkować dokładnie takim komunikatem.

 

image.png.92ad2b1dfa0a680be2a2b3925573da56.png

Link to postu

Tak, wiem, że po przestawieniu Obsługi płatności na "Obsługuj" pojawi się możliwość zapłaty.

Jednak, jak pisałem w pierwszej części: W firmie wyłączone jest automatyczne tworzenie się rozrachunków poprzez ustawienie „Obsługa płatności: Nie obsługuj”.  Podobnie ustawienia mam dla Faktury sprzedaży

FSplatn.thumb.png.2f40c1e0be346566d0f39e7c3bff8c1c.png

I tutaj dobrze działa, czyli pojawia się stopka z płatnościami. Przepraszam, że nie rozumiem, skąd ten brak konsekwencji.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...