Skocz do zawartości

szablony działań - przepisanie asortymentu z dokumentu

Polecane posty

Witam,

Probuje ustawic proces reklamacyjny. Chcialbym wykorzystać do tego szablony działań - zadanie. Widzę, że jest mozliwość przepisania asortymentu z dokumentu, do ktorego powstaje zadanie, do samego zadania. Niestety działa to tylko do zadan automatycznych a czy jest jakis sposob aby taki towar przepisac do zadania tworzonego recznie? 

Scenariusz, ktory chce osiągnąć to: 

1 klient zglasza reklamacje

2 do dokumnetu sprzedazy badz zamowienia dodaje dzialanie z szablonu: reklamacja

3 w szablonie zadania konfiguruje podstawowe opcje a w samym zadaniu przepisuja mi sie pozycje z dokumentu

4 na podstawie działania wystawiam rw bo tam moge okreslic przyczyne reklamacji

5 tworze zestawienie uwzgledniajace  przyczyny reklamacji na podstawie dokumnetow rw

Ewentualnie moze ktos ma podpowiedz lub opracowal jakis schemat dzialania dla reklamacji? Bede wdzieczny za podpowiedz.

Link to postu
  • 3 lata później...

Dzień dobry,

przepisywanie asortymentu działa jedynie dla działań automatycznych. Obsługę mechanizmu dla działań dodawanych ręcznie mamy zaplanowaną na przyszłe wersje programu.

W dniu 15.04.2024 o 07:57, Jan Madejczyk napisał:

Nie ma znaczenia czy to ręcznie tworzone zadanie czy automat. W szablonie mam zaznaczone: Przepisz pozycje...

Proszę się upewnić, że szablon został wskazany w kartotece Asortymentu, na zakładce CRM.

Link to postu

Inaczej wyobrażałem sobie działanie tej funkcjonalności... Mam wprowadzone zamówienie od klienta i na okazję np. zmiany flagi czy statusu tego zamówienia wywołuję automat, który tworzy mi działanie-zadanie do tego zamówienia i w tym momencie chciałbym aby pozycje z zamówienia przepisały się do działania. Czy jest taka możliwość, funkcjonalność?

Link to postu

Dzień dobry,

niestety nie wyraziłem się dość jasno. Na ten moment mechanizm przepisywania asortymentu nie funkcjonuje dla działań tworzonych ręcznie oraz przy pomocy modułu Automatyzacja. Asortyment przenoszony jest jedynie, gdy na szablonie działania została oznaczona odpowiednia opcja, a sam szablon został wskazany w kartotece danego Asortymentu, na zakładce CRM.

 

Zrealizowanie tej funkcjonalności:

W dniu 17.04.2024 o 08:49, Kacper Panek napisał:

Obsługę mechanizmu dla działań dodawanych ręcznie mamy zaplanowaną na przyszłe wersje programu.

Będzie miało wpływ również na działania tworzone przez Automatyzację, wobec czego wówczas będzie możliwość osiągnięcia oczekiwanego przez Państwa efektu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...